Článek Rozhovor Soutěž

LOVCI ZNAKŮ V HOLEŠOVICKÉ TRŽNICI

Lovci znaků přibližují interaktivní formou písmo i komunikaci od jejich prvopočátku. Vezměte děti a pojďte jim ukázat, co je telegraf či světlotisk nebo si pokecat s robotem Blablátorem

Holešovická tržnice zve na autorskou putovní výstavu plzeňského DEPO2015 Lovci znaků. Malé i velké návštěvníky tato interaktivní expozice provede netradičně pojatým světem písma, jeho historií, základy typografie, ale i šifer a komunikace obecně. Na dobrodružné výpravě mají návštěvníci coby Lovci znaků za úkol projít v Hale 17 v Holešovické tržnici 11 interaktivních exponátů, domluvit se s robotem Blablátorem, zkusit si práci sazeče na speciálním světlotisku, porazit světelnou šibenici, prozkoumat stopy psacích nástrojů, doslova vydupat písmena na klávesnici obřího psacího stroje nebo vyčistit videomappingové město od nadbytečné reklamy neboli reklamního smogu. Při svojí cestě musí navíc aktéři rozluštit zašifrovanou zprávu, která je dovede k cíli. Zábavy si přitom všichni užijí do sytosti a zároveň přijdou na to, že písmo je nejen kus naší historie, ale také velké dobrodružství. Výstava Lovci znaků startuje 20. února a potrvá do konce srpna 2024.

Víte, jaký je největší objev lidstva? Přeci písmo! Svět znaků, symbolů a šifer připutoval v rámci půlroční výstavy z DEPO2015 do Holešovické tržnice, tak pojďte lovit s námi, a to až do konce srpna 2024.

Vstupné na výstavu Lovci znaků činí:

dítě 6-15 let: 140 Kč

dospělý: 190 Kč

skupiny 6-10 dětí: 100 Kč (v doprovodu dospělé osoby)

školní skupiny: 90 Kč/dítě, pedagogický doprovod zdarma

senioři 65+: 140 Kč

ZTP: zdarma

Další info o akci: ZDE

Rozhovor

8.7.2024 17:00

O výstavě si budeme povídat v pondělí 8.7. v 17 hodin, naším hostem bude programový ředitel Holešovické tržnice Michal Tošovský.

Soutěž

Ve čtvrtek 11.7. můžete soutěžit o rodinnou vstupenku na výstavu.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama