Článek

PDF V CROSSU 25. 11.

PDF meets Axaminer Recs. w/ Soela, DNB stage w/ Molecular

Páteční večer 25.11. rozezní spodní stage pražského Crossu portugalský sound. Ten představí label Counterpoint, nezávislý label zaměřený na vydávání drum & bass deepových, roller a half-time poloh. Kolektiv zastupuje celou řadu djs a producentů starší, ale především nové vlny. 

Důkazem je jeden z prvních releasů hvězdných QZB, kteří svým temným trackem Initiate Feat. MC Recs předpověli zvuk labelu. Snahu vydávat zajímavé producenty představuje například jméno NEMY, který svým zvukem dokazuje to, že unikátní D’n’B se dá produkovat i v Srbsku. 

Nejviditelnějším produktem labelu z Porta se však poslední dobou stala vycházející hvězda funku, techstepu a hlavní host večera MOLECULAR. Molecular dal o své produkci vědět v roce 2020, kdy vyhrál Dub Wars, soutěž mezi producenty zaměřenou na vyprodukování tracku v několika dnech. 

Díky výhře v soutěži nad jmény jako Black Barrel, Waeys si Moleculara všiml jeden z nejvýraznějších labelů a to Sofa Sound. Je to náhoda? DLRovský funky-techy zvuk, jungle, sirény, všechny tyto prvky zapadají do konceptu Bristolského labelu. To vše je sečteno a podtrženo novým molekularovským Surrounded EP na Sofa Sound, které reprezentuje současný deepový portugalský zvuk. 

Večer je pořádán ve spolupráci nymburského kolektivu Deep Principle a PDF crew. Za Counterpoint label pak vystoupí jména Basic, Bassment, Dub Signalz, Humanature, Kush, Mix’elle, Pix.l, Molecular, a večer provede na majku MC Tresh.

Hlavní stage Crossu tento večer obsadí oslava deseti let pražského labelu Axaminer Records. Výrazná pražská značka prezentuje ve svých releasech zejména zvuk dubtechna a více hypnotických poloh elektronické klubové hudby. 

Label zastoupí šéf značky Spigl se svým speciálním setem. Doplní ho kolega Pluge, se kterým vydávají vlastní produkci neje na své značce Axaminer. 

Zároveň se můžeme těšit na dva hosty ze zahraničí – z Něměcka přijede Norman Methner, dlouholetý Spiglův kamarád a reprezentatnt značek Gigolo a Rekids. Druhým hostem bude vycházející hvězda současného dubtechna – Soela!

Přijď si užít hypnotický zvuk dubtechna a ten nejsoučasnější zvuk portugalského drumandbassu do Crossu!

https://www.facebook.com/events/501463544757738

reklama
reklama
reklama