Článek

SIKSA V MEETFACTORY

SIKSA (PL) + Josefina Dusk (CZ)

Kdo je to SIKSA? Dvouhlavá bytost. Divoká a zároveň krotká. SIKSA je jízdou na horské dráze. Bývalá superhrdinka. Nebojí se nikoho a ničeho. SIKSA je tak trochu clickbait. Nekvalifikovaná instruktorka noise-fitness. Je to koncert? Je to drama? Není to jen hudba, ale hlavně performance, je to hluchová poezie, tanec, old school rap, blues i punk. SIKSA je minulost i budoucnost. SIKSA je tady a teď.

SIKSA, performerské duo z Polska, vtahuje posluchače do víru emocí a vyznání vymykající se jakýmkoli žánrovým škatulkám. Jejich kořeny sahají do roku 2014. Od té doby spolu Alex Freiheit a Piotr Buri Buratyński společně odehráli několik stovek koncertů v Polsku i v zahraničí a natočili čtyři alba. To poslední bylo oceněno cenou Polityka Passport za hudební aktivity, které provokovaly i dráždily a předběhly dobu. SIKSA je (nejen) punkový výkřik, umělecké palivo i hlas lidu. Do Prahy se vrací 4. 4. 2022.

Hostem koncertu nebude nikdo jiný než Josefina Dusk! Její hudba proměňuje pocity úzkosti, paniky a l’appel du vide v hravě dystopický, hutný, techno pop s temnou, manickou vílí energií. Rovněž vhodné pro vlhké jeskyní radovánky a barokní jeviště.

SIKSA (PL) + Josefina Dusk (CZ)

MeetFactory – 4.4.2022

Vstupenky:
290 KČ na www.meetfactory.cz 
290 KČ (+ případné poplatky) v jiných předprodejích
350 KČ na místě 

Předprodeje:
Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz.

Pořádá MeetFactory, o. p. s.

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/siksa-pl

reklama
reklama
reklama