Článek Rozhovor Soutěž

ŽIŽKOVSKÁ NOC: 28. – 30. ŘÍJNA

Neznáme hranice: Na Žižkovské noci zahrají Alyona Alyona, Duma či Yacøpsæ, představí se i platforma Pinkbus či divadelník Jakub Gottwald s projektem Urfascism

Městský festival Žižkovská noc pokračuje v přípravách desátého ročníku a lineup tradiční akce rozšiřuje o desítky jmen, která se představí v klubech zejména, ale nejen na pražském Žižkově.

K britské dvojici Giant Swan se v lineupu přidává ukrajinská rapperka Alyona Alyona, jedna z nejvýraznějších osobností žánru, která na svém albu Galas nenuceně snoubí kulturní vlivy i vtahující rytmy. Na o poznání krutější strunu zahraje dvojice Martin Khanja (aka Lord Spike Heart) a Sam Karugu – členové projektu Duma, který patří do okruhu kolektivu Nyege Nyege. Festival potvrzuje i loňský příslib v podobě fastcorových ikon Yacøpsæ.

Poslední ročníky odpoutaly Žižkovskou noc od kořenů v punkové scéně, tvrdé kytary ale zůstávají důležitou součástí festivalu. V programu tak najdeme jak technický metal navrátivších se Mindwork, tak emocionální písně slovenských 52 Hertz Whale. Se svým debutem se představí kovbojstvím načichlí Frankie & The Deadbeats, už dříve byli v sestavě potvrzeni jejich souputníci Povodí Ohře.

Elektronickou scénu zastoupí pražská producentka Ursula Sereghy, jejíž debut u labelu Gin&Platonic patří mezi nejočekávanější desky roku, festival nabídne i teprve druhé vystoupení AI hudebnice NIVVA.

Festival se ale nesoustředí jen na hudbu – v jeho rámci proběhne křest publikace, která je výsledkem literární výzvy uspořádané společně s Unijazzem. Hned v první festivalový den se představí Pinkbus, nová platforma, která dává bezpečné tvůrčí pole queer umělcům, den nato dojde i na Thálií oceněné představení Jakuba Gottwalda Ur-fascism.

Odložený desátý ročník Žižkovské noci proběhne 28. – 30. října 2021 v desítkách prostor nejen na pražském Žižkově. Festivalový tým však průběžně přináší další akce pod hlavičkou podcastu Vysílač anebo aktivit PozorUmění.

Vstupenky jsou aktuálně v prodeji prostřednictvím služby GoOut.

WEB https://zizkovskanoc.net/
EVENT https://www.facebook.com/events/347318623630212/
FB https://www.facebook.com/zizkovskanoc/
IG https://www.instagram.com/zizkovskanoc/
GOOUT https://goout.net/cs/zizkovska-noc-2021/szdppfo/

Rozhovor

25.10.2021 17:00

V pondělí 25. října si v 17 hodin budeme povídat o Žižkovské noci. Naším hostem bude Štefan Cima, šéf festivalu Žižkovská noc.

Soutěž

V pátek 22.10. a ve středu 26.10. můžete soutěžit o dva festival pasy.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama