Článek Soutěž

SONIC ROBOTS MAKING TECHNO – FESTIVAL COOL V PLOTĚ

Divadlo Archa,  pátek 22.10.2021

Line up:  Moritz Simon Geist (D), Stroon (SK), DJ Floex feat.Robot Josef

Visual art performance by Bionic.

Pozvánka – video teaser

https://fb.watch/8tMQ3amS4q/

Moritz Simon Geist je nekonveční umělec, robotický inženýr, vynálezce, hudební producent s projektem R.E.M. (Robotic Electronic Music) . Moritz Simon Geist se představil na loňském festivalu Cool v plotě v Písku a jeho spektakulární vystoupení patřilo k vrcholům všech ročníků “Coolu“. Promotéři festivalu se rozhodli pozvat Moritze Simona Geista tentokrát do Prahy a rovnou do Archy, která je pro tuto audiovizuální událost podzimu patřičně nachystaná.

www.coolvplote.com

www.divadloarcha.cz

https://www.facebook.com/events/502340971089351

Vstupenky v síti GoOut nebo na místě v pokladně divadla Archa

https://goout.net/cs/cool-v-plote-moritz-simon-geist+stroon+dj-floex-feat-robot-josef/szmwxlr/

𝐌𝐨𝐫𝐢𝐭𝐳 𝐒𝐢𝐦𝐨𝐧 𝐆𝐞𝐢𝐬𝐭 (𝐃) – 𝐑.𝐄.𝐌. 𝐑𝐨𝐛𝐨𝐭𝐢𝐜 𝐄𝐥𝐞𝐜𝐭𝐫𝐨𝐧𝐢𝐜 𝐌𝐮𝐬𝐢𝐜

Nekonveční sólový umělec, technologický geek, vynálezce, který s projektem R.E.M. – Robotic Electronic Music dokazuje, že i jeho roboti dělají precizní techno. S jeho projektem Sonic Robots se snaží posouvat limity a hranice možného a právě z jeho dílenské laboratoře pochází historicky první techno nahrávka, kterou hrají pouze podomácku vyrobení roboti. Moritz Simon Geist v roce 2012 sestrojil první čtyčmetrovou repliku legendárního drum machine TR-808. Současná tvorba hudby již v mnoha případech není jen v rukou skladatelů.
Geistovo sofistikované robotické inženýrství „Sonic Robots“ posouvají hranice představitelnosti a vymýšlejí novou pluralitu v hudební tvorbě. V elektronické hudbě si mnoho lidí představuje stroje na hraní. Málokdo si představoval, že tyto hudební stroje jsou skutečnými roboty. Jeho vystoupení podpoří jeho vlastní vizuální projekce.

𝐃𝐉 𝐅𝐥𝐨𝐞𝐱 𝐟𝐞𝐚𝐭. 𝐑𝐨𝐛𝐨𝐭 𝐉𝐨𝐬𝐞𝐟

Floex jako Tomáš Dvořák patří mezi dlouhodobé stálice tuzemské elektronické hudební scény. Složil hudbu k několika úspěšným soundtrackům k videohrám (Samorost, Machinarium atd). Na posledním albu A Portrait of John Dee, vydaném na německé značce Mercury KX spolupracoval s britským producentem Tomem Hodgem, se kterým se posunul k fúzi elektronické a vážné hudby. V rámci našeho festivalu půjde výhradně o jeho sólové vystoupení DJ Floex se svým vlastním robotickým bubeníkem Josefem, kterého naživo programuje a v reálném čase s beaty improvizuje. Jeho energický set doprovodí atmosférická projekce v podání visual art performace.

𝐒𝐭𝐫𝐨𝐨𝐧 (𝐒𝐊)

Spektakulární propojení vibrafonu a elektronické hudby.

http://www.stroonmusic.net

Soutěž

V pondělí 18.10. můžete vyhrát dvě vstupenky na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama