Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • Moderátor: Aleš Vojíř Host: Anna Jordánová, analytička AMO Co se aktuálně děje v Kazachstánu, kde nechal prezident bez výstrahy střílet do demonstrantů? Proč lidé vyšli do ulic? Jak se v zemi žilo před nynějšími protesty? Co v zemi překvapí Středoevropana nejvíc? O aktuálních protestech i životě v Kazachstánu se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Annou Jordánovou, analytičkou Asociace pro mezinárodní otázky zabývající se oblastí střední Asie.
  • Tracklist
  • Moderátor: Aleš Vojíř Hosté: Petr Hamerník, Jiří Hana, Geneea Co je to robožurnalistika? Dokáží algoritmy už nyní generovat srozumitelné a bezchybné zprávy bez jediného zásahu novináře? Pokud ano, kde jsme se s takovými články mohli jako čtenáři setkat? Kde leží současné i budoucí limity robotické žurnalistiky? Jaká jsou největší úskalí počítačového zpracovávání přirozeného jazyka? Do jaké míry je čeština v tomto ohledu složitější než třeba angličtina? O počítačovém zpracování přirozeného jazyka se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Petrem Hamerníkem a Jiřím Hanou, spoluzakladateli společnosti Geneea.
  • Tracklist
  • Jak se obvykle projevují obavy, strach a úzkosti na mentální a fyzické úrovni? Jaké tělesné změny může vyvolat dlouhodobá expozice negativnímu stresu? A jakým způsobem můžeme pracovat s vlastním tělem, abychom se co nejlépe vyrovnali s působením negativních emocí? To vše jsou otázky, na něž je dobré hledat odpovědi právě v době, kdy jsme jako společnost silně polarizovaní a vystavení těžko přehlédnutelnému i přeslechnutelnému šíření strachu, obav a nejistoty. Hostem, který nás provede světem základů práce s tělem je bodyterapeutka Dagmar Jančová, která pracuje v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Nejen tam pomáhá již pětadvacet let lidem zvládnout různé typy stresových situací. Její lektorská činnost je zaměřena především na relaxační techniky a prevenci nežádoucích účinků stresu.
  • Tracklist
  • Moderátor: Aleš Vojíř Hosté: Jiří Devát a Milena Johnová Jak se bránit šikaně na pracovišti? Na koho se obrátit o pomoc? Jak může obětem pomoci sdílení příběhů v rámci svépomocných skupin? Jak tato obdoba “anonymních alkoholiků“ funguje? Kdo nejčastěji šikanuje - šéfové, kolegové, nebo podřízení? O šikaně na pracovišti a především o unikátních svépomocných skupinách se v Zátiší na radiu 1 budeme bavit s Jiřím Devátem, předsedou správní rady Nadačního fondu Filantia, a Milenou Johnovou, radní Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví, která nad svépomocnými skupinami převzala záštitu.
reklama
reklama
reklama