Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Příjmově chudá je zhruba každá šestá česká domácnost. Nejvíce jsou chudobou zasaženi samostatně žijící senioři a samoživitelky. Byla víkendová demonstrace na Václavském náměstí s názvem Česko proti bídě skutečně protestem těch, kteří se potýkají s existenčním problémy? Novinář Radek Bartoníček (Aktuálně.cz) se poctivě věnoval po dobu sobotního protestu rozhovorům s účastníky demonstrace. V dnešním Zátiší tak bude řeč o tom, kdo a proč přišel v sobotu protestovat na Václavské náměstí, včetně toho, jaké dopady může mít demonstrace, a s ní spojené aktivity pořadatelů, na celkovou atmosféru v naší zemi.
  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Miroslav Novák, ekonom // Kdy se konečně zpomalí, či zastaví růst cen? Kdo může za zdražování potravin a dalšího zboží? Měly by se v nynější situaci výrazně zvyšovat důchody? Kdo valorizaci zaplatí? Kde by mohla vláda šetřit? Kde naopak by mohla brát? Bude nucena zvýšit daně - a pokud ano, které? A proč je zrovna nyní silná koruna? Na to, co se aktuálně děje v české ekonomice, se pokusíme srozumitelně odpovědět v diskusním pořadu Zátiší, jehož hostem bude Miroslav Novák, analytik společnosti Akcenta.
  • Tracklist
  • V Evropě existuje oblast, kam nemohou novináři, Červený kříž ani pozorovatelé OSN. Místo uzavřené z jedné strany běloruskými ozbrojenci a z druhé strany pohraniční stráží členského státu EU. Místo, kde pravidla určují maskované ozbrojené jednotky, které není možno identifikovat. A místo, kde člověk v uniformě EU neznamená záchranu a pomoc, ale další utrpení – pro dospělé, starce i děti, muže i ženy.  Co se v této zóně smrti skutečně děje? Je vůbec možné získat věrohodné informace? Kdo by měl situaci řešit a proč ji neřeší? Je možné těmto lidem pomoci anebo jsme odsouzeni k bezmocnému přihlížení?  A zůstávají základní evropské hodnoty ještě v platnosti anebo existují už jen na papíře?  Diskutovat budou iniciátorky Vánoční výzvy českému ministru zahraničí Janu Lipavskému - Zuzana Augustová, Jana Návratová, Nina Baše, zakladatelka iniciativy Zóna naděje (Zprávy ze zóny smrti), která usiluje o zlepšení situace lidí uvízlých na polsko-běloruské hranici a David Zelinka, režisér a překladatel.
reklama
reklama
reklama