Článek Rozhovor

NA PULZU V AKROPOLI ZAHRAJE KATARZIA

Bourání žánrů, fenomény a nárazy beatů do syntetických stěn. Koncertní cyklus Pulz vstupuje do druhé poloviny svého prvního ročníku. „Pulz si klade za cíl ukázat, jak pestrobarevná ve skutečnosti je československá hudba. Poslední měsíce roku budou patřit kapelám, zpěvačkám i rapperům, kteří potvrzují, že žánry neexistují,“ říká Vojtěch Tkáč, hudební publicista a dramaturg série Pulz. Během podzimu se ve Velkém sále i na Malé scéně Paláce Akropolis představí například Katarzia, Viah, Good Times Only, Oliver Torr a mnoho dalších.

 „Mým vnitřním impulzem byli vždy inspirativní osobnosti a dialogy o našich životech. Bez lidí bych neměla o čem psát. Proto se snažím nezapomenou hlavně žít,“ vysvětluje slovenská umělkyně Katarzia. V pátek 14. října pražským fanouškům předvede skladby nejen z posledního alba n5, chybět u toho nebudou ani producenti Oliver Torr a Isama Zing nebo mladé slovenské hudebnice Meowlau x Val a zpěvák Taomi.

O tom, jak svébytně lze kombinovat prvky rozmanitých stylů od R&B přes hyperpop až po experimentální elektroniku, přesvědčí Viah už 18. října. Trojici teatrálních umělkyň na Malé scéně bude předskakovat formace Blue Uandi, pro kterou půjde o pražskou koncertní premiéru. Mezinárodní večer Pulzu se uskuteční 29. října, kdy se setkají tři vystupující ze třech evropských zemí. Konkrétně slovenské vycházející hvězdy Tolstoys, čeští indiepopoví miláčci Good Times Only a maďarský elektronický producent Ficture. „Hudba musí pulzovat. Pokud nás naše hudba nekopne do hlavy a nerozproudí náš pulz, tak to není dobrý,“ tvrdí Dan Kranich, člen alternativní rapové dvojice P/\ST. Právě ta po boku pražského rappera s pseudonymem pokoj25 uzavře letošní ročník Pulzu v úterý 15. listopadu.

Program série Pulz v Paláci Akropolis:

14. 10. 2022 – Katarzia, Oliver Torr & Isama Zing, Meowlau x Val, Taomi

18. 10. 2022 – Viah, Blue Uandi

29. 10. 2022 – Tolstoys, Good Times Only, Ficture

15. 11. 2022 – P/\ST, pokoj25 

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit na webu Paláce Akropolis nebo prostřednictvím sítě GoOut

Více info na www.palacakropolis.cz

Rozhovor

14.10.2022 14:00

O koncertě si s Katarzií budeme povídat v pátek 14. října ve 14 hodin.

reklama
reklama
reklama