Článek

O CENU INTERIÉR ROKU SE UCHÁZÍ 200 PROJEKTŮ


OD JEJÍHO ZALOŽENÍ SOUTĚŽILO UŽ CELKEM 1 196 INTERIÉRŮ!

Do sedmého ročníku soutěže Interiéru roku je přihlášeno 200 výjimečných projektů. V souladu s pravidly musely být všechny dokončeny v předchozím roce, tedy v období 2021. Od prvního ročníku soutěže se jí zúčastnilo neuvěřitelných tisíc sto devadesát šest interiérů.

„Největší počet interiérů (45) je zastoupen v kategorii novostavba, což je mimořádně dobrá zpráva. Dokládá totiž, že se stavební průmysl nezabrzdil, přestože už vloni došlo k výraznému zdražení mnoha materiálů a zpožďování dodávek. Zájem mezi architekty a designéry vzbudila i nová soutěžní kategorie Soukromý interiér – nízkonákladové bydlení. Je tedy evidentní, že tvůrci interiérů mají potřebu hledat nová řešení a čelit tak turbulentní ekonomické situaci “ říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert.

O vítězích rozhodovala osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená emeritním rektorem pražské VŠUP prof. akad. arch. Jiřím Pelclem dr. h. c.

Návrhu ocenění pro sedmý ročník soutěže Interiér roku se ujal designér Václav Mlynář. Společně se sklárnou Martina Wichterleho Bomma nejenže navázal na skvělé autory originálů z předchozích let, ale obohatil trofej o další významy. Skleněné objekty budou předány v devíti kategoriích v úterý 26. 4. 2022 v pražském Centru současného umění DOX jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení designu a architektuře Living Forum.

https://www.interierroku.cz/cs/

reklama
reklama
reklama