Článek

V KVĚTNU DO PRÁCE NA KOLE, PĚŠKY ČI POKLUSEM

Přijměte Květnovou výzvu Do práce na kole, pěšky či poklusem už teď

Lepší psychická i fyzická kondice i zdravější životní prostředí. To všechno jsou důvody, proč stále více lidí přijímá Květnovou výzvu Do práce na kole, pěšky či poklusem. Tu pořádá už 14. rokem spolek AutoMat. Výzva funguje také jako netradiční teambuilding.


  Výzva Do práce na kole je určená firemním týmům, jednotlivcům, partě kamarádů, ale i studentům a seniorům. Pravidelný pohyb na kole nebo pěšky přispívá k fyzické i psychické kondici a také k čistějšímu ovzduší a přívětivější atmosféře měst. Nechte se vyhecovat jako tisíce aktivních lidí z celého Česka a zkuste to měsíc na vlastní pohon.

  Proč a jak

  Akce se koná od 1. do 31. května 2024 po celém Česku. Po registraci už stačí jen v květnu šlápnout do pedálů nebo do kroku a své cesty si nahrávat do systému. Nerozhoduje počet kilometrů, ale pravidelnost. Každý účastník se může zapojit do doprovodných Akcí na triko ve svých městech, cyklosnídaní či cyklosvačin a čekají ho samozřejmě závěrečné večírky s losováním zajímavých cen od partnerů výzvy.

  Čím dříve, tím levněji

  První vlna registrací za nejvýhodnější startovné do letošní Květnové výzvy se otevřela už v únoru. Čím dříve se stihnete registrovat, tím výhodnější startovné získáte a tím dříve se setkáte se svým účastnickým balíčkem. Ten obsahuje i originální tričko, ponožky či nákrčník v designu Petra Kněžka a Šárky Blažková, kteří se inspirovali především estetikou dopravního značení.

  Překonáme loňskou účast?

  Každý z předchozích ročníků Květnové výzvy přilákal zatím vždy vyšší počet zájemkyň a zájemců o udržitelné cestování do práce a drtivá většina z nich pak u nově osvojeného návyku zůstává i po zbytek roku. V roce 2023 se zúčastnilo 25 600 lidí z měst a obcí po celé republice, kteří měli také možnost hlasovat v anketě Cyklozaměstnavatel roku a Cykloměsto Do práce na kole 2023. „Trvale udržitelné město klade důraz na zdraví svých obyvatel a to, aby se v něm dobře a bezpečně žilo dětem, lidem s omezením a také starším lidem a seniorům. Takové město dává vyvážený prostor všem způsobům dopravy, nejen autům,“ říká hlavní koordinátorka výzvy Dominika Lenthárová ze spolku AutoMat.

  Registrace do Květnové výzvy Do práce na kole 2024 je otevřená na https://dopracenakole.cz/kvetnova-vyzva. Čím dříve ji vy nebo váš zaměstnavatel přijme, tím výhodnější bude startovné. A pak už zbývá jen v květnu do toho šlápnout a užívat si cestování z práce a do práce z úplně nové perspektivy.

  reklama
  reklama
  reklama