Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Host: Viktor Mravčík, adiktolog Moderátor: Aleš Vojíř // Češi jsou jedni z největších konzumentů alkoholů na světě. Vláda po otravách dětí narychlo řeší, zda zakázat prodej cukrovinek s HHC. Diskutuje se přístup ke kratomu či ayahuasce. Řeší se velmi tvrdé tresty pro lidi, kteří si vypěstovali jen několik rostlin marihuany. S jakými drogami má Česko aktuálně skutečně největší problém? Jak by k nim měl přistupovat stát? Je lepší liberalizace, nebo represe? O tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s adiktologem Viktorem Mravčíkem, který je mezinárodně uznávaným expertem v oblasti závislostí a dvě desítky let vedl Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti.
  • Tracklist
  • - Po čase navazujeme na rozhovor o hlubším významu konspirací. Tentokrát se budeme s religionistou a překladatelem Janem Kozákem v Zátiší věnovat historii konspirací. Ale také souvislostem mezi konspiracismem a postmodernou, popkulturou i ezoterikou.
  • Tracklist
  • Tušili jste, že s námi ve městě žije více než sto druhů volně žijících zvířat? A že se náš život (nejen) v metropoli může stát bohatším při troše znalostí základů chování těch nejrozšířenějších z nich? Víte, co dělat, když najdete ve městě opuštěné zvířecí mládě nebo zraněné zvíře? O tom všem bude dnes v Zátiší řeč se Zuzanou Pokornou, vedoucí ošetřovatelkou Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy. Ošetřovatelé záchranné stanice, která funguje v nepřetržitém provozu, přijali jen v minulém roce do péče 5 275 živočichů 138 různých druhů.
reklama
reklama
reklama