Článek Rozhovor Soutěž

MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL 2024

KDO CHCE ZABÍT RAMBA?

Ve dnech 7. až 8. června 2024 proběhne v Praze v divadle Palace,  již 17. ročník prestižního mezinárodního festivalu Mental Power Prague Film Festival. Tento charitativní festival, zaměřený na lidi s mentálním a kombinovaným postižením, prezentuje nejen filmovou tvorbu, ale hlavně sílu a odhodlání lidského ducha.

Letošní téma: Superhrdinové – Mentalman

Hlavním tématem letošního ročníku je svět komiksů a jejich superhrdinů, které jsme objevili právě v našich hercích a klientech. Na festivalu budete svědky zrodu nového superhrdiny, MENTALMANA, jehož jedinečnou superschopností je strhávání falešných lidských masek.

„Mentalman je pozitivním superhrdinou, který odhaluje, kdo je kdo a ukazuje, že když si dokážeme sundat naše společenské masky, zjistíme, že jsme všichni superhrdinové,“ říká prezident festivalu David Sychra.

 „Věříme, že Mentalman je přesně tím, co svět potřebuje v těchto nejistých časech,“ dodává prezident Patrik Henel.

Program festivalu:

V pátek 7. června budou diváci moci shlédnout 15 premiérových filmů, které byly v posledním roce natočeny v organizacích pečujících o lidi s mentálním postižením. Sobota 8. června pak bude slavnostním dnem vyhlášení cen, jedinečných vystoupení a ocenění tvůrců a jejich díla.

Slavnostni Galavecer odmoderuje Vojta Kotek pod dohledem patronky festivalu Terezy Ramba. V porotě letošního ročníku zasednou známé tváře z filmové a mediální branže, mezi nimiž budou například Michal Suchánek a další.

Další informace:

Veškeré informace o festivalu naleznete na oficiální webové stránce www.mentalpower.cz, kde již brzy bude zveřejněn odkaz na kompletní program akce.

O Mental Power Prague Film Festival:

Mental Power Prague Film Festival je unikátní akce spojující filmovou tvorbu a podporu lidí s mentálním postižením. Cílem festivalu je oslovit širokou veřejnost a ukázat, že každý člověk může být součástí uměleckého a tvůrčího procesu.

O festivalu:

Mental Power Prague Film Festival je mezinárodní filmový festival (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením.

Se svou 17letou historií je festival inspirativním místem setkávání umělců a diváků. Od svého vzniku se festival stal důležitou platformou, kde mohou lidé s mentálním postižením prezentovat své díla a sdílet své příběhy s celým světem.

https://mentalpower.cz

Rozhovor

4.6.2024 14:00

Na rozhovor dorazí 4.6. ve 14h Barbora Koukliková, moderátorka festivalu:

Soutěž

V pondělí můžete soutěžit o dva vstupy na galavečer festivalu (Divadlo Palace,8.6.,18,00 hodin).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama