Článek Soutěž

TY SEGALL V ROXY

TY SEGALL

17. 06. 24 ♦ Roxy, Praha

Čekání trvalo patnáct desek, teď Ty Segall konečně vystoupí v Praze

Patří k nejakčnějším muzikantům na scéně, ale u nás ještě nikdy nehrál. Přední osobnost nové vlny americké psychedelie debutovala v roce 2008, do Prahy přiveze své již patnácté album. Na desce Three Bells spolupracoval se svou ženou Denée Segall a vrací se na ní k čistému rock’n’rollu.

První pražský koncert kultovního kalifornského hudebníka se odehraje v klubu Roxy 17. června 2024. Vstupenky v ceně 690 korun budou v prodeji od 14. prosince 2023 na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster, o den dříve začne na webu Fource předprodej pro registrované uživatele*ky Fource Friends.

Ty Segall vždy hledal inspiraci ve starších kapelách. Tradičnější lo-fi rock’n’rollový zvuk a oldschoolové reverby pokukovaly do šedesátých let k The Sonics nebo The Standells i punku The Stooges. Na svých dalších projektech se nebál prozkoumat svou jemnější stránku nebo nahrát album plné coverů svých oblíbených T-Rex. Garážový zvuk i surovost jeho rané tvorby média svého času připodobňovala k The Strokes nebo White Stripes. 

Poslední dvě nahrávky představily Segalla v nečekané poloze, podomácku nahrané album Hello, Hi, na kterém si sám nahrál všechny nástroje, následoval soundtrack k filmu Whirlybird. Three Bells navazují na jeho projekt The C.I.A., který založil se svou ženou Denée Segall. Spolu s ní nahrál celkem pět skladeb, s těmi zbylými mu pomohli členové jeho koncertní kapely Freedom Band. Syrovější zvuk je znát ze všech tří vydaných singlů. Deska vyjde u Drag City na konci ledna 2024, pár měsíců poté se dočkáme Segallovy české koncertní premiéry.

vstupenky a událost Fource | https://fource.cz/cs/events/ty-segall-24/
facebookový event | https://www.facebook.com/events/3600979226842776/

Soutěž

V pátek 14.6. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama