VŠECHNY HUDBY SVĚTA
VŠECHNY HUDBY SVĚTA

VŠECHNY HUDBY SVĚTA Každou neděli od 14:00 do 15:00 PŘIPRAVUJÍ : GADJO.CZ & FILIP TÝC 

Prosincový tip na pořádné čoro moro >>> 15.12. BALKAN FIESTA 21:00 Celý program najdete tady
Vyhlášená BALKAN FIESTA zakotví na zimu v nádherné divadelní kavárně Nové Scény Národního divadla. Na pódiu Café Nona to roztočí gypsy jazzová formace TRIO CARLOS MANOUCHE, world music selektor GADJO.CZ nebo Tomáš Průša a jeho super banda LOVESONG ORCHESTRA. LoveSongové dnes večer pokřtí nové koncertní album NAŽIVO které v létě nahráli na palubě divadelní loďky  TAJEMSTVÍ
V programu večera nebude chybět okouzlující tanečnice s hadem LADY MARIANA nebo štamprle pro první hosty grátis. Jediná noha nezůstane v klidu. Vstupenky za pěknou cenu mizí tady.

16.12. Host ve vysílání pořadu bude kytarista KAREL VLASÁK z kapely TRIO CARLOS MANOUCHE.
Gypsy jazzová kapela TRIO CARLOS MANOUCHE koncertovala ve vysílání Radia1 letos v červnu. Podle posluchačů to byl krásný koncert. Druhou prosincovou neděli se můžeme těšit na další povídání jejich kapelníka a kytaristy KARLA VLASÁKA. Karel nám představí zbrusu nové album věnované legendě manouche jazzu DJANGO REINHARDTOVI. Vyšlo letos na podzim pod názvem DJANGO ALWAYS - BACK THE TO ROOTS. Ve společnosti špičkových německých sinti jazzmanů na nahrávce zazářili taky tatík a syn Vlasákovi z kapely TRIO CARLOS MANOUCHE. Kapela vystoupí 15.12. v kavárně Nové Scény Národního divadla v programu zimní BALKAN FIESTY.


VŠECHNY HUDBY SVĚTA >>> World Music Session je věnovaná hudebním tradicím, folkloru a etnické hudbě ve všech známých i méně známých podobách a interpretacích. Žánrová relace inspirovaná vším co nám z hudební minulosti do dnešních dnů jakoby zbylo. Uměle vytvořenému žánru populární hudby, šikovně a velice zjednodušeně pojmenovanému  WORLD MUSIC. 

VŠECHNY HUDBY SVĚTA >>> autorem názvu relace je GADJO.CZ . Inspirací mu byla jeho oblíbená knižka českého nositele Nobelovy ceny za literaturu JAROSLAVA SEIFRTA fantastická VŠECKY KRÁSY SVĚTA. V podtitulu knihy je publikován známý citát dalšího oblíbeného literáta  ALBERTA CAMUSE : Nemáme čas býti sami sebou, máme pouze čas býti šťastni.

VŠECHNY HUDBY SVĚTA >>>  Na pozvání GADJO.CZ nám v uplynulém roce ve vysílání pořadu koncertovali :  jazzující FREE BALKAN QUINTET, skupina vyhlášených romských muzikantů TRIO ROMANO, dechovka Tomáše Průši LOVESONG ORCHESTRA nebo pražská gypsy jazzová jednička TRIO CARLOS MANOUCHE. Dále nás ve studiu jedničky navštívili : student britské hudební akademie v Cardifu, klavírista a zpěvák MIKULÁŠ JURÁČEK ( Gadjo.cz Junior )hyperaktivní hudebník a mluvčí  festivalu Khamoro VOJTA LAVIČKA, ředitel Roma Art DAVID TIŠER nebo ostřílený muzikant GIPSY.CZ !

WORLD MUSIC : 
Na používání termínu world music se dohodla otevřená skupina z okruhu tehdejších vydavatelů, hudebních publicistů, nadšenců i tvrdých biznismenů s hudbou v londýnském lokále EMPRESS OF RUSSIA v pondělí 29. června 1987. Zkuste uhodnout kdo první ze zakladatelů vypadl z kola ven ? Autorství slovního spojení WORLD MUSIC se ale připisuje americkému ethnomuzikologovi Robertovi E. Brownovi který spojení world music používal ve svých textech již v 60. letech minulého století.

NÁVŠTĚVY POŘADU V MINULOSTI :

V dlouhé historii vysílání pořadu Všechny Hudby Světa hostovala ve studiu jedničky celá řada osobností world music scény : v Praze žijící čínská zpěvačka FENG YUN SONG, členové oblíbených BALKAN BEAT BOX, kanadský klezmer Josh Dolgin aka SOCALLED, ethno punkové GOGOL BORDELLO ( kdo si ještě pamatuje jejich koncerty v hospodě na Baráčnícké rychtě ? ), legendární romský hudebník VOJTĚCH LAVIČKA, finské vokalistky souboru VARTTINA, členové kapely GOTHART, režiser filmu Gadjo Dilo TONY GATLIF, ceněné bulharské duo ALICA TODOROVA a STOYAN JANKULOV, romská legenda a člen Terne Čhave nebo Bitumen Beat GEJZA BENDIG, berlínská balkan beats jednička ROBERT SOKO, hyperaktivní zpěvačka kapely Braagas KATEŘINA GOTLICHOVÁ, maďarští romáci PARNO GRASZT, balkánská super kapela MAHALA RAI BANDAhouslista MARTIN SEDLÁK nebo populární GIPSY.CZ
Opakovaně přijali pozvání do vysílání balkánský muzikant BOBAN MARKOVIČ, oblíbené anglické trio THE TIGER LILLIES, hudební publicista a spoludramaturg festivalu Colours Of Ostrava JIŘÍ MORAVČÍK nebo pořadatel world music festivalu RESPECT pan BOREK HOLEČEK.

IMPROVIZOVANÉ RADIO 1 KONCERTY V RELACI VŠECHNY HUDBY SVĚTA :
Na pozvání GADJO.CZ ( dříve Gadjo Skalalai ) nám v historii pořadu živě zahráli : BOBAN MARKOVIČ ORKESTAR, španielští SKALARIAK, argentínští KARAMELO SANTO nebo lisabonská legenda stylu fado DONA ROSA. Z domácích interpretů v pořadu koncertovali VĚRA BÍLA & KALE, MOBERG ANSEMBLE ( kde jim je konec ? ), MÁRIO BIHÁRI a jeho BACHTALE APSA, POHŘEBNÍ KAPELA, YELLOW SISTERS, BRAN, legendární romák JAN SLEPĆÍK, slavní BENGAS, na Břevnově žijící maďarská zpěvačka AGNES KUTAS nebo harmonikář VÁCLAV KOUBEK.  


 

Tracklisty pořaduvíce
09.12. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
25.11. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
18.11. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
11.11. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
04.11. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
21.10. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
14.10. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
07.10. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
30.09. 14:00 - 15:00 TOMÁŠ NAWAR
23.09. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
Slyšeli jste (9.12. 2018 od 14:00) Archiv Vysílání

GAYE SU AKYOL - Istikrarli Hayal Hakikattir
MEHDI ROSTAMI & ADIB ROSTAMI - Mystic Dance
LES TRIABOLIQUES - Crossing The Stone Bridge - https://rachot.cz/les-triaboliques-2/
LOVESONG ORCHESTRA - Letní romance - https://www.facebook.com/events/183333849260997/
DJANGO ALWAYS BACK TO THE ROOTS - Bolero de Django - https://www.radio1.cz/porady/21-vsechny-hudby-sveta/
ROBERT ´ROBI´ SVARD - Te Vienes o No Te Viense?
SEBASTIÁN YATRA, PISO 21, MAÍA... - Sabrosura
TOTO LA MOMPOSINA - Rosa
JUVENTINO OJITO Y SU SON MOCANÁ & LINICA - Vida Hay Una Sola
ALKILADOS & ELKIN ROBINSON - Feeling Happy
AMPARANOIA - En La Noche (feat. Manu Chao)