Článek Soutěž

THE CONGOS & THE GLADIATORS V LUCERNA MUSIC BARU

The Congos & The Gladiators / JM

11. 6. 2024, doors 20:00

Lucerna Music Bar, Praha

www.musicbar.cz

Vstupenky za 690 Kč pořídíte od pondělí 4. 3. 10:00 na musicbar.cz a goout.net. Vstupenky na místě za 750 Kč. Vstupenky online: https://musicbar.cz/cs/program/the-congos-the-gladiators/.

LEGENDY JAMAJSKÉ MUZIKY, THE CONGOS A THE GLADIATORS, MÍŘÍ DO PRAHY

Všichni milovníci reggae by si měli do kalendářů zapsat datum 11. června 2024. V tento den totiž nechtějí propásnout show v Lucerna Music Baru, do kterého míří absolutní legendy jamajské muziky – The Congos a The Gladiators. Takový dvojkoncert je splněným snem každého, kdo o reggae byť jen zavadil, tak dorazte! Vstupenky online: https://musicbar.cz/cs/program/the-congos-the-gladiators/.

The Congos jsou jednou z posledních jamajských kapel, které zůstaly v původní sestavě od sedmdesátých let. Jejich rastafariánskou misi, jednotu a soudržnost můžete cítit na jejich koncertech doslova všemi smysly. Hudební a duchovní zkušenost v jednom. Zakládající vokální trio tvoří pánové Cedric Myton, Ashanti Roy a Watty Burnett, nově se k nim přidal ještě Talash.

Tato parta rastafariánů nejenže tvoří výjimečné vokální harmonie, ale také žije v souladu s uvědomělým rastafariánským způsobem života. Jejich věhlas vznikl už s legendárním debutem – albem Heart of Congos, které se zrodilo v neméně legendárním studiu Black Ark v produkci Lee ‚Scratch‘ Perryho. Na nahrávce najdete skvosty jako Open The Gate, Congo Man nebo slavnou skladbu Firsherman, kterou časopis Rolling Stone označil za jednu z nejlepších reggae písniček historie.

Kapela ale nežije jen z minulosti, za pozornost stojí i jejich pozdější alba Swinging Bridge (2006), Back In The Black Ark (2010), které vzniklo znovu ve spolupráci s Lee Perrym, nebo zatím nejnovější Foot Prints in the Sand (2022). Letos na podzim pak vyjde horká novinka, z které možná již něco představí i v Praze. Srdce kapely – Cedric Myton je ve svých 77 letech zároveň velmi aktivní i v dalších projektech, a to hlavně s Inna de Yard.

Zkrátka a dobře – tento výjimečný koncert The Congos si rozhodně nenechte ujít. Navíc – se stejnou kapelou vystoupí na kruhovém pódiu Lucerna Music Baru také The Gladiators. Neméně legendární projekt založil Albert Griffiths už v roce 1967. Inspirací mu byl film Ben Hur a muži bojující za svobodu proti Babylonu. Život na Jamajce není pohádka a rastamani, jako Al o tom ví své.

V sedmdesátých letech napsal kultovní písně Bongo Red, Roots Natty nebo Hallo Carol. Až v roce 1976 ale vyšla u labelu Virgin legendární skladba Trenchtown, která The Gladiators zpopularizovala i daleko mimo Jamajku. Následovala turné a koncerty s největšími hvězdami žánru až do roku 2004, kdy se Al Griffiths rozhodl pro zasloužený odpočinek a při příležitosti vydání alba Father and Sons předal vedení kapely svému synovi.

Al Griffiths Jr. převzal pochodeň, v roce 2019 vydal album Roots Legacy a s The Gladiators se poprvé představí Praze právě po boku The Congos. Máme tedy hned dva velké důvody, proč si druhé červnové úterý udělat výlet do pražského Lucerna Music Baru. Ať už s vámi rezonuje reggae, nebo ne, tohle bude úchvatný koncert pro všechny milovníky dobré muziky! Dorazte!

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1301338507935428/

Ticket link: https://musicbar.cz/cs/program/the-congos-the-gladiators/

Soutěž

Ve středu 5.6 a v pátek 7.6. můžete soutěžit o dva vsupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama