Rozhovor

MODERAT V PRAZE

KULTOVNÍ ELEKTRONICI MODERAT VYSTOUPÍ NA METRONOME PRAGUE 2023 

Šestý ročník Metronome Prague, který se uskuteční 22.–25. 6. 2023 na pražském Výstavišti, má první hudební hvězdu z Německa. K francouzskému projektu M83 a britským kytarovým formacím Editors a White Lies se připojuje berlínské elektronické trio Moderat. Z limitované vánoční edice 3 000 vstupenek za zvýhodněnou cenu jsou na metronome.cz k dostání poslední desítky kusů.

Moderat je ultimátní elektronická superskupina, která během posledních dvou dekád definovala zvuk minimalistického techna a proslavila ho po celém světě. Formace vznikla spojením dvou ikon německé elektronické scény – Modeselektor, v němž se sešli Sebastian Szarya s Gernotem Bronsertem, a projektu Apparat, za kterým stojí Sasha Ring. Aktéři budoucího Moderatu se poprvé potkali v roce 2003 a už tehdy vyšly jejich první skladby, které nastínily směr, jakým se formace bude ubírat. 

Své debutové album s průlomovým singlem „A New Error“ vydali v roce 2009. Druhé album s lakonickým názvem „II“ vyšlo v roce 2013, třetí „III“ je z roku 2016 a zatím poslední deska „MORE D4TA“ spatřila světlo světa v květnu 2022. 

Živé koncerty Moderat jsou úžasnou kombinací techna, minimalistických elektronických žánrů a dechberoucích vizualizací, nad kterými levituje čistý vokál Saschy Ringa. Nejinak tomu bude i na jejich open air koncertu na Metronome Prague 2023. 

„Jsme rádi, že ročník 2023 už připravujeme zas s řádným předstihem tak, jako tomu bylo i dříve. Divákům uděláme radost celou řadou koncertů hudebních hvězd, některých kultovních, některých nových. Chystáme i tuzemské hudební speciály, které se staly již nedílnou součástí hudebního programu Metronome. Taky nám dělají radost diváci, kteří si opět začali kupovat vstupenky s předstihem. Aktuální vánoční edice 3 000 kusů zvýhodněných vstupenek dochází již nyní. Garantuji, že se všem příští rok v červnu odvděčíme parádním programem a kvalitním servisem, který k tomu patří,“ říká organizátor David Gaydečka.

Metronome Prague 2023 pokračuje v plné síle a s odhodláním potvrdit své postavení nejvýznamnější hudební a umělecké události v Praze, a to za pomoci 8 samostatných scén s více než 50 hudebními projekty čítajícími přes 300 umělců, kteří na nich vystoupí. V žánrově bohatém hudebním programu plném zvučných jmen světové i tuzemské provenience si každý návštěvník bez rozdílu věku najde to své. Již pošesté se bude Metronome Prague konat v areálu Výstaviště Praha, tedy přímo v centru hlavního města. A to je u akce takové velikosti opravdu výjimečné. Exkluzivní program není zdaleka vším, co nabízí – nebývalý komfort, dostatek míst k sezení, chill-out zóny nebo bohatá gastronomie umocňují celkový zážitek a přispívají k maximální spokojenosti návštěvníků. Prodej vstupenek na nadcházející ročník již byl spuštěn na webu metronome.cz – k dispozici jsou nyní třídenní vstupenky, prodej dalších kategorií a vstupenek na Metronome Warm Up bude zahájen později. 

O Metronome Prague: „Metronome Prague – Music and Arts Fair“ je čtyřdenní hudební a umělecká událost, která poskytuje návštěvníkům unikátní zážitky přímo v centru Prahy. O neustále rostoucí prestiži doma i v zahraničí svědčí řada světových hvězd, které na akci vystoupily: Nick Cave, Underworld, Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale, Massive Attack a další. Z tuzemské scény se zde představili mimo jiné Alice s Danem Bártou, Lenny, Prago Union nebo Redzed, Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs, David Koller s Katarzií či skupina Mig 21 s Orchestrem a Sborem Národního divadla v Praze. Na minulý ročník zavítalo rekordních 22 000 návštěvníků. 

Rozhovor

9.12.2022 14:00

S Moderat si v pátek 9. prosince ve 14 hodin budeme povídat nejen o jejich vystoupení ve Fórum Karlín, ale i o jejich vystoupení na Metronomu příští rok.

reklama
reklama
reklama