Článek Zpravodajství

ODVÁŽNÉ KARLOVARSKÉ BUBLINKY Z MFF KARLOVY VARY

Radio 1 posluchačům nabídne zpravodajství z 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Největší domácí filmová přehlídka proběhne od 28. června. do 6. července 2024. Zpravodajství pod názvem Odvážné Karlovarské bublinky bude přímo z místa konání opět připravovat Iveta Nebesařová z pořadu Odvážné palce. Sekundovat jí budou kolegové a kolegyně z pořadu a další hosté.

Zpravodajství přinese aktuální novinky z festivalového dění, rozhovory s hosty festivalu, pozvánky na jednotlivé filmové sekce a informace o dalších akcích v rámci doprovodných programů, a to vše za přispění jednotlivých protagonistů pořadu Odvážných palců. Posluchačům Radia 1 Odvážné bublinky nabídneme od soboty 29. června do pátku 5. července, vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze. Denně bude také zpravodajství od 11 hodin k dispozici jako podcast na Spotify a Apple a také na https://www.spreaker.com/show/festivalove-zpravodajstvi-radia-1.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Festival představí každoročně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci. Mezi hosty 58. ročníku festivalu patří slavný herec a režisér Viggo Mortensen. Na slavnostním zahájení převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a uvede snímek Až na konec světa, který napsal a režíroval. Dorazí také režisér a producent, držitel Oscara Steven Soderbergh. Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film. Na festival dorazí i britský herec, držitel Zlatého globu, ceny BAFTA a nominace na Oscara Clive Owen. Na slavnostním zakončení 58. ročníku MFF KV převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Tu rovněž obdrží herec, režisér a producent, několikanásobný držitel Evropské filmové ceny, Daniel Brühl. Na festivalu se objeví i populární britská kapela Kosheen. Zahraje v pátek 28. 6. na slavnostním zahájení festivalu před hotelem Thermal. Koncert bude pro veřejnost zdarma.

Více informací o MFF Karlovy Vary najdete na www.kviff.com.

Partnerem Bublinek je Arthouse Hejtmánek, váš průvodce světem umění. Arthousehejtmanek.cz

Zpravodajství

Zpravodajství přinese aktuální novinky z festivalového dění, rozhovory s hosty festivalu, pozvánky na jednotlivé filmové sekce a informace o dalších akcích v rámci doprovodných programů, a to vše za přispění jednotlivých protagonistů pořadu Odvážných palců. Posluchačům Radia 1 Odvážné bublinky nabídneme od soboty 29. června do pátku 5. července, vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze. Denně bude také zpravodajství od 11 hodin k dispozici jako podcast na Spotify a Apple a také na https://www.spreaker.com/show/festivalove-zpravodajstvi-radia-1

reklama
reklama
reklama