Článek

THE SMILE PŘEDSTAVÍ V ČERVNU NOVÉ ALBUM

Kapela The Smile se členy Radiohead Thomem Yorkem a Jonnym Greenwoodem představí v červnu v Praze nové album

Britská formace The Smile, kterou tvoří dva členové kapely Radiohead, zpěvák Thom Yorke a kytarista Jonny Greenwood, s bývalým bubeníkem jazzových Sons of Kemet Tomem Skinnerem, představí 12. června českým fanouškům v pražském Foru Karlín naživo své druhé album nazvané Wall of Eyes. Následovník oceňovaného debutu A Light For Attracting Attention z roku 2022 vychází již 26. ledna na labelu XL Recordings. Poutá na něj videoklip k titulní skladbě z dílny respektovaného amerického režiséra Paula Thomase Andersona. Jako předskokan v Praze zahraje britský elektronický DJ a producent James Holden. Vstupenky pro členy fanklubu kapely budou v prodeji od 10. ledna, 10.00, pro širokou veřejnost pak od 12. ledna, 10.00, v sítích Ticketmaster a Ticketportal. Koncert pořádá agentura Charmenko.

První, velmi oceňované, album A Light For Attracting Attention vydali teprve před dvěma roky. Následovalo okamžitě první světové turné včetně tehdejšího prvního pražského koncertu! Není divu – „boční projekt” Radiohead, jak ho některá média nazývají, z dílny dvou členů této kultovní britské formace doplněný o bubeníka novátorských Sons of Kemet si zaslouží plnou pozornost fanoušků i kritiků. The Smile vznikli v průběhu coronavirové pandemie, v době, kdy Radiohead ani nikdo jiný nemohl veřejně vystupovat. Premiérově The Smile zahráli jako překvapení v roce 2021 v rámci tehdejšího online streamu festivalu v Glastonbury. Od debutového alba vydali dva živé záznamy a také píseň Bending Hectic, která se rovněž objeví na Wall of Eyes.

Podle zahraničních hudebních magazínů The Smile své druhé studiové album Wall of Eyes nahráli v Oxfordu, domácím městě Radiohead, a ve studiích Abbey Road. Album s osmi skladbami produkoval a mixoval Sam Petts-Davies a zazní na něm i smyčce London Contemporary Orchestra. Některé nové písně The Smile již naživo „testovali” při koncertech na turné k prvnímu albu. Videoklip k titulní skladbě vznikl v režii Paula Thomase Andersona, kterého se členy The Smile pojí společná tvorba – kytarista Jonny Greenwood je autorem hudby k Andersonovým filmům jako Lékořicová Pizza, Až na krev a Mistr. Anderson také režíroval krátký film Thoma Yorka Anima a videoklip Radiohead ke skladbě Daydreaming.

Na podporu nového alba The Smile vyjedou letos na jaře a v létě na rozsáhlé evropské turné, které zahrne 12. června také Prahu.

The Smile (UK)

12. 6. 2024, Forum Karlín, doors: 19.00

Onsale: 12. 1. 2024 v 10.00: Ticketmaster, Ticketportal za 1 590 Kč

The Smile – Wall Of Eyes: https://www.youtube.com/watch?v=IsqqjOxEuAg

The Smile – Bending Hectic: https://www.youtube.com/watch?v=sBtJ9_zTqdE

reklama
reklama
reklama