Článek

NOVÁ HUDBA NA RADIU 1

Radio 1 každé dva týdny přináší výběr nejzajímavějších hudebních novinek, které se objevily ve vysílání .

Následující singly a skladby z právě vydaných desek byly za posleních čtrnáct dní demokraticky navrženy naším více než stohlavým kolektivem:


A Place to Bury Strangers – Change Your God / kytaru zahazujem v dál, ať si hlučí! sekance a intenzivní nástup. tak to má bejt.

Amen Dunes – Purple Land / damon se nám vrátil! bude nová deska a tohle je parádní lákadlo. citlivé v zrnitosti.

Angelic Milk – Diana Ross / z petrohradu do berlína a sny, který zanechaj hlubokou brázdu v podvědomí, stejně jako ty zářezy sága.

Bat for Lashes – The Dream of Delphi / ale hurá, nataschu jsme tu dlouho neměli! nový album ohlášeno, první singl tu.

Bodysync – Birds / ryan a žirafáž klasicky nezklamali. nestoudná devadesátková klubovka s potměšilym úšklebkem pod kňourama.

Boxed In – Don’t Falter (ft. Art School Girlfriend) / josef dodává velmi britskou klubovku. dropy a postupy, který neotálej.

Brainstory – Hanging On / vojta tkáč nás parádně potopí v kalifornskym groovu. zahulený, houpavý a nakažlivý. dejte si pozor.

Bullion – A City’s Never (ft. Panda Bear) / stejně tak doporučuje v lisabonu usazenýho slovutnýho producenta a experimentátora. a ten panda tady ladí tak čistě.

dad sports – take yr time / s josefem k otawský pokojíčkový hudbě. dreampop jako vyšitej a sníh už se zase sune za oknem.

Dent May – Coasting On Fumes (ft. Jordana) / dan w nastavuje totální příjemnost. indie pop v tom nejlepšim. harmonie a kalifornie. to se rýmuje, ne?

DIIV – Brown Paper Bag / velký osobnosti psychedelickejch kytar jsou zase ve hře. nechme zahlušit hnědym pytlikem.

Dj Counselling – It’s perfectly clear right now / ano ano, ve studně z vícero směrů. produkce jako koupel v horký vaně a expertní práce se samplama vokálů. jednoznačná kvalita.

DJ Krush – Soushouka / vyklidněná zkušenost z japonska. nalijte si té a přidejte si v ekvalizaci aspoň trochu těch subbasů.

Douglas Dare – Mouth to Mouth (ft. Rival Consoles) / velmi zajímavá spolupráce dvou kamarádů z labelu. chladná syntetika a velmi emotivní vokál. hrabe to velmi solidně.

Effy & Mall Grab – iluv / velmi milá trsací hopsačka od josky. nezkazí žádnej večírek.

Erick The Architect – 2-3 Zone (prod. James Blake) / potemnělý a nekompromisní ve výrazu. a ta ocelově ospalá produkce pana blejka tomu dává ještě silnější echa nejistoty a nervozity.

Francis of Delirium – Blue Tuesday / zdá se, že bambi spokojeně navalil hitový lucemburský kytary. modrej úterek je malej modrej pondělek.

Free Nationals – Gangsta / strašně smooth spolupráce andersona paaka a asap rockyho. oldschool v tom nejlepším.

Georgia – Too Much Too Little / britská bubenice, zpěvačka a producentka má neodbytnej cit pro velkej synthpopovej hit. opět prokázáno. vkusná stadionovka.

Ghetts – Double Standards (ft. Sampha) / londýnský vlny uvědomělýho rapu velmi cení rao. sofistikovaný a přesně ostrý jako vaše dodržování dvojitejch standardů.

girl in red – Too Much / norská skladatelka a zpěvačka dodává potřebnou energii do dalšího pátku. ale přesně tak akorát!

Hana Vu – Care / velmi vřele doporučuju NSFW klip s uříznutou hlavou týhle fantasticky nekonformní písničkářky. krásné a smrtící zároveň.

Heavenly Blue – Static Voice Speaks To Static Me / fantastický screamo z detroitu mě timhle songem reálně dojalo. nechte se seřvat k slzám štěstí.

Charlotte Day Wilson – I Don’t Love You / kanadská hudebnice operující na pomezí setmělého rnb a soulu právě oznámila nové album. nechte se dojmout k slzám dojetí.

Irini Arabatzi – She Holds A Song (for I.) / josef dodává původem řeckou pianistku, zpěvačku a skladatelku. krásnej lofi zvuk ještě se stopáží rozkvete do báječnýho jazzovýho outra.

Isenberg – Near U (ft. Cecelia) / dan w dodal velmi sympaticky nalomenou klubovku od chlapíka z dallasu. zakrokujte si.

Keith MacKenzie – Frisson / ale tím taneční hodinku nezavírá. tady máte v rejvu ztracenou valivost z chicaga. jedovaté!

Little Simz – Mood Swings / jedna z nejvýraznějších rapperek na scéně už zase proměňuje a nakopává scénu. nálady se mění a silný sdělení zůstává.

Manu Delago – Slow-Mo Moving River (ft. Mad About Lemon) / joska doporučuje rakouskýho producenta, kterej se k nám už brzo chystá na koncert a jistě přiveze všechny své oblíbené bubínky. tady na hostovačce éterická tyrolská zpěvačka.

Maya Hawke – Missing Out / krásnej song od herečky a písničkářka, která projevuje talent snad na všechno. uštěpačné a citlivé zároveň, dan w je spoko a honza snad taktéž.

Metz – Entwined (Street Light Buzz) / řádnej noiserock z toronta rozhodně neuškodí ani ve větší dávce. čistěte svý duše už ale.

Mildlife – Yourself / no vida, dougie doporučil parádní australskej groove. tam se s tímto snad roděj nebo co. strhující houpačka.

Mk.gee – Alesis / dan w i vojta tkáč doporučují tenhle velkej talent americký nezařaditelný písničkařiny na pomezí bedroom popu, rnb, synthwavu a vůbec všeho. mladé a velmi kreativní.

Moor Mother – ALL THE MONEY (ft. Alya Al-Sultani) / básnířka a rapperka z ameriky zase dává na odiv ty nejzkaženější stránky americký mentality a historie. důležitý.

Real Estate – Flowers / ve studně třeba od bambiho a dalších. deska dole a tady víte, na čem jsme. jingle jangle kytárky a soft flower boys. výdech.

Rome in Reverse – Kiss Me Sun / josef dodal exkluzivku singlu, kterej ještě nevyšel. tu italská elektronická experimentátorka antonella pacifico. plochy, jemné beaty a haldy citu.

Saint Sinner – DIAMONDS – REMIX E _ QRTR / rao potěšil báječně nepředvídatelnym remixem na pomezí cukrkandlu a temnoty. krásnej zlom.

Saya Gray – AA   BOUQUET   FOR   YOUR   180   FACE / vojta tkáč nahodil nekompromisně minimalistickej song připomínající cit jako má třeba jessy lanza. neni divu, že je saya z kanady!

Sheer Mag – Eat It and Beat It / jednoznačnej pokyn. filadelfská kapela evokující sedmdesátkovej rock má totálně jasno.

Sofi Paez – Waves / kostarická klavíristka se tu u nás již brzy zastaví. nechte se mezitím jako josef unášet vlnami její kladívkové mechaniky.

Spresso – FAST / františek nahodil parádní propojení hudebnic a hudebníků, kde figuruje taky fantastická mika levi. velmi začouzené a intuitivní.

Still Corners – The Dream / staří známý dreampopaři nás přece nezklamou. poďme do snu ve snu.

The Fauns – Modified / syntetickej shoegaze z bristolu si bere zpátky, co je jejich. josef předává, podivná gradace zůstává.

The Last Dinner Party – The Feminine Urge / jedna z posledních senzací londýnský kytarový scény tady nesmí chybět. pochopitelně nasázeno z vícero směrů. dramatické a ryze britské. celé album máte níže.

Vampire Weekend – Gen-X Cops / no ale ale, tak přece to vyjde! slovutný kytaráři (téměř) bez kytar pochystávaj desku. tak se poďme potopit do jejich vize postapo brooklynu.

Warpaint – Common Blue / jasně, tyhle ženy na R1 rozhodně nesmí chybět. doporučuje i david pomahač a další. zase je to parádně zamotaný.

Yot Club – Pixel / v brooklynu usazený písničkář razí jednoznačnej indie pop s myšlenkou a háčkem. dan w velmi cení.

Young Jesus – Brenda & Diane / jedinej člen týhle americký kapely se zase na chvilku vyprdl na zahrádkaření a valí nový songy. a je to zase top notch songwriting level.

CZ/SK
==============================

20 Minutes – Space for Dreaming (Pisces) / i k nám do R1 dodala dvojčata katzerovy ozvěny písničkářský kalifornie. koneckonců tam tenhle singl i nahrály. hraje to!

Awali & Mika Johnson – Open Sky / probrání zásadních životních momentů zahalený do živoucí a přesto klidný elektronický aranže.

BE4EIGHT – Lullaby of choice / yes, poďme do groovu s kanadsko-českym instrumentalistů. jazzová hravost.

Ginkgo Lanugo – Životy / label blue lizard pravidelně dodává propracované elektronické písně. výjimkou není ani toto duo.

Chief Bromden – Arrow-Impaled / fantastickej refrén a třeskutá energie dává na pamětnou, že se blíží nový album. nechte si probodnout torza šípem lásky od šéfa.

mezi patry klid – Linh / producentská dvojice ověnčená vinylou nás nadchla i dalším singlem. ten akustickej zlom překvapí a potěší. nechte si donést kafíčko přímo do postele.

Mikoláš Růžička – Pro tvé oči / miky má venku třetí pokračování reflexe domácího života nad klavírem a smyčci. nechte se vcítit!

Orient – Black ice / neokázale vyhozenej ven singl, kterej expertně kupí to, co týhle kapele nejvíc svědčí. experimentace zachumlané v expertně napsanym songu.

Puding pani Elvisovej – Paradox výmyslov / název songu přesně definuje část vládnoucí garnitury našich sousedů. důležitá reflexe.

WLW8 – Subtleties / tajemná dvojice klubových producentů jsou vlastně naši disclosure! nasaďte masky, blíží se karneval.

Aktuální nové singly připomínáme každou sudou sobotu od 17:00 do 20:00 v rámci pořadu „Nová hudba na Radiu 1„.

Pravidelné tři hodiny velmi čerstvých singlů, které pro vás vybírá kolektiv Radia 1.

reklama
reklama
reklama