Článek Soutěž

PECHA KUCHA NIGHT PRAGUE VOL.77

PechaKucha Night Prague vol. 77 proběhne ve středu 30. března v kině Přítomnost

77. večer pražské PechaKucha představí čtrnáct autorů a autorských kolektivů z různých tvůrčích oblastí svoji práci. Ve speciálním formátu 20 obrázků x 20 vteřin promluví architekt Ivan Kroupa, dokumentaristka Haruna Honcoop, grafický designér Lukáš Kijonka, zakladatelé iniciativy Grafický odpad Filip Bitnar a Filip Čapský, sociolog David Platil a další. Hlavní program startuje ve 20:20, kino Přítomnost se otevírá o hodinu dříve. Pro návštěvníky bude nachystaný speciální PechaKucha drink, prodej vybraných knížek z Artmap a PechaKucha fotostěna. Více informací a vstupenky lze pořídit na www.pechakucha.cz

Sociolog a sociální antropolog David Platil představí divákům pražské PechaKucha projekt Bahno Prahy, ve kterém systematicky shromažďuje informace o dochovaných i zaniklých nouzových koloniích v Praze. Architekti a zakladatelé pardubického studia atlas forem Jakub Dvořák a Michal Bílek promluví o své tvorbě, ve které se zaměřují na práci s kontextem a jeho silná a slabá místa, ze kterých staví silný koncept. Studio Palma de alma představí jeho zakladatelky, absolventky K.O.V. ateliéru na pražské UMPRUM Magdaléna Vojteková a Viktorie Prokopová, které tvoří od designu nábytku, objektů až po interiéry a instalace. O své práci bude mluvit také designér Lukáš Kijonka pracující primárně jako art director a mediátor procesu navrhování komplexních identit pro subjekty i na úrovni jednotlivých projektů. Architekt Ivan Kroupa ze studia Ivan Kroupa architekti je autorem mj. původní budovy Centra současného umění DOX a jako pedagog působil na FA ČVUT či UMPRUM. Na PechaKucha představí realizaci rekonstrukce domu v Mikulandské ulici na Technologické centrum pražské UMPRUM. Fotografka Viktorie Macánová, která se věnuje volné i užité fotografii a kombinuje analogové a digitální médium divákům ukáže svoji tvorbu, ve které se zaměřuje na tělesnost a improvizované scény.

Další mluvčí, režiséři a producenti Jan Strejcovský a Jakub Wagner v roce 2016 spoluzaložili produkční společnost GPO Platform, ve které se zaměřují na výrobu autorských dokumentárních filmů. Jan Strejcovský natáčí svůj celovečerní debut o praktikách na trhu s uměním Má to cenu? a Jakub Wagner režíroval například celovečerní dokumentární film o československém špiónovi Karlu Köcherovi s názvem RINO – příběh špióna či portrét žokeje Váni. Absolvent brněnské FAVU malíř Přemysl Procházka divákům představí svoji tvorbu, ve které hledá pravdivost malby a sleduje materiálovou přímost a vrstvené malby. Fotograf Tomáš Rasl představí dílo svého dědečka Ferdinanda Bučiny – skauta, fotografa, filmaře, esejisty, amatérského etnografa, který se celý život věnoval tématům spojených s člověkem a krajinou.Filip Bitnar a Filip Čapský představí iniciativu Grafický odpad, která už deset let poukazuje na nejčastější grafické chyby a vyvolává v lidech zájem o toto téma s cílem rozpoutat diskuzi a napomoct ke zlepšení situace. Architekti z libereckého ateliéru atakarchitekti Jiří Janďourek a Ondřej Novák představí společný projekt přístavby a rekonstrukce knihovny IGI ve Vratislavicích nad Nisou, která byla dokončena minulý rok a od svého otevření se těší pozornosti odborné veřejnosti i návštěvníků z řad čtenářů.

Dalším mluvčím na PKNP bude hudebník Tomáš Vtípil, který nejčastěji bývá označován jako výrobce hluku, skladatel filmové a scénické hudby a performer. Často spolupracuje s nejrůznějšími hudebními uskupeními napříč hudebními žánry. Další mluvčí, dokumentaristka Haruna Honcoop je autorkou filmu Na věčné časy – relikty architektury socialistické éry z roku 2017, který se promítal na festivalech po celém světě a dostal několik ocenění. Momentálně po 5 letech dokončuje film Olympijský mezičas (Olympic Halftime), mapující vliv olympijských her na pořadatelská města v Tokiu, Pekingu a Paříži. Designér a student ateliéru Grafický design a nová média na pražské UMPRUM Pavel Kuja představí svoji tvorbu, ve které se zaměřuje na autorské knihy (ziny), ve kterých hledá způsob jak nejlépe povědět příběh přes vizuální koláže, 3D objekty a fotografii.

Kino Přítomnost se pro diváky otevře v 19:20 a o hodinu později začne mluvit první mluvčí. Hudbu před a po programu vybírá pražské Radio 1. PechaKucha Night Prague připravuje dramaturgická rada, která pracuje ve složení Petr Babák, Jana Kostelecká, Tomáš Luňák, Ivana Pauerová Miloševičová a Jan H. Vitvar.

–––––––––––––––––––––––––––––––––

PechaKucha Night Prague vol. 77

30. 3. / 20:20 / Kino Přítomnost (Siwiecova 1839/1, Praha 3)

FB událost: https://fb.me/e/1GQlljmxP

Vstupenky: https://goout.net/cs/listky/77-pechakucha-night-prague/xlom/

Soutěž

V úterý 29.3. můžete soutěžit o dvě vstupenky na PKCH Night Prague Vol.77 (30.3. kino Přítomnost).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama