Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Příjmově chudá je zhruba každá šestá česká domácnost. Nejvíce jsou chudobou zasaženi samostatně žijící senioři a samoživitelky. Byla víkendová demonstrace na Václavském náměstí s názvem Česko proti bídě skutečně protestem těch, kteří se potýkají s existenčním problémy? Novinář Radek Bartoníček (Aktuálně.cz) se poctivě věnoval po dobu sobotního protestu rozhovorům s účastníky demonstrace. V dnešním Zátiší tak bude řeč o tom, kdo a proč přišel v sobotu protestovat na Václavské náměstí, včetně toho, jaké dopady může mít demonstrace, a s ní spojené aktivity pořadatelů, na celkovou atmosféru v naší zemi.
  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Miroslav Novák, ekonom // Kdy se konečně zpomalí, či zastaví růst cen? Kdo může za zdražování potravin a dalšího zboží? Měly by se v nynější situaci výrazně zvyšovat důchody? Kdo valorizaci zaplatí? Kde by mohla vláda šetřit? Kde naopak by mohla brát? Bude nucena zvýšit daně - a pokud ano, které? A proč je zrovna nyní silná koruna? Na to, co se aktuálně děje v české ekonomice, se pokusíme srozumitelně odpovědět v diskusním pořadu Zátiší, jehož hostem bude Miroslav Novák, analytik společnosti Akcenta.
  • Tracklist
  • Moderátor: Aleš Vojíř Hosté: Petr Hamerník, Jiří Hana, Geneea Co je to robožurnalistika? Dokáží algoritmy už nyní generovat srozumitelné a bezchybné zprávy bez jediného zásahu novináře? Pokud ano, kde jsme se s takovými články mohli jako čtenáři setkat? Kde leží současné i budoucí limity robotické žurnalistiky? Jaká jsou největší úskalí počítačového zpracovávání přirozeného jazyka? Do jaké míry je čeština v tomto ohledu složitější než třeba angličtina? O počítačovém zpracování přirozeného jazyka se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Petrem Hamerníkem a Jiřím Hanou, spoluzakladateli společnosti Geneea.
reklama
reklama
reklama