Článek Rozhovor Soutěž

RUFUS MILLER VYRÁŽÍ NA TURNÉ S DUEM LASH&GREY

RUFUS MILLER / LASH&GREY / Together on the road

Britský zpěvák, kytarista a skladatel Rufus Miller vyráží v dubnu na společné turné s oceňovanou slovenskou dvojicí Lash&Grey.

Rufus Miller je znám širšímu publiku především díky spolupráci se Stingem. Tvorba tohoto všestranného umělce z jižního Londýna je ale rozkročena daleko šířeji. Koncertuje s formacemi jako Riddles, Sleaze, Fragile, hostuje v kapele své sestry Misty Miller. Jeho žánrový záběr je zajímavý. Najdeme zde vliv psychedelického, gothického rocku i uklidňující lidovou hudbu, s lyrickými tématy lásky, ztráty a melancholie. Rufus doposud vydal dvě alba (Pop skull a Make It) a také několik singlů.

Rufus Miller se českému publiku před několika lety představil jako člen Stingovy doprovodné kapely. Letos budou mít fanoušci poprvé možnost si vychutnat jeho nezaměnitelný styl během turné v České republice v tříčlenné sestavě s Andy Thompsonem(b) a Ralphem Fullerem(d).

S Rufusem a jeho spoluhráči se na turné po českých a moravských městech vydá duo Lash&Grey, které tvoří mladí slovenští umělci Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý. Dvojice, ověnčená několika prestižními cenami (Cena Anděl za nejlepší slovenské album, Radio_Head Award za nejlepší debutové album a skladbu roku), stihla již vydat dvě alba. Za poslední dva roky Lash&Grey vystoupili na světoznámých pódiích jako je Carnegie Hall v New Yorku, na festivalech v Mexico City, Guadalajare, Paříži, Itálii, Švédsku, Belgii, Nizozemsku, Německu a mnoha dalších. Kristína se jako jediná Evropanka dostala do finále TOP 5 zpěvaček z celého světa v prestižní jazzové vokální soutěži Sarah Vaughan Jazz Vocal Competition v New Jersey.

Společné turné Rufuse Millera s Lash&Grey je nazvané příznačně Together on the road. Stylově netradiční a exkluzivní spojení je samo o sobě příslibem skvělého koncertního zážitku. Posluchači se navíc mohou těšit na propojení obou formací v podobě duetu Kristíny a Rufuse.

Turné Together on the road startuje v neděli 14.4.2024 v Praze, v Klánovicích!

14.4. Praha / Beseda Klánovice / Together on the road 

15.4. Brno / Kabinet múz / Together on the road 

16.4. Olomouc / Jazz Tibet Club / Together on the road 

17.4. Litomyšl / Kotelna Music Club / Rufus Miller

https://www.kcbeseda.eu/klient-3630/kino-543/stranka-16789/film-688678

Rozhovor

12.4.2024 17:00

na Radiu 1 si budeme povídat s Rufusem Millerem

Soutěž

V pondělí 8.4. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama