Článek

VÝSTAVA NIC NENÍ PROBLÉM V HUMPOLECKÉ 8SMIČCE

NIC NENÍ PROBLÉM

David Böhm, Vladimir 518, Jiří Franta

Zóna pro umění 8smička

Humpolec

17. 6. – 1.10. 2023

V průběhu let 2022 a 2023 se trojice umělců David Böhm, Vladimir 518 a Jiří Franta zaměřila na analýzu současného stavu veřejného prostoru ve městě o typologickém rozsahu Humpolce. Sběr dat v podobě historických i aktuálních dokumentů, fotografií, lidových legend či dokumentace oficiálního i neoficiálního umění, použili pro volnou a intuitivní tvorbu společných kreseb. Ty následně přenesli na stěny soukromých bytů a domů (či dětského domova) v Humpolci a okolí, které byly vybrány na základě široké inzertní výzvy, iniciované samotnými umělci prostřednictvím 8smičky.

Je to voyeurská invaze v tom nejpřátelštějším smyslu slova. A taky, že na nás všechny tyhle vizuální podněty velmi silně působí, podobně jako samotné obhlídky města. Protože i tohle je vlastně průlet skrz městský organismus Humpolce, akorát o patro výše, o vrstvu hloub.

Pro koho to celé vzniká? Pro galerii? Pro výstavu? Pro ty lidi, co to budou mít doma? Pro nás? Je to správná otázka? Je to stejně dočasné jako všechno, tak se tím možná zbytečně zaobírám.

Tři negativní slova NIC NENÍ PROBLÉM, kterými se lidé paradoxně snaží navodit atmosféru bezstarostnosti.

Tři autoři tvořící společně jednu kresbu.

Tři týdny práce v bytech obyvatel Humpolce.

Tři místnosti s lightboxy, naplněnými pohledy do cizích interiérů.

Tři hlavy.

Tři štětce.

16 kreseb.

Více informací tady.

reklama
reklama
reklama