Článek Rozhovor Soutěž

VE SVITAVÁCH PROBĚHNE FESTIVAL ROSNIČKA

Už 24. – 25. června Festival Rosnička nabídne 10 zahraničních jmen

Svitavský hudební festival současnosti, který každým rokem láká více a více “přespolních” návštěvníků, se letos uskuteční už 24. a 25. června 2022. Vrací se tak do svého původního, předkoronového termínu. Okolí rybníku Rosnička se po dvanácté promění v přehlídku současné elektronické muziky.

Festival Rosnička 2022 uvede celkem 30 hudebních projektů převážně klubové, taneční elektroniky. Velký prostor je věnován zcela neznámým a novým jménům a tak není divu, že pohled na line-up je pro většinu lidí velkou neznámou. Právě Rosnička je pro mnohé vystupující první větší zkušeností na velkém pódiu.

Dramaturgie je postavena kolem různých fúzí techna, electra, post-club a new-clubové hudby, i čistě experimentálních umělců. K vidění ale budou i kapelové koncerty a opět si své místo obhájil i rap.

Největším písmem je na plakátu legendární tuzemské rapové duo Hugo Toxxx a James Cole pod značkou Supercrooo, polsko-německý techno projekt Morskie Oko, jehož členy jsou Olivia, Chino a Steffen Bennemann a belgicko-italští Front de Cadeaux, kteří i přes to, že hrají techno, horko-těžko překročí hranici 100bpm.

Horní index značící zahraničí účast najdeme i u post-club umělce Bungalovva z Argentiny. Ten vystoupí v unikátním společném live setu s Oliverem Torrem. Dále u zpěvačky Dani Cosmic z Belgie, techno producenta Unda z Barcelony, u Rakušanů Austrian Apparel nebo polské djky Young Majli. Ze Slovenska dorazí Isama Zing, SJ Yellow a techno punkoví Berlin Manson.

Z lokální scény do Svitav dorazí například Ethno Service, již zmíněný Oliver Torr, popová zpěvačka Aiko, pražský boyband Dukla, šéf rapového Ty Nikdy labelu Idea a mnoho dalších.

Kompletní program a více informací o letošní Rosničce naleznete na webových stránkách www.festivalrosnicka.cz nebo festivalovém Facebooku a Instagramu. Vstupenky jsou k dostání v on-line předprodejní síti smsticket.cz.

FESTIVAL ROSNIČKA

24. a 25.6. 2022, Svitavy

https://www.festivalrosnicka.cz/

https://www.facebook.com/festivalrosnicka/

Rozhovor

16.6.2022 17:00

O festivalu si budeme povídat ve čtvrtek 16.6. v 17 hodin. Naším hostem bude Petr Horák, zakladatel festivalu Rosnička.

Soutěž

V pátek 10.6., v úterý 14.6. a čtvrtek 16.6. můžete soutěžit o dva vstupy na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama