Článek Soutěž

SOPHIE HUTCHINGS A DAVID BOULTER V AKROPOLI

Přijďte se 11. dubna ponořit do kontemplativní, snové hudby Sophie Hutchings a Davida Boultera.

Australská skladatelka a klavíristka Sophie Hutchings se pražskému publiku představí během posledních 10 let už potřetí a doveze své zcela nové album The World Outside, které vyšlo u pretižního vážnohudebního vydavatelství Mercury KX, ale večer Music Infinity otevře svou sólovou tvorbou klávesista Tindersticks, anglický hudebník a skladatel David Boulter.

Meditativní hudbu australské skladatelky Sophie Hutchings ocení zejména příznivci tvorby Michaela Nymana, Maxe Richtera nebo Nilse Frahma. Časopis MOJO zařadil její debutové album Becalmed z roku 2010 mezi pět nejlepších nezávisle vydaných desek a ohodnotil jej jako „strhující, vitální a majestátně melodické“. Sophie Hutchings se poprvé objevuje dlouhohrající alba. To poslední, předloňské Wide Asleep se objevilo v několika výročních žebříčcích. Klavíristka byla také nominována na australskou cenu National Live Music Awards jako nejlepší instrumentální hudebník. Její uhrančivé kompozice na deskách doplňují smyčcové aranže i vokální sbory. V roce 2017 se navrátila nejen svým EP Byways, tentokrát pro severskou vážnohudební značku 1631 a také pátým albem Yonder, se kterým se naposledy objevila u nás v roce 2018 v kavárně Potrvá. Pro své sedmé album vstoupila Hutchings v roce 2019 do Sydney’s Trackdown Studios vyzbrojena sbírkou již složených skladeb, na které sedal prach, a výběrem nově složeného materiálu. Ve spolupráci s dlouholetými spolupracovníky Peterem Hollem a Jay Kongem bylo výsledné album Scattered on the Wind vydáno na Mercury KX na začátku roku 2020. Předloni pak doplnila svou diskografii vydařeným osmým albem Echoes in the Valley a do třetice se na prestižní značce Mercury KX (Olafur Arnalds, Lambert, Luke Howard ad.) navrátila loni na konci roku devátým albem A World Outside, které také přijede představit v dubnu pražskému publiku.

Hudební lahůdkářství Musíc Infinity však otevře britský hudebník, skladatel a zakládající člen kapely Tindersticks, David Boulter, který krom své sólové tvorby skládá také hudbu k filmům a seriálům – například téměř ke kompletní filmografii francouzské režisérky Claire Denis. Na festivalu vystoupí výjimečně právě se svou sólovou hudbou včetně fragmentů z tvorby pro film. Zazní i skladba z českého seriálu HBO Pustina a také jedna skladba Tindersticks, to vše doplněno jeho snovou videoprojekcí.

Oba umělci vytváří náladu na hraně bdění a spánku, vědomí mizejícího do slastné náruče klidu. Ve čtvrtek 11. dubna se hudebnice ze Sydney, Sophie Hutchings navrátí do Paláce Akropolis přesně po 7 let od své české premiéry v rámci Music Infinity a premiérově se zde představí britský hudebník a zvukový umělec David Boulter. Přijďte se společně zasnít.

Sophie Hutchings (AU) + David Boulter (UK) | MUSIC INFINITY

11. 4. 2024 / 19:30 / Palác Akropolis

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/sophie-hutchings/lwkw/

Soutěž

Ve středu 10.4. můžete soutěžit o dvě vstupenky na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama