Článek

PET SHOP BOYS PŘEDSTAVÍ ZÁZNAM KONCERTU NA PLÁTNECH KIN

Nejúspěšnější britské hudební duo historie, více než 50 milionů prodaných alb na kontě, trojnásobní držitelé Brit Awards, šestinásobní nominanti na Cenu Grammy – to jsou Pet Shop Boys. Především má ale tato synthpopová formace na svém kontě obrovské množství hitů, které utvářely popovou krajinu od poloviny osmdesátých let až do současnosti. Nyní ty nejznámější skladby přináší i na plátna kin v podobě koncertního záznamu Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live v Royal Areně v Kodani. Cestu do snového světa budete moci podniknout ve dvou termínech, 31. ledna a 4. února 2024. Do kin distribuuje společnost Aerofilms.

It’s a Sin, West End Girls, Suburbia, Always On My Mind, Rent, What I Have Done To Deserve This, Opportunities (Let’s Make Lots Of Money)… Britské synthpopové duo Neil Tennant a Chris Lowe, tedy Pet Shop Boys, se do myslí posluchačů a hudebního světa zapsalo nepřeberným množstvím hitů a úspěšných singlů – jen letošní kompilace Smash! jich nabízí pětapadesát. A to nemluvíme o desítkách méně známých skladeb, remixů a tanečních remixů, které dodnes zní na mnohých party.

V roce 2023 proto Pet Shop Boys vyrazili na koncertní turné nazvané Dreamworld, které nabídlo pečlivě vybrané hity. Úspěšné turné nevynechalo ani Prahu, kdy jim aplaudovalo vyprodané Forum Karlín. A než se Pet Shop Boys na cesty zase vrátí, vstoupí na plátna kin koncertní záznam, který kapela pořídila v Royal Areně v Kodani. Architektonicky výrazná stavba se stala působivou kulisou pro cestu do barevného světa britské kapely, která v Dánsku vystoupila na pozadí promyšlené vizuální show a s kompletní doprovodnou kapelou za zády.

Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live At The Royal Arena Copenhagen režíroval oceňovaný režisér David Barnard, který v minulosti režíroval koncertní záznamy pro Gorillaz, Radiohead či Björk nebo videoklipy Paradise Lost a Nicka Cavea. Pro Pet Shop Boys už dříve režíroval koncertní záznam Cubism. Nyní měl k dispozici 14 kamer s 4K rozlišením a podařilo se mu dosáhnout skutečně pohlcujícího zachycení celého koncertního zážitku a jeho převedení na filmová plátna. Je to jedinečná oslava skvělé hudby, kterou tento celosvětový popový fenomén dělá posluchačům radost už čtyři dekády.

Příležitosti pro svou vlastní cestu na dosah ruky k Pet Shop Boys budou mít diváci i v českých kinech, a to v termínech 31. ledna a 4. února 2024. Koncertní záznam Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live v Royal Areně v Kodina přináší do českých kin společnost Aerofilms.

PET SHOP BOYS DREAMWORLD: THE HITS LIVE • UK, 2023 • 114 min • originální verze s anglickými titulky • záznam koncertu • DCP • zvuk 5.1 • přístupný • premiéra: 31. 1. 2024

Režie: David Barnard

Účinkuje: Neil Tennant, Chris Lowe

Britské elektronické duo Pet Shop Boys přiváží do kin po celém světě koncert ze svého posledního turné Dreamworld. Během něho zazněly největší hity jejich kariéry.

Koncertní záznam zachycuje vystoupení synthpopových legend, Neila Tennanta a Chrise Lowea, před vyprodanou kodaňskou Royal Arenou s působivou pódiovou show, kompletní doprovodnou kapelou a fascinujícími vizuálními kulisami. Režisérem snímku je David Barnard, který ho natočil velkolepě na 14 kamer. Záznam obsahuje ty nejslavnější hity Pet Shop Boys, jakými jsou: West End Girls, Suburbia, Opportunities (Let’s Make Lots of Money), Left to My Own Devices, Rent, Domino Dancing, Love Comes Quickly, Always on My Mind, What Have I Done to Deserve This a It’s a Sin.

V kinech jen 31. ledna a 4. února 2024

https://www.aerofilms.cz/pet-shop-boys-dreamworld-the-greatest-hits-live-at-the-royal-arena-copenhagen/

reklama
reklama
reklama