Článek Soutěž

PHILIP GLASS ENSEMBLE V ARŠE

Divadlo Archa

Philip Glass Ensemble: Early Works

Čtvrtek 12. 10. 2023

20:00

Divadlo Archa – velký sál

V Divadle Archa znovu zazní, symbolicky v rámci jeho závěrečné sezony, skladby Philipa Glasse. Po dvou Glassových sólových vystoupeních (1996, 2016) a řadě koncertů různých orchestrů soudobé hudby, má tentokrát publikum šanci slyšet Glassovu hudbu v podání orchestru složeného z virtuózů, kteří jsou autorizovaní k její interpretaci.

Glass založil Philip Glass Ensemble v roce 1968 v New Yorku jako laboratoř pro svou hudbu. Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb. Průkopnictví tohoto přístupu ovlivnilo vývoj soudobé hudby a členové ansámblu zůstávají i dnes nenapodobitelnými interprety Glassova díla. 

Philip Glass patří k světovým tvůrcům, které poprvé českému publiku představilo Divadlo Archa. Nezapomenutelné bylo jeho první vystoupení v roce 1996, kdy skladbu Wichita Wortex Sutra uvedl společně s básníkem Allenem Ginsbergem. O dvacet let později se Glass sólovým koncertem do Archy vrátil. 

Koncert Philip Glass Ensemble je příležitost seznámit posluchače s Glassovým ranným orchestrálním dílem. Během koncertu zazní mimo jiné slavná skladba Music in Eight Parts, výběr opery Einstein on the Beach, snad nejvýznamnějšího divadelního díla druhé poloviny dvacátého století, které Glass vytvořil spolu s režisérem Robertem Wilsonem. Výběr hudby k kultovnímu filmu Koyaanisqatsi a mnoho dalších děl. 

Kredity

Michael Riesman, dirigent, klávesové nástroje 

Dan Bora, zvukový design 

Lisa Bielawa, zpěv, klávesové nástroje 

Peter Hess, saxofony 

Ryan Kelly, zvukový design 

Mick Rossi, klávesové nástroje 

Sam Sadigursky, saxofon, flétna 

Andrew Sterman, flétna, saxofon 

Mike Amacio, produkce 

Více informací zde.

Soutěž

V pondělí 9.10. a ve středu 11.10. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama