Článek

NA RADIU 17. 11. STARTUJE POŘAD VYSÍLAČ

Ve vysílání Radia 1 startuje 17. listopadu 2022 pořad Vysílač, který před dvěma roky vznikl jako podcast. Za Vysílačem stojí mladý kolektiv perspektivních moderátorů, kteří otevírají prostor tématům, na něž se často zapomíná. Na Radiu 1 se ob týden střídá s Odvážnými palci, takže k poslechu bude každý sudý čtvrtek od 18 hodin a dále na podcatových platformách. Moderování mají na starost Josef Lamken, Anežka Lindaurová, Julia Pátá, Anna Portešová a Františka Tranová, znělku a zvukový edit Jonáš Kucharský.

Autoři pořadu Vysílač si do studia každé dva týdny zvou hosty, se kterými se baví o lokálních společenských tématech. Skrze rozhovory s perspektivními lidmi, kteří problematice rozumí, nahlíží pod povrch a tvoří tak platformu, díky níž si každý může rozšířit obzory a utvořit svůj vlastní názor. Otevřeně, bez diskriminace a předsudků. 

Jako první pořad nabídne dílo výzvách vědecké práce v Česku. Moderátorka Anna Portešová v něm hovoří s Adélou Šimkovou z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a Šárkou Lojdovou z České asociace doktorandek a doktorandů o tom, jaké jsou podmínky doktorského studia v Česku, odkud se berou finance na výzkumy, nebo jak si stojí humanitní a sociovědní obory oproti těm přírodovědným. 

Ke každé epizodě vzniká originální cover od mladých výtvarných umělkyň a umělců, který dále rozšiřuje dané téma. Covery najdete na sociálních sítích Vysílače, k aktuálnímu dílu #47 Začínajícím vědcům systém nepřeje. Za maximální nasazení minimální mzda ho vytvořil Filip Tatýrek. 

V dalším připravovaném dílu moderátor Josef Lamken se svými hosty komplexně probere důvody polarizace společnosti v rámci aktuálního dění, problematiku radikalizace a příčiny i důsledky občanské frustrace.

Instagram: www.instagram.com/vysilac 

Facebook: www.facebook.com/vysilac.podcast 

Web: www.vysilac.online 

Web Radia 1: www.radio1.cz/porad/vysilac 

Spotify: zde 

Apple Podcasts: zde

reklama
reklama
reklama