Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Příjmově chudá je zhruba každá šestá česká domácnost. Nejvíce jsou chudobou zasaženi samostatně žijící senioři a samoživitelky. Byla víkendová demonstrace na Václavském náměstí s názvem Česko proti bídě skutečně protestem těch, kteří se potýkají s existenčním problémy? Novinář Radek Bartoníček (Aktuálně.cz) se poctivě věnoval po dobu sobotního protestu rozhovorům s účastníky demonstrace. V dnešním Zátiší tak bude řeč o tom, kdo a proč přišel v sobotu protestovat na Václavské náměstí, včetně toho, jaké dopady může mít demonstrace, a s ní spojené aktivity pořadatelů, na celkovou atmosféru v naší zemi.
  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Miroslav Novák, ekonom // Kdy se konečně zpomalí, či zastaví růst cen? Kdo může za zdražování potravin a dalšího zboží? Měly by se v nynější situaci výrazně zvyšovat důchody? Kdo valorizaci zaplatí? Kde by mohla vláda šetřit? Kde naopak by mohla brát? Bude nucena zvýšit daně - a pokud ano, které? A proč je zrovna nyní silná koruna? Na to, co se aktuálně děje v české ekonomice, se pokusíme srozumitelně odpovědět v diskusním pořadu Zátiší, jehož hostem bude Miroslav Novák, analytik společnosti Akcenta.
  • Tracklist
  • Moderátor: Aleš Vojíř Host: Jáchym Brzezina, meteorolog Co jsou největší mýty o počasí, vodě a ovzduší? Jak se změnila kvalita vzduchu, který dýcháme, od Sametové revoluce? Jak se na ovzduší ve městech podepisují továrny, automobilová doprava, ale třeba i ohňostroje a orkány? Co nám o počasí a klimatu říkají “tvrdá“ meteorologická data? Jak se mění klima v Česku? Opravdu v zimě méně mrzne a méně sněží? V zátiší na Radiu 1 se budeme bavit s Jáchymem Brzezinou, který působí v Českém hydrometeorologickém ústavu, pracuje pro Evropskou agenturu pro životní prostředí a zároveň spustil projekt Envidata.cz postavený na veřejných datech meteorologů.
reklama
reklama
reklama