Článek

PINK BUBBLE

Nadační fond Pink Bubble založila v roce 2012 modelka Martina Šmuková s cílem pomáhat dětem a mladým lidem, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění. NF Pink Bubble poskytuje všestrannou pomoc pacientům ve věku od 11 do 30 let v celé České republice, a to s jakoukoli onkologickou či hemato-onkologickou diagnózou. Pomoc NF Pink Bubble poskytuje nejen v období léčby, ale také během následné rekonvalescence a návratu do běžného života.

Onkologické onemocnění je náročnou zkouškou pro každého pacienta, mladým lidem však navíc zasáhne do života v nesnadném věku, kdy se z dětí stávají dospělí. Pink Bubble se proto snaží jim toto období všemožně ulehčit, aby je i navzdory nemoci prožili mladí pacienti co nejšťastněji a dokázali se co nejdříve postavit zpátky na vlastní nohy.

Ke všem příjemcům naší pomoci přistupujeme v Pink Bubble individuálně, tak, abychom jim pomohli s tím, co právě oni potřebují nejvíc. Snažíme se plnit jejich osobní přání a také jim zprostředkovávat zážitky, protože momenty štěstí a radosti jsou pro mladé lidi, kterým do života zasáhlo takto těžké a nepředvídatelné onemocnění, opravdu moc důležité.

  • Hledáme a vymýšlíme aktivity, které by v době léčby a rekonvalescence mohly mladé pacienty rozptýlit, posílit jejich naději a optimismus a vnést jim do života co nejvíce smíchu a dobré nálady.
  • „Bublinkám“, jak našim svěřencům říkáme, přispíváme také na zdravotnické, rehabilitační či pohybové pomůcky a služby, díky nimž je proces léčby kratší, příjemnější a život po jejím ukončení snazší.
  • Slečny a mladé muže rovněž podporujeme při studiu v nemocnici i v domácí léčbě, zprostředkováváme jim rekvalifikační kurzy, školení nebo brigády a poskytujeme cílenou pomoc, aby se po ukončení léčby mohli postavit na vlastní nohy a naplno vykročit do nové životní etapy.  

Jsme rádi, že letošní desáté narozeniny NF Pink Bubble můžeme slavit tím, že rozdáváme radost a pomoci hned v několika krásných projektech.
V květnu jsme zrekonstruovali a rozšířili terapeutickou zahradu a hřiště ve Fakultní nemocnici v Motole, kterou jsme vytvořili již v roce 2014.
Ve spolupráci s lékaři této nemocnice a hercem panem Petrem Nárožným jsme v minulých týdnech připravili také projekt Easy MRI, který pacientům usnadňuje velmi zdlouhavé a tedy náročné vyšetření na magnetické rezonanci. 
A v červenci jsme již počtvrté pro plnoleté „Bubliny“ zorganizovali týdenní plavbu plnou zážitků na stoletém korábu na moři v Holandsku.

Velmi si vážíme toho, že i díky laskavosti a štědrosti našich podporovatelů pomohl Nadační fond Pink Bubble za deset let už stovkám dětí, dospívajících a mladých dospělých, jimž rozdělil téměř 25 milionů korun a splnil přání v hodnotě 9 milionů korun.  

­Pro více informací můžete kontaktovat Denisu Vítkovou na adrese: denisa@pinkbubble.cz,
tel.: 603 980 930, případně navštivte naše stránky www.pinkbubble.cz.

reklama
reklama
reklama