Článek Rozhovor

PRAHA POD MIKROSKOPEM V CAMPU

Celodenní festival v centru Prahy. Objevte areál Centra architektury a městského plánování

Akrobati nad Prahou, koncert čerstvé držitelky hudební ceny Anděl Amelie Siba, LEGO dílna nebo třeba kino pro děti. Letní program CAMPu, nazvaný Praha pod mikroskopem začíná celodenním festivalem ve čtvrtek 1. 7. Každé úterý vás pak CAMP zavede na místa, která nejsou veřejnosti běžné přístupná. Prozkoumáte tak neznámé části a zákulisí našeho města. Čtvrteční večery můžete zdarma v letním kině zhlédnout filmy, kde architektura hraje vedlejší roli. Užijte si oázu v centru Prahy. 

První prázdninový den v Centru architektury a městského plánování se rozsvítí neon jako vždy ráno v 9.00, ovšem kromě výstavy Praha zítra? Pražské priority se v multimediální galerii otevře také nová výstava České ceny za architekturu. Prostory CAMPu a jeho areálu ožijí workshopy, komentovanými prohlídkami a hudbou. 

Postavte si dům snů nebo rovnou celé město. Přijďte si zrealizovat své nápady nebo vytvořit kopie oblíbených staveb do LEGO dílny, nejen pro malé architekty. Vyzkoušejte si grafickou techniku sítotisku a vyrobte si originální tričko nebo tašku. A dostanete také možnost si legálně zasprejovat na zeď.

Na všechny příznivce výhledů čeká komentovaná vycházka na brutalistní věž emauzského kostela Panny Marie. Na programu je také vycházka do zdejších ukrytých zahrad kláštera, které nyní procházejí obnovou. Provedou vás sami autoři rekonstrukce, krajinářští architekti z ateliéru Terra Florida, a na procházce nahlédnete i do zdejších pivovarských sklepů. Kdo se bojí výšek, ať zůstane nohama pevně na zemi a z povzdálí sleduje jedinečnou show akrobatů. Ti budou balancovat na slacklině mezi střechami ikonických pragerových kostek. 

Jak vnímají město nevidomí, slabozrací či neslyšící? Dorazte na sérii procházek, kde si budete moci vyzkoušet pomůcky simulující různé typy zrakového postižení a pohmatu absolvovat prohlídku CAMPu a jeho areálu. 

Vladimir 518, rapper, ilustrátor, spisovatel a fanoušek/odborník architektury, vám na 25metrové stěně představí dosud nezveřejněné materiály, které objevil při vytváření publikace ARCHITEKTURA 58-89. Těšit se také můžete na koncert držitelky ceny Anděl v kategorii Alternativa a elektronika, mladé a talentované písničkářky Amelie Siba. Ocenění získala za svou debutovou desku Dye My Hair, kterou sama složila a nahrála. Večer zakončí set moderátora a DJ legendárního Radia 1, Pierra Urbana. 

Celý letní program Centra architektury a městského plánování najdete na www.campuj.online/akce

Více o CAMPu:

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) si dalo za cíl zlepšit veřejnou diskuzi o rozvoji Prahy. Je základním zdrojem přehledných a dostupných informací o přítomnosti a budoucnosti hlavního města a funguje jako otevřená platforma, „základní tábor“ pro každého, kdo má zájem o společné plánování a rozvíjení Prahy. CAMP sídlí na Karlově náměstí v budově Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a návštěvníci v jeho prostorech najdou výstavní sál s unikátní velkoplošnou projekcí, studovnu s velkým výběrem cizojazyčných publikací o architektuře, urbanismu a designu, příjemnou kavárnu, venkovní terasu a moderní přednáškový sál s bohatým programem sestávajícím z veřejných diskuzí, vystoupení tuzemských i zahraničních odborníků, workshopů, projekcí a dalších aktivit. V současné době je možné sledovat všechny akce na www.campuj.online. CAMP také spravuje a edituje mapový portál prahazitra.camp, který slouží jako základní přehled stavebních záměrů na území Prahy – od prvních nápadů přes projekty v procesu přípravy až po ty, které se již dokončují na staveništích.

Rozhovor

30.6.2021 14:00

Ve středu 30. června si ve 14 hodin budeme povídat o letním programu v CAMPu. Naším hostem bude Štěpán Bärtl, vedoucí Centra architektury a městského plánování

reklama
reklama
reklama