KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (21.10.2018)
Září 2018
PO ÚT ST ČT SO NE
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: Hot Jazz Praha a Jitka Vrbová (dixieland), 21h - Ondřej Kabrna & Flying Power (jazz – rock – fusion)
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
18h - TANKARD, ČAD, WARFECT, CATASTROFY, FUSION BOMB, CBF
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
18h - TANKARD, ČAD, WARFECT, CATASTROFY, FUSION BOMB, CBF
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
19,30 - SZARKA TAMÁS & GHYMES /HU (Slavnostní koncert na památku maďarské revoluce a boje za svobodu 1956 a Pražského jara 1968 SZARKA TAMÁS & GHYMES: (čti Sarka Tamáš end Gymeš). Kapela čerpá inspiraci z kořenů maďarské, středoevropské i východoevropské lidové hudby. Během 35leté kariéry vydali Ghymes 25 alb a zahráli více než 3000 koncertů v 25 zemích světa. Koncert pořádá Maďarský institut v Praze s podporou maďarského Národního fondu pro kulturu.)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
18h - KILLING JOKE (UK) 40 není zrovna malé číslo, obzvlášť když se jedná o délku působení kapely. Legendy post-punku, britští KILLING JOKE přijíždějí v rámci svého výročního turné. Jako doprovodná kapela se představí psychedeličtí TURBOWOLF s neméně poutavou show a hypnotizující hudbou
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20,30 - The Rumjacks (AUS) + support – show 2
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Sunday Blast
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
AFTERPARTY PRAGUE FETISH WEEKEND + CHUŤ ŽÍT: Chuť Žít DJs + 14,30 - Divadlo pro děti v kavárně: Damúza: Otesánek
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
SUNDAY RHYTHM: DJs – Superfloor, True Detectives, One Ac /techno, deep house/ + Chapeau Bar: 48 HOUR FILM PROJECT – Drop Off
Filmy rozšířený popis
výhled
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
15h - Pohádkové pásmo pro nejmenší s filmovou dílnou Free Cinema + 20h - Poslední rodina
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
15h - Ponrepo dětem: Už zase skáču přes kaluže, 18h - Rozhodčí
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10h - Yeti: Ledové dobrodružství, 10,40 - Vilík: Rychle a vesele, 12h - Chata na prodej, 12,20 - Mars, 13,30 - Hovory s TGM, 14h - Čarodějovy hodiny, 15,05 - King Skate, 16h - Toman, 17,40 - Tvář, 18,40 - Zrodila se hvězda, 19,30 - Tina a Vore, 21,15 - První člověk, 21,30 - BlacKkKlansman
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Záhada Čapkova koberce
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ – KIMOCHI: POSTELE A POKOJE / „Listuju svým životem. Vcházím do prázdných pokojů, vidím prázdné postele. Vidím pokoje plné divných věcí, postele ve kterých spí divní lidé. Cizí pokoje v cizích městech. Přechodný domov, hotel, ubikace. Postele, kde mi bylo dobře. Nebo taky ne. Už nevím, kde to bylo, kdo tam se mnou byl. Zůstal jen obraz. Obrazy.“ (PO-zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
1918 Žižkov „My, národ československý…“ Výstava městské části Praha 3 k 100. výročí vzniku Československa. Původní historická multimediální výstava autorů PhDr. Jana Vlka a Mgr. Terezy Vlkové, která mnohdy unikátními, dosud nepublikovanými materiály představí, jak politické a společenské změny v období první republiky ovlivnily životy tehdejších Žižkováků.
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Viktor Frešo: Tak tomu říkám koncept (Út - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler /zavřeno v po/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Na plzeňské paletě (putovní výstavu, pořádánou spolkem Svět podle Jakuba, tvoří umělecká díla, která byla vytvořena zpracováním a využitím malířských palet. Do projektu se zapojili členové Unie výtvarných umělců (UVU) Plzeň, studenti FDU ZČU, ale i taková jména, jako je Čestmír Suška či Jiří David)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Stanislav Kolíbal: Cestou shody a rovnováhy / Autorská instalace objektů jednoho z nejvýznamnějších představitelům českého umění po druhé světové válce (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD* / Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Zdeněk Kirchner: Znaky rytmu/ Výstava lettristických kompozic českého grafika a malíře, který v roce 1969 emigroval do Paříže. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Jan Dvořák: Obrazy krajiny / Výstava uznávaného benešovského umělce, pro jeho obrazy je stěžejní krajina, vesnice a město. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Sandra Majerová: Slovo jako obraz / Výstava se věnuje pozorování textu a obrazu, mapuje jejich rozdílnost a vztah. (Po - zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Antonín Heythum / scénograf, architekt a designér (český výtvarník Antonín Heythum (1901–1954) patří k důležitým byť často opomíjeným představitelům československého meziválečného umění. Jeho záběr byl velmi široký. Věnoval se scénografii, architektuře, grafice, navrhoval nábytek a výstavní expozice, ohledával možnosti různých uměleckých stylů a strategií. Účastnil se experimentů levicové avantgardy (byl dvorním estetickým poradcem bytové kultury mnoha literátů a dalších představitelů tehdejších intelektuálních kruhů, členem Děvětsilu, scénografem Osvobozeného divadla), ale zároveň byl i reprezentantem oficiální, státem financované a organizované kultury (byl scénografem Národního divadla, navrhoval Pavilon ČSR pro světovou výstavu v Bruselu v r. 1935). Činný byl i teoreticky) /zavřeno v po/
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Stanislav Libenský Award 2018 /zavřeno v út/
Point Gallery u Betlémské kaple
Betlémské nám. 169/5a,110 00 Praha-Staré Město
Veronica Taussig - Objects / Unikátní skulptury Veronicy Taussig zaujmou hned na první pohled. Jsou velmi živé, osvěžující, a odrážejí multimediální svět 21. století podaný z vlastní, velmi osobní perspektivy samotné umělkyně. Proplétajíc se napříč prostorem v roztodivných tvarech a barvách si pohrávají s vnímáním diváků a nutí je zpochybňovat konvenční vzory vidění. Vstup na výstavu zdarma. (PO-NE zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
GENERÁL PELLÉ a čeští umělci ve Velké válce  -  Výstava připomínající sté výročí založení ČSR  ve spojení s osobností  Maurice Pellého, francouzského generála, který na žádost prezidenta Masaryka pomáhal budovat armáddu nového státu. Pellé bude představen jako bravurní kreslíř, jako člověk kulturního rozhledu navazující v Čechách kontakty s umělci, jako byl např. A. Mucha, F. Kupka nebo J. Mařatka. Výstava zároveň připomíná první světovou válku, která byla umělecky zachycena mnoha českými malíři a sochaři, jako byli F. Kupka, J. Váchal, O. Nejedlý, E. Filla, O. Gutfreund, atd., jejichž díla nejdete ve výstavě.  (PO - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Andrea Lédlová, Jakub Tytykalo: Metafyzické večerníčky / Kurátor: Petr Vaňous (Pondělí zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Dialogy/ Nová londýnská malba. Kurátorka Radka Zahradníková za GASK a za britskou stranu galerie PARAFIN – Ben Tuffnel (PO-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného / Výjimečný, znovu objevovaný malíř a ilustrátor  2. pol. 20.století, mistr dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb krásných žen. Je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, vytvořil ale i množství reklamních plakátů. Výstava představí řadu unikátních, dosud nikdy nevystavených originálů, promítat se bude dokumentární film o autorovi . (PO - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Pražský hrad – Královský letohrádek / Hauch Gallery /
Pražský hrad – Královský letohrádek
JIŘÍ MATĚJŮ - Invisible Presence / Autorská výstava kreseb, obrazů a obrazových reliéfů sestává ze tří tematických okruhů, vzájemně souvisejících, ale samostatně rozvedených ve třech sálech interiéru Belvederu. „Událost člověka“, „Událost Země“ a třetí část – která je i shrnujícím názvem celého výstavního projektu - „Invisible Presence“ (neviditelná přítomnost) svou formou abstraktního pojetí obrazu směřuje k vizuální interpretaci – aktualizaci - původních zdrojů evropské duchovnosti, které byly na svém počátku narativní a textuální. „Velká vyprávění“ jsou touto výstavou představeny jako „vizuální události“ v historickém kulturním prostoru, jehož původní obsah minulosti je také aktualizován či interpretován „stále znovu a znovu přicházejícími okamžiky přítomnosti“.
GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY - Obecní dům
náměstí Republiky 1090/ 5, Praha 1
SLOVANSKÁ EPOPEJ / Výstava jedenácti menších obrazů Alfonse Muchy z cyklu Slovanská epopej, které vesměs vznikly během první světové války a po ní. Spojení prostředí Obecního domu a Muchovy Slo-vanské epopeje představuje důstojný příspěvek k významnému výročí existence našeho státu, jehož původní idea se inspirovala slovanskými dějinami a jejich odkazem.
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Poznámka k přístupnosti č. 1 - Hana Chmelíková a Radka Bodzevič Doubravová / První ze série výstav Poznámka k přístupnosti, připravených pro akademický rok 2018/19 kurátorkou Magdalenou Jadwigou Härtelovou a střídajících studentské výstavy s výstavami renomovaných zahraničních umělců, uvede volnou řadu site specifických projektů sociálně angažovaného umění a institucionální kritiky. Výstava Hany Chmelíkové a Radky B. Doubravové, studentky a absolventky AVU, uvádí do galerie tvorbu, která je stále ještě často v akademickém prostředí doslova stavena do kouta -umění zabývající se mateřstvím. 
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Alžběta Baštová / Liza Basta - Papoušci a ti ostatní / Výstava nás silně a až nečekaně vtáhne do barokního neklidu skrytých emocí a síly kresebného detailu ve stopě olejových maleb. Věčným i vděčným inspiromatem je pro autorku sám její jihoamerický papouščí přítel Ferdinand Eusebius Miseroni (Pondělí – zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
SAMUEL PAUČO - NA KONCI SVĚTA MÍRNĚ DOPRAVA / Paučova malířská práce má, i přes jeho mládí, pozoruhodnou dynamiku, v níž zkoumá dialektiku malby nejen jako specifického média, vyjadřovacího prostředku, ale také aktuální způsoby jeho vnímání. Její přitažlivost pro současného diváka tkví mimo jiné v tom, že autorovi nejde ani tak o uspokojivé řešení (či vyřešení) vizuálních konfliktů, ale o jejich otevírání, střetávání, o snahu ponechávat jejich vizuální energii živou a viditelnou. (Pondělí zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
„Drazí architekti… — Etika architektury“ / Druhý ročník projektu se zaměří na etiku architektury a formou dialogu se pokusí ukázat, s jakými etickými dilematy se architekti a architektky v rámci své praxe potýkají. Vybraní výzkumníci a výzkumnice společenských věd diskutují ve videích etická témata týkající se sociálních a politických přesahů architektury s autory projektů, které reprezentují určité dopady spojené s realizací projektu – veřejný prostor jako „nástroj kontroly“, gentrifikace a komodifikace, privatizace a komercializace, depolitizace a manažerizace řízení obce, turistifikace pohraničí či projekty v nedemokratických režimech. (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Nika Kupyrova - White Honey
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Studentský design 2018 / Výběrová výstava 30 ti nejlépe hodnocených prací ze soutěže Studentský design 2018. Výstava probíhá v rámci přehlídky DesignBlok 2018 (Pondělí – zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Jak jsme chtěli bydlet: bytová politika Českosloslovenska 1918–1938 / Výstava je pořádána u příležitosti 100. výročí založení republiky za podpory Ministarstva pro místní rozvoj ČR. Představí tématiku budování společnosti skrze bytovou výstavbu v prvních dekádách existence Československa a dobové postoje a přístupy československé společnosti k tématice bydlení na základě sledování jednotlivých subtémat: státní politika bydlení, sociální bydlení, diskuse o bydlení, družstevní výstavba, soukromé nájemní bydlení, experiment v bytové výstavbě, kolektivní bydlení a kolektivní domy, firemní výstavba bydlení, prefabrikace a standardizace a bytová nouze. Autoři textů jsou Jindřich Chatrný, Hubert Guzik, Jakub Potůček, Klára Eliášová, Eva Novotná, Lucie Valdhansová a Ivan Wahla, a kurátory výstavy Michal Kohout a David Tichý (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Everywhen
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
15h - Libozvuky + 11, 14h - Tajemství temné komory
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
17h - O líné babičce
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
15h - Divadýlko Mrak: Čarodějná pohádka
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Cirk La Putyka / ADHD (Novocirkusová groteska, báseň, obraz i noční běs)
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
15h - Teátr Pavla Šmída: Větrná pohádka + 19h - Dámská šatna (Komedie v režii Arnošta Goldflama)
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
16h - Pejsek a Kočička - Když se dva lidé nemají rádi, říká se: "Jsou na sebe jako pes a kočka!" Co když to ale vždycky neplatí? Pohádka pro děti od 2 let
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Depresivní děti touží po penězích: Naši furianti
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - Maso Krůtí: Čekání na Kokota
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Franz Kafka: Zpráva pro Akademii (režie: Katharina Schmitt)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h – na lodi Altenburg 1964: Psí dny
Divadlo X10 v DUP39
Charvátova 10/39, Praha 1
20h - SPEKTRUM&Plné sklady citů | HOST
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
15, 19,30 - PUSŤTE DONNU K Maturitě
Festivaly rozšířený popis
výhled
Fotograf festival
8. ročník s podtitulem Ne-práce: zaměstnání volnem. Vernisáže, výstavy, přednášky, diskuze. Probíhat bude ve Fotograf Gallery, Galerie Fotografic , Etc. galerie, Kampus Hybernská, Desfourský palác a mnoho dalších míst. Kompletní program na fotograffestival.cz
DAS FILMFEST 2018 / Festival německy mluvených filmů
Festival německy mluvených filmů si opět připravil pro své návštěvníky ochutnávku toho nejzajímavějšího z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska. V kinech Lucerna a Atlas si budete moci vybírat z bezmála 40 filmů od historických snímků, psychologických dramat a napínavých thrillerů, přes žánrové a artové filmy až po svěží i černočerné komedie.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 18h - SHADOWBOX, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Treffpunkt / "Na čtyři dny se DEPO2015 znovu promění v Biergarten se vším všudy. Přijďte ochutnat bavorské i české pivo, tradiční klobásky, masové lahůdky či preclíky! Atmosféru dotvoří dechovka, ale třeba i funk fusion, jazz, swingový parket či večerní DJ party. Další program nabídne promítání filmů, výstava, autorské čtení, přednášky a besedy. Dozvíte se, co obnáší vyjet do Německa na zkušenou, nebo jak se žije Němcům v Čechách. Bavit vás budou čeští i němečtí kumštýři, žongléři, tanečníci i spisovatelé. Nedělní rodinný den slibuje vyžití pro děti i jejich rodiče."
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
14h - Nazdar bazar / Máme pro vás oblečení, které má historii a můžete se potkat s jeho nositeli. Bazar oblečení, bot, šperků. Není nutné přinášet na svět stále nové, když ty pěkné ještě jsou
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
15-17h - ATRIUM ART WORKSHOP SHOUT! Hudebně výtvarný workshop pro děti od 3 do 12 let. Děti budou pod vedením profesionálních umělců moci „křičet“ na papír, na hudební nástroje.