Kulturní servis

Čtvrtek 29/9/22

předchozí den
Zadejte datum:
následující den

Galerie | 29/7/2022 - 30/10/2022
FOLKLORE IS NOT DEAD

Opětovný návrat k folkloru a s ním spojené folklorismy se v umění objevují dlouhodobě. Nechybí ani v dílech současných umělců. Galerie Roudnice vybrala více než tři desítky autorek a autorů z České republiky i zahraničí, aby představila jejich díla z posledních patnácti let, která se vztahují k tradici, ať už formou instalace, videa, malby, sochy, objektu, fotografie či výšivky.

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice nad Labem
web

Galerie | 29/7/2022 - 23/10/2022
Viktor Kopasz - Destilace fragmentů

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem představuje aktuální tvorbu Viktora Kopasze, nepřehlédnutelné osobnosti současné fotografie. Komorní, avšak počtem děl rozsáhlá výstava je zacílena na autorovu nejnovější sérii s tématem nerostů. Shrnuje Kopaszovo multidisciplinární pojetí fotografie a její prezentace. Současně s výstavou vznikl katalog v podobě autorské knihy. Deníkovým cyklům se umělec ve své tvorbě paralelně věnuje více než tři desítky let.

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice nad Labem
web

Galerie | 1/8/2022 - 30/10/2022
DŮM FRANTIŠKA BÍLKA V CHÝNOVĚ

Výstava v Bílkově domě v Chýnově představuje především umělcova díla s husitskou tématikou (včetně modelu Husova pomníku v Táboře) a reliéfy z druhé poloviny jeho tvůrčího období. Další exponáty připomínají sochařovo přátelství s významnými českými básníky Juliem Zeyerem a Otokarem Březinou a spolupráci s chýnovskými hrnčíři. Atmosféru obytných interiérů dotváří Bílkem navrhovaný nábytek.

Galerie hl. města Prahy: DŮM FRANTIŠKA BÍLKA V CHÝNOVĚ
web

Galerie | 23/8/2022 - 2/10/2022
MARTIN SALAJKA - MIMIKRY

Název zatím nejobsáhlejší výstavy jednoho z nejvýraznější expresivních malířů své generace Martina Salajky (1981) je zároveň i jejím hlavním tématem. Absolvent ateliéru malby Michaela Rittsteina na pražské akademii se ve svém vizuálním přemýšlení zaměřuje na některé aspekty současného života, jež jsou svou podstatou proměnlivé, matoucí a tím i obecně neuchopitelné. Nejčastěji přitom vychází z osobní mytologie. V jeho obrazech se stejně tak objevují ryby a chameleoni, jako městské přeludy potulující se labyrintem nočních ulic. Vždy se ovšem jedná o spíš tušené přízraky či stíny než skutečná těla, které se rozplývají stejně tak nečekaně jako se objevily. Skryté jsou i jejich významy, takže je možné vnímat jednotlivá zobrazení symbolicky. Obsahová nedefinovatelnost se odráží i ve formální stránce, která se prostírá mezi realitou a abstrahující vizí. Stejnou dynamiku chce vyjádřit i kombinovaný expoziční přístup, který vedle sebe staví prvky tradiční prezentace, uzavřené tématické instalace a kabinetu kuriozit.

Villa Pellé
Pelléova 91/10, Praha 6-Bubeneč
web

Galerie | 1/9/2022 - 29/9/2022
Marcel Bárta - Monotypy, muchláže

Kromě objevu osobité techniky prosvěcovaných koláží, kterou představil minule, se známý muzikant v současné době zabývá i technikou muchláže či tiskem monotypů. Oba zcela odlišné výtvarné přístupy se výborně doplňují a právě nejčerstvější díla autor bude prezentovat na záříjové výstavě v Kaštanu.

KAŠTAN – scéna UNIJAZZU
Bělohorská 201, Praha 6-Břevnov
web

Galerie | 7/9/2022 - 27/10/2022
Jitka a Květa Válovy - Práce pro veřejný prostor: mozaiky, malby, reliéfy a skleněné výplně

Výstava Práce pro veřejný prostor ve Studiu Bubec sleduje okruh méně známých prací sester Válových, které mohly díky úzkému generačnímu a profesnímu spojení se členy skupiny Trasa vytvářet návrhy a následně i realizovat díla ve veřejném prostoru – mozaiky, malby, reliéfy a skleněné výplně.

BUBEC
Tělovýchovná 748, Praha - Řeporyje
web

Galerie | 7/9/2022 - 6/10/2022
Zeman – CRASH

Druhá sólová výstava Vojtěcha Zemana s názvem CRASH je výsledkem nutkavé potřeby opakovat motivy a vytvářet tak z jednotlivých obrazů větší kolážovité celky. Na jeho plátnech představuje konflikt člověka s přírodou v podobě lidských rukou v syrovém mase, fascinaci chirurgickými nástroji či spotřební materiál využívaný ve zdravotnictví. Řečený konflikt končí neodvratitelným zničením těla bez možnosti obnovy, přičemž ničení je dílem člověka. Prvním impulsem k tvorbě však není téma, ale potřeba zobrazit předmět, na první pohled zdánlivě neestetický nebo absurdní. Vojtěch Zeman se začal věnovat vlastní tvorbě v roce 2016, kdy objevil kouzlo graffiti. Nyní jeho obrazy vznikají hlavně pomocí akrylu, sprejů a techniky sítotisku. Kouzlo pop-artu a absurdní protiklady, které nacházejí smír v zářivých a kontrastních obrazech, ostatně charakterizují většinu jeho tvorby. V jeho poslední práci se objevují také fotografie a prostorové objekty, například reklamní bannery.

Rock Café
Národní 20, Praha 1
web

Galerie | 8/9/2022 - 30/10/2022
NORDIC ARCTIC: Udržitelná architektura za polárním kruhem

Udržitelnost je v tomto případě vnímána nejen z pozice koncepce stavby, ale neméně důležitého aspektu – vlivu masivního turistického ruchu na přírodní bohatství. Komplexní zvládnutí tohoto problému (tedy od detailní přípravy soutěží za účasti expertů z mnoha oblastí přes vymezení pouze určitých tras až po jejich estetické vyznění a údržbu) spolu s vnímáním kvality krajiny a důrazem na ekologickou stopu je příkladem dobré praxe a výjimečné architektury v extrémních podmínkách. Na výstavě budou zastoupeny projekty od renomovaných ateliérů a architektů jako Bjarke Ingels Group, Dorte Mandrup, Einar Jarmund, Jan Olav Jensen a Børre Skodvin, Peter Zumthor, Sami Rintala a Dagur Eggertsson, Snøhetta, Steven Holl nebo White Arkitekter.

Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
web

Galerie | 8/9/2022 - 5/10/2022
Marian Palla - Hlína

Výstava jednoho z nejvýraznějších umělců brněnského konceptuálního okruhu osciluje kolem materiálu. Dematerializace uměleckého díla jako jedna ze základních devíz konceptuálního umění totiž tvorbě Mariana Pally není vlastní, což dokládají mimo jiné právě jeho práce s hlínou, jimž se systematicky věnuje od počátku 80. let. Tehdy Palla začal, patrně v souvislosti s přestěhováním na venkov, používat v tvorbě hlínu z vlastní zahrady a z přilehlých polí. Hlína se stala nezbytnou součástí jeho meditativně laděných akcí, které připomínaly primitivní archaické rituály, a nezávisle na akcích začala vznikat také svébytná díla materiálová. Z přirozeně vysychající hlíny Palla vytvářel objekty a asambláže a čajem či vodou ředěnou hlínou maloval obrazy a kresby, jež v jeho ateliéru vznikají dodnes.

Galerie ETCETERA ART
Hradební 761/3, Praha - Staré Město
web

Galerie | 9/9/2022 - 2/11/2022
Tono Stano: Brusel

Trafo Gallery připravila samostatnou výstavu fotografa Tono Stana, který se ve svém aktuálním projektu věnuje i technice malby, nicméně v neobvykle nepřímé rovině. Namaloval totiž prostřednictvím své modelky cyklus abstraktních kaligrafických obrazů a výsledky jejich akce, včetně foto a videodokumentace celého projektu můžete nyní vidět na vlastní oči.

Trafo Gallery
Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7-Holešovice
web

Galerie | 9/9/2022 - 1/10/2022
Národní cena za studentský design - výstava Nový (z)boží Nominace!!!

Výstava nominovaných prací studentů přihlášených do klání o Národní cenu za studentský design 2022. Tématem letošního ročníku je vizuální komunikace neboli grafický design, užitá a reklamní fotografická tvorba vztahující se k designu, graffiti, digitální média, motion design aj. Výstava je doplněna slavnostním vyhlášením a předáním cen v pátek 30.9. od 17h.

DEPO 2015 v Plzni
Presslova 14, Plzeň 3-Jižní Předměstí
web

Galerie | 9/9/2022 - 16/10/2022
UMĚNÍ RÁMU

Srdečně Vás zveme na výstavu do naší Galerie. Otevřeno denně (včetně sobot a nedělí) 11 - 18 hodin. Základní vstupné 100 korun, rodinné 150 korun a snížené 50 korun.

Arthouse Hejtmánek
web

Galerie | 10/9/2022 - 27/11/2022
Josef Bolf, Veronika Holcová, Pavla Malinová a Jan Vytiska - BURN BABY BURN

Výstavní projekt BURN BABY BURN, kurátorsky vedený Veronikou Holcovou, představuje v exteriérech Uhelného mlýna smaltové obrazy vybraných čtyř autorů – Josefa Bolfa, Veroniky Holcové, Pavly Malinové a Jana Vytisky. Současně probíhá i interiérová instalace ateliérových obrazů a kreseb tvůrců z období let 2015–2022. Výstava vytváří živý dialog umění s místem a jeho geniem loci a zároveň pomyslně propojuje dva české průmyslové brownfieldy, jež se postupně konvertují do nové funkčnosti. Kurátorka výstavu koncipovala také jako mezigenerační výměnu dvou párů autorů, spolužáků ze studií, které spojuje linie kontinuálně rozvíjeného, velmi osobitého a vzájemně si kontrastujícího přístupu k figurativní malbě.

arto.to galerie v Uhelném mlýně
Areál Šroubáren 860, Libčice nad Vltavou
web

Galerie | 11/9/2022 - 19/11/2022
Výstava umělců z 9.Sympozia Litomyšl

Vybraní umělci: ARGIŠT ALAVERDYAN, KATERYNA BERLOVA, MASHA KOVTUN, MATYÁŠ MALÁČ, ALINA YAKUBENKO, ALEŠ ZAPLETAL. Kurátor výstavy a 9. Sympozia Litomyšl JIŘÍ PTÁČEK.

Galerie Miroslava Kubíka Litomyšl
Smetanovo nám. 71, Litomyšl
web

Ostatní | 11/9/2022 - 2/10/2022
It’s All About Education… Again

Po dobu tří týdnů se Studio ALTA znovu promění na univerzitu uměleckých praxí – tentokrát v rámci tří tematických linií: zdraví, peklo a hegemonie. Čeká nás řada workshopů a přednášek, lekce sebeobrany či tance, koncerty, brainstorming i společný spánek a snění. Setkání budou všem návštěvníkům otevřená zdarma každý druhý den v týdnu a o víkendech.

Studio Alta
Sokolovská 136/24, Praha - Karlín
web

Galerie | 13/9/2022 - 30/9/2022
Lenka Trčková: UCHOPENÉ SVĚTLO

Výstava, která nahlíží do „světlo-citlivé“ duše autorky prostřednictvím originálních fotografických maleb zaznamenávajících pomíjivé cesty světla. Součástí výstavy bude i workshop luminografie (malování světlem) v sobotu 1. 10. od 18:00. Výstava bude k vidění v otevírací době kavárny do 30. 9.

Moving Station v Plzni
Koperníkova 574, Plzeň 3-Jižní Předměstí
web

Galerie | 14/9/2022 - 11/12/2022
Emma Srncová 80

Výstava známé české výtvarnice a malířky Emmy Srncové k oslavě jejích 80. narozenin. Své dílo vystavovala na mnohých místech světa a na svém kontě má na 170 výstav.

Novoměstská radnice
Karlovo nám. 1, Praha 1
web

Galerie | 15/9/2022 - 2/10/2022
Popaja v Palaestře

Výstava navazuje na tradici postupného představování významných osobností spolku Palaestra širší veřejnosti. Letos vstoupíte do světa českého malíře, pedagoga a boxera bosenského původu Aldina Popaji.

Novoměstská radnice
Karlovo nám. 1, Praha 1
web

Galerie | 18/9/2022 - 17/12/2022
Urge

ÚT–ČT 14:00–20:00, PÁ–NE 14:00–18:00 V galerii The White Room na Pragovce kurátorka Jagna Domżalska spojila do projektu Urge tři samostatné výstavy. Výstava Agnieszky Grodzińské nazvaná Headquaters. The Act of Factocracy and Co-Desires analyzuje, jak se člověk vyrovnává s tím, že je umístěn v prostorách, kde jsou lidé seskupeni a kde se od nich očekává, že budou fungovat v určitém systému, jako jsou úřady, školy, nemocnice. Lovers of Leftovers je skupinová výstava o neustálé potřebě hledat krásu. Vasil Artamonov, Piotr Bosacki, Jan Domicz, Julie Chovin, Alex a John Gailla, Agnieszka Grodzińska a Miłosz Rygiel-Sańko vytvářejí sofistikované objekty z opuštěných materiálů s určitou posedlostí nebo nutkáním, přesto se zdá, že ve způsobu, jakým s nimi zacházejí, je něha. Babycraver uměleckého dua "Dublet" (Przemysław Piniak a Agnieszka Grodzińska) je multidisciplinární projekt, který spekuluje o narození dítěte neobvyklým potenciálním rodičům – dvěma přátelům, kteří netvoří pár: gayovi a heterosexuální ženě. Výstava se dotýká otázek jako je zpochybňování instinktů, nedostatek bezpečí či ochrany v konzervativním Polsku a také stereotypu, kdy je matka vnímaná jako měkká a milující, zatímco rolí otce je být ve výchově tvrdý a náročný.

Pragovka Gallery: The White Room
web

Galerie | 18/9/2022 - 17/12/2022
Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle

ÚT–ČT 14:00–20:00, PÁ–NE 14:00–18:00 Čím je médium textilu tak fascinující? Třetí a poslední dějství celoročního výstavního cyklu v Pragovka Gallery nazvané Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle mapuje aktuální tendence týkající se textilních principů a technik a zasazuje je do kontextu současného umění. Vystavující umělci a umělkyně: Veronika Šrek Bromová, Petra Čížková, Viktor Fuček, Julia Gryboś a Barbora Zentková, Eliška Hanuš a Haštal Hapka, Vendula Chalánková, Petra Janda, Pille-Riin Jaik a Nazira Karimi, ka3ka3, Maud Kotasová, Tomas Kotík a Daniel Vlček, Judita Levitnerová, Petr Lysáček, Kristýna Manchart, Martina Nosková, Lucie Nováčková, Martin Pondělíček, Pavel Příkaský, Eva Rotreklová, Tomáš Samek, Beáta Spáčilová, Dominik Styk, Jakub Tajovský, Ondřej Trnka Kurátorky: Lucie Nováčková, Tereza Nováková, Petra Janda, Martina Fridrichová

Pragovka Gallery
Kolbenova 923, Praha 9
web

Galerie | 28/9/2022 - 20/11/2022
A Moment of Stillness

vystavující: Anežka Hošková, Lucie Mičíková, Pavel Příkaský

Galerie Kostka
web

Ostatní | 28/9/2022 - 28/10/2022
Měsíc věží a rozhleden ČR 2022 aneb Stoupá celá rodina

Již 11. ročník projektu k prodloužení turistické sezóny. Po celý rok může vandrovník získávat čtyři razítka s připsáním data návštěvy na sběratelský 4pohled, který se nakonec stane výherním losem. Na ukončení projektu návštěvníci zamávají z ochozu věže do všech světových stran. Záměrem tohoto výstupu je vytvoření nové české tradice, aby Češi v tento státní svátek kdekoliv na světě vystoupali s českou vlajkou na některou věž či rozhlednu. S vlastním foto snímkem je možné též soutěžit.

Novoměstská radnice
Karlovo nám. 1, Praha 1
web

Galerie | 28/9/2022 - 20/11/2022
Ich/Du&Aleksandra Vajd, Hynek Alt, Anetta Mona Chisa, Jen Kratochvil, Adéla Svobodová

Umělecká praxe jako řada spoluprací, které se prolínají a spojují do souboru souběžně rezonujících hlasů, občas si pohrávajících s disonancí. Aleksandra Vajd, Hynek Alt, Anetta Mona Chisa, Jen Kratochvil a Adéla Svobodová spolupracují již několik let, přičemž se jejich vzdálenost či blízkost zvětšuje a zmenšuje. Ich/ Du, jejich společná - nezaměňovat s kolektivem, nic takového nejsou - výstava zkoumá režimy partnerství bez vymezených oběžných drah.

Galerie MeetFactory
Ke Sklárně 3213/15, Praha 5
web

Divadlo | 29/9/2022
AŤ VEJDE TEN PRAVÝ

19:00, Hra podle kultovní předlohy na pomezí severské detektivky, upírské romance a psychologického dramatu. Oskar je osamělý chlapec, kterého ve škole šikanují. Žije s matkou v paneláku na kraji města. Eli je mladá dívenka, která se přistěhovala naproti. Nechodí do školy a přes den nikdy neopouští byt. Jejich vyděděnost je k sobě přitahuje a jejich přátelství se stává den ode dne bližším, zatímco sousedstvím otřásá série vražd…

Švandovo divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
web

Divadlo | 29/9/2022
Adrienn Hód, Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková | SOFT SPOT

20:00 SOFT SPOT je experimentální fyzické představení zrozené ve spolupráci slovenských tanečnic Martiny Hajdyla, Soňi Ferienčíkové a maďarské choreografky Adrienn Hód. Prostřednictvím improvizace a výzkumu fyzického těla zkoumají vztah právě mezi tělem, osobností a významem.

Divadlo Ponec
Husitská 899/24A, Praha 3-Žižkov
web

Divadlo | 29/9/2022
JUST IMPRO!: JUST IMPRO! SHOW

19:00, Jedinečná divadelní improshow v Praze! Přijďte se pobavit příběhy, skeči a písněmi, které vzniknou bez přípravy na vámi zadaná témata. Rozhodujte, kam se bude příběh dále vyvíjet. Užijte si s námi večer plný rychlé a svižné zábavy, smíchu a vtipu. Vhodné od 12 let.

Švandovo divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
web

Koncerty | 29/9/2022
NĀV, Kiss Me Kojak

20:00 Temně a nahlas. Od noise rocku až k blackmetalu

KAŠTAN – scéna UNIJAZZU
Bělohorská 201, Praha 6-Břevnov
web

Divadlo | 29/9/2022
Kouzelná flétna

19h

Divadlo v Dlouhé
Dlouhá 727/39, Praha - Staré Město
web

Tančírny | 29/9/2022
Cosmodan (Yoga Kolektiv)

21:30h

Groove Bar
Voršilská 6, Praha - Nové Město
web

Filmy | 29/9/2022
KINO PILOTŮ

14:30 Planeta Praha , 14:45 Kino za kilo: Mimoni 2: Padouch přichází , 15:30 Kino za kilo na Céčku: Známí neznámí , 16:30 Vstupenka do ráje / Ticket to Paradise (English friendly), 16:45 Buko (English friendly), 17:30 Kino za kilo na Céčku: PŘÍPRAVY K FILMU T , 18:45 Erupce lásky, 19:00 Explore New Zealand by Motorcycle + debata s Lukášem Podiukem, 20:45 Trojúhelník smutku / Triangle of Sadness (English friendly) PŘEDPREMIÉRA, 21:20 To nic, drahá / Don't Worry Darling (English friendly), 21:40 Kino za kilo na Céčku: Muréna

Kino Pilotů
Donská 168, Praha 10 - Vršovice
web

Ostatní | 29/9/2022
NORDIC ARCTIC

Ve čtvrtek se uskuteční přednáška Dagura Eggertssona od 18:00 v auditoriu na FUA v Liberci. Přednáška je spolu se studentským workshopem součástí doprovodného programu k naší aktuální výstavě NORDIC ARCTIC.

Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
web

Ostatní | 29/9/2022
Landscape festival

Ve čtvrtek 29. září se uskuteční závěrečná komentovaná vycházka s Josefem Vomáčkou, tentokrát po Palmovce. Sraz je v 16:30 u stanice Libeňský most.

stanice Libeňský most
web

Filmy | 29/9/2022
Edison Filmhub

14:00 Ztracené iluze / Lost Illusions 17:00 Moonage Daydream 20:00 MHAS: Rimini

Edison Filmhub
Jeruzalémská 1321/2, Praha - Nové Město
web

Koncerty | 29/9/2022
Lunchmeat Festival

20:00 A World of Service by JASSS & Ben Kreukniet (AV live), DJ GÄP (DJ set), Emma Binder (DJ set), Kuedo (live), Lucy & Wanton Witch (live), Pan Daijing (live). Během hlavního programu festivalu vystoupí ve Veletržním paláci přes 35 umělců z celého světa, uznávané legendy i aktuální objevy. Mezi nimi budou například vizionáři elektronické hudby Squarepusher a µ-Ziq, v Číně narozená experimentátorka Pan Daijing nebo rapper Blackhaine označovaný za jeden z největších objevů poslední doby.   Můžetese těšit na vtahující audiovizuální zážitky, intenzivní koncerty i explozivní djské sety. Letošní Lunchmeat Festival bude svědkem světové premiéry spojení downtempového génia Holy Other a umělců NYX a Pedro Maia. Poprvé se také odehraje společné vystoupení dua Hüma Utku a Utku Önal v performanci The Psychologist.

Veletržní palác
Dukelských Hrdinů 47, Praha 7 - Holešovice
web

Ostatní | 29/9/2022
It’s All About Education… Again: Až budu v pekle, budu holka nebo kluk?

17:30-18:30 It’s All About Education Reading Club #reading_club18:30-19:30 mimoOs: TETSU * #performance20:30-21:00 Diana Thielen #performance14:00-18:00 Mothers Artlovers: open studio #open_hours14:00-18:00 Olesia Onykiienko: Open Studio #open_hours14:00-22:00 Knihovna & Wellness místnost #open_hours16:00-22:00 Conducting Tacit Knowledge #open_hours

Studio Alta
Sokolovská 136/24, Praha - Karlín
web

Divadlo | 29/9/2022
Divadlo Minor

09:30 To byl jen vtip!, 18:00 Robin Hood

Divadlo Minor
Vodičkova 674, Praha - Nové Město
web

Festivaly | 29/9/2022 - 4/10/2022
Film a architektura

Festival Film a architektura podněcuje diskuze o architektuře a urbanismu prostřednictvím projekcí autorských dokumentů, inovativních, experimentálních i hraných filmů. Přispívá k debatám mezi architekty, politiky a veřejností o podobě, potřebách a proměnách měst, nezbytných pro další rozvoj naší společnosti a díky vstřícnosti filmového média oslovuje nejširší publikum.

Kino Světozor
Vodičkova 791, Praha
web

Koncerty | 29/9/2022
Kateřina Marie Tichá & Bandjeez

20h

Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha 1
web

Koncerty | 29/9/2022
Fource presents: JACK SAVORETTI (UK)

19h

Roxy
Dlouhá 33, Praha - Staré Město
web

Koncerty | 29/9/2022
KLAVÍRNÍ ŘADA – MARIA GABRYŚ-HEYKE

19:30 Po koncertech v Japonsku, Jižní Koreji a USA přijíždí oceňovaná polská pianistka Maria Gabyś-Heyke k nám na Žižkov. Držitelka prestižní Mozart Preis, díky které přednesla všech 27 klavírních koncertů rakouského skladatele, u nás vystoupí nejen s jeho dílem. Mozartovu fantasii vystřídají romantická Chopinova nokturna a výběr z Messiaenova monumentálního Vingt Regards sur l’enfant Jésus, vrcholného díla soudobého klavírního repertoáru.

Atrium na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3-Žižkov
web

Divadlo | 29/9/2022 - 30/9/2022
Kašpar: Romeo a Julie

19:30h

Divadlo v Celetné
Celetná 595, Praha - Staré Město
web

Ostatní | 29/9/2022 - 30/9/2022
mimoOs: TETSU (The Energy That Shapes Us) / PREMIÉRA

TETSU, to je oheň, kolem kterého sedíme, tančíme, žijeme. Vnímáme jak sílí i slábne, někdy od jeho záře potřebujeme odvrátit zrak, jindy ho zase chceme fouknutím rozdmýchat. TETSU je oslava pohybu a životní energie. Taneční kvintet inspirovaný činským systémem wuxing přináší v české premiéře soubor mimoOs.

Studio Alta
Sokolovská 136/24, Praha - Karlín
web

Koncerty | 29/9/2022
Rock for People presents: Blind Channel (FIN)

19:30 Finská „violent popová“ parta BLIND CHANNEL právě oznámila své "Sick & Dangerous Tour 2022", které příští rok odehraje po celé Evropě. Poté, co nedávno oznámili, že na začátku roku 2022 budou sdílet pódium s Eskimo Callboy, dělají nyní další krok a pořádají vlastní evropské turné.

Rock Café
Národní 20, Praha 1
web

Koncerty | 29/9/2022
YOULIE (cz), JET LAG (cz)

19:00 Rock / Pop / Indie

Klub 007 Strahov
Chaloupeckého 1903/6, Praha 6-Břevnov
web

Tančírny | 29/9/2022
DJ's soirrée: Decent, Andre Yreli

17:00 DJs Andre Yreli & Decent jsou zárukou kvalitní deep house music s mohutnou basovou linkou. Hudba, co má srdce, v prostoru, co má duši. Takový bude podvečer v kavárně Ústředna DEPO a na nádvoří DEPO2015. Drinky z naší kavárny jsou jistotou.

DEPO 2015 v Plzni
Presslova 14, Plzeň 3-Jižní Předměstí
web

Koncerty | 29/9/2022
Vasilův Rubáš

20h

Zach's Pub
Palackého nám. 31/2, Plzeň 3-Jižní Předměstí
web

Koncerty | 29/9/2022
Jazz Dock

19:00 Hard to Frame (dubstep – drum & bass), 22:00 Sarah & The Adams (pop – folk)

Jazz Dock
Janáčkovo nábř. 3249/2, Praha 5
web

Koncerty | 29/9/2022
INDIAN WELLS /IT

20:00 Koncert proběhne v rámci série Music Infinity.

PALÁC AKROPOLIS
Kubelíkova 1548/27, Praha 3 - Žižkov
web

Koncerty | 29/9/2022
Saur Bitch, Prague Conspiracy

19:30h

Klubovna Povaleč
Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
web

Divadlo | 29/9/2022 - 30/9/2022
JESKYNĚ SLOV

19:30 Akustická sebevražda. Rezonující.

Divadlo X10
Charvátova 39, Praha - Nové Město
web

Filmy | 29/9/2022
Spolu

19:30h

KC BESEDA KLÁNOVICE
Slavětínská 120, Praha 9
web

Filmy | 29/9/2022
Kino Dlabačov

16:00/KINO ART - Tutanchamon - poslední výstava 18:00/NOVINKA - Minamata 20:00/NOVINKA - Avatar (re-lease)

Kino Dlabačov
Bělohorská 24, Praha
web

Divadlo | 29/9/2022
Petr Nikl – Žlutá tma

20:00 „Kdo se moc ptá, moc se dozví...“ Inscenace Žlutá tma navazuje na předešlý černobílý melodram Petra Nikla Já jsem tvůj zajíc. Inscenace se noří do časoprostoru, kde zrození, život a smrt nemají vzájemnou kauzalitu. Světlo se stává hudebním nástrojem, který nás vábí do nepoznaných světů. Autor je osiřelou postavou v prostoru tvořeném interaktivní hrou laserových paprsků.

Divadlo Archa
Na Poříčí 1047/26, Praha - Nové Město
web

Galerie | 29/9/2022
MOVE: Intimita jako vzdor

Navštivte mezinárodní výstavní projekt MOVE: Intimita jako vzdor, který uvádí Národní galerie Praha ve spolupráci s Centre Pompidou u příležitosti francouzského a českého předsednictví v Radě EU. Projekt, který prostřednictvím dialogu mezi osmi mezinárodními umělkyněmi a umělci a jejich tvorbou zkoumá otázky intimity, jejího vystatování a jejího politického potenciálu.

Národní Galerie Praha: Veletržní palác – Velká dvorana
web

Tančírny | 29/9/2022
DON’T STOP THE PARTY

22:00 Dance Club: DJs Filippo Astelo (it) & Kalypso (sp) & Komandante (guatemala)

Chapeau Rouge
Jakubská 2, Praha - Staré Město
web

Koncerty | 29/9/2022
LIVE CONCERT: Emeriver

19:30 after concert: DJs Erk (uk) & David Joshua (brazil)

Chapeau Rouge
Jakubská 2, Praha - Staré Město
web

Tančírny | 29/9/2022
Studentské čtvrtky v FX

23:00 Zbrusu nové studentské čtvrtky v Radosti FX se vstupem zdarma. DJ Dusko The God (mainstream, hip hop, reggaeton)

Radost FX
Bělehradská 234/120, Praha
web

Divadlo | 29/9/2022
ZRADA

19:30h

Činoherní klub
Ve Smečkách 594/26, Praha - Nové Město
web
reklama