Článek

THE CINEMATIC ORCHESTRA V LEDÁRNÁCH BRANÍK

Red Triangle & cnfrnc.cz present

The Cinematic Orchestra
5. 9. 2023, doors 17:00

Ledárny Braník, Praha

Vstupenky v prodeji od pátku 19. 5. 10:00 na GoOut.cz a pragueopenair.cz:

  1. vlna 990 Kč
  2. vlna 1090 Kč
  3. vlna 1220 Kč

https://goout.net/cs/listky/the-cinematic-orchestra/ipts/

JEDINEČNÍ THE CINEMATIC ORCHESTRA VYSTOUPÍ POD ŠIRÝM NEBEM V LEDÁRNÁCH BRANÍK

Britská ikona nu-jazzové a elektronické hudby The Cinematic Orchestra se po dlouhých osmi letech vrací do Prahy. Tentokrát vystoupí 5. září pod širým nebem v Ledárnách Braník. Za víc než dvacet let na scéně se stali The Cinematic Orchestra průkopníky v oblasti nu-jazzu a jejich precizní tvorba si získává stále nové a nové fanoušky.  Vstupenky budou v prodeji od pátku 19. května 10:00 na GoOut.cz a pragueopenair.cz ve třech cenových vlnách: 990 Kč, 1090 Kč a 1220 Kč. 

https://goout.net/cs/listky/the-cinematic-orchestra/ipts/

Už je to osm let, kdy si naposledy mohli fanoušci vychutnat sólový koncert The Cinematic Orchestra v beznadějně vyprodaném Lucerna Music Baru. Zářijový open air koncert v Ledárnách bude průřezem jejich tvorby, zazní nejznámější skladby i ty z poslední řadové desky To Believe (2019). 

Měsíčně si tuhle hvězdu stáje Ninja Tune přes Spotify pouští skoro pět milionů posluchačů, skladba To Build A Home má téměř půl miliardy přehrání. The Cinematic Orchestra dokázali prorazit hned na začátku své kariéry s debutem Motion v roce 1999 a za čtyřiadvacet let své kariéry se stali kultovní nu-jazzovou a downtempovou kapelou, která přibližuje tyto žánry mladšímu publiku. Jazzové prvky propojují s elektronickou hudbou a vytváří nové kompozice, kterými překračují hranice žánrů.

Při živých vystoupeních zůstávají fanoušci v němém úžasu. The Cinematic Orchestra jsou známí svými improvizacemi a žádný koncert tak není stejný, ba ani podobný. Proměňují se sestavy, které se na pódiu objevují i hudební aranže. Zůstávají ale velké emoce a zážitek, který si fanoušci odnáší, v nich rezonuje ještě dlouho po skončení koncertu.

Nadaní muzikanti, kteří s The Cinematic Orchestra vystupují, jen podtrhují to, co je duší celého projektu. Je to preciznost, hudební i textová, která ale nemá nic společného s nudou a pevně stanovenými pravidly. S pravidly si totiž kapela v čele s duší projektu Jasonem Swincoem hlavu opravdu neláme. Přijďte se o tom přesvědčit v září do Ledáren.

Ticket link: https://goout.net/cs/listky/the-cinematic-orchestra/ipts/

https://cinematicorchestra.com/

reklama
reklama
reklama