Silvestr Pro Ospalý Děti Na Radiu 1
Silvestr Pro Ospalý Děti Na Radiu 1

BORN SLEEPY!

Hudebně čekejte výběr toho nejlepšího s titulem 2018 s vědomím vlastní srmtelnosti a nekompromisní pohled na samotný vývoj hudby. Dorazí nečekaní hosté a možná proběhne i pár živých koncertů. Už teď můžeme potvrdit fantastickou politicky elektronickou kapelu HAUS, která potvrdí formu z plzeňského večírku Radia 1.

BORN SLEEPY!

Titul "Silvestr Pro Ospalý Děti" naznačuje jedinečný koncept. Exkluzivně a POUZE na Radiu 1 totiž zažijete půlnoc o hodinu a půl dřív. K pití doporučíme odvar z třezalky, či meduňky. Buďte ospalý (děti) s námi!

SILVESTR RADIA 1 S PŘESDRŽKU DJS A JEJICH HOSTY.
OD OSMI VEČER DO NEVIDIM.

///////////////////////////////////////////////////////////

Přesdržku DJs

Zvuková nekázeň, hraní zbytečně nahlas. Dokonalý cit pro hit a necit pro to, kdy ho vypnout. Za to všechno si vysloužilo DJské duo výhružky fyzickým násilím již během jejich prvního setu. Uběhlo pár let, ale hrany se neobrousily. Láskyplná nekolegiálnost v Přesdržku DJs přetrvává a za mixákem často dochází ke strkanicím. Není se čemu divit. Hitů jsou tuny a noc je krátká. Co Přesdržku DJs hrají? :/:/:/:/:/::/:/:/:/:/: Jinými slovy to nejlepší z Radia 1, odkud právě Zdeňka Lichnovského a Tadeáše Haagera můžete znát.

HAUS

jsou politická elektronická kapela, která má jasno v tom, na jakou část historie by se nemělo zapomenout. Jejich živý set dává přičichnout k tomu, jaké to bylo, žít mezi lety 48 a 89. Živě hraný elektronický shoegaze, techno a noise. Videoprojekce ve formě pomníku obětem režimu. Samplování budovatelských písní i umělců, kteří spolupracovali s tajnou policií a dnes se jim to promíjí. Mezi nimi vznikající usvědčující harmonie. A přes to všechno… párty jako řemen. HAUS se zrodili během prací na dokumentárním filmu Built To Last, který pojednává o brutalistické architektuře v zemích východního bloku. Ten sklidil úspěch i na mezinárodních hudebních festivalech a vyprodával kina od New Yorku po Tokyo. V současné chvíli ale HAUS rozvíjí téma dál. Po Berlínské premiéře se vrací do ČR a tentokrát udeří na Radiu 1.

Diskuze k pořadu