KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (20.2.2019)
Leden 2019
PO ÚT ST ČT SO NE
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
19,30 - Celebration 60 let Kühnova smíšeného sboru / Kühnův smíšený sbor slaví v roce 2019 60 let od založení. Na Novoměstské radnici představí díla Jakuba Dvořáčka, Miloše Orsona Štědroně a Jana Ryanta Dřízala
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Marco Čaňo & Cover Paradise – Křest CD (jazz – pop), 22h - Prague Jazz Collective (modern jazz)
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Kontroll, Or / Sportovci nebo neandrtálci? Alternativa nebo hardcore? Holubí letka nebo Albiniho riffy?
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
21h - MI MARTEF / Jeruzalém se vrací do Plzně. Bude se hrát klezmer!
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19,30 - Gaia Mesiah – křest alba
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
Project:Mooncircle_Long Arm, TakeLeave, KRTS | Spectaculare 2019
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
20h - RIVAL SONS (USA) + support: The Sheepdogs
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
CROSS WAVE NIGHT ( Saudade, Tribal Force, AcT of MooD, Francesco Afrikana, Djs : Delikt, Estewes a hosté ) + PSYTRANCE ( Hermetic live, Kryzka live, Ondrej Psyla, Mr Gorby, Minis, Decos by Lycrea )
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
OLLGOY ( Tawatt DJs) + guest /FUNKY BREAKS, DEEPHOUSE, ACIDJAZZ/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Spotlight Karaoke
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Edvard
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
INSIDE KRU DJs: Bica + guest
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MADNESSDAY: Dance Club: DJs Mad Lad Crew, Mates do solids /latino, rnb, rap/ + Chapeau Bar: DJ Ba2s /hip hop, funky/ + Underground Club: WED BASS: DJs – Hlava, Akki, SlimaQ /bass, dnb/
Filmy rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Složka 64
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Jeskyně zapomenutých snů / Kino Městské knihovny v Praze dnes promítá ve 3D film Jeskyně zapomenutých snů. Prehistorické malby v Chauvetově jeskyni zachytil klasik kinematografie Werner Herzog. Projekci doprovodí úvodem a diskusí PhDr. Barbora Půtová, Ph.D.
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Film před sto lety: 3x Ernst Lubitsch (Blůzičkový král, Muž beze jména, Carmen), 20,30 - Léto
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Zlatý podraz, 18,30 - Léto s gentlemanem, 20,30 - TOP.DOC DVOJPROGRAM - Máme na víc + Dobrý život Sokola Bendy - české dokumentární novinky
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
20,30 - hrané krátké filmy nominované na Oscara
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Filmový klub
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película / 20,30 - Všichni to vědí
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
14h - Harry Potter a Ohnivý pohár, 17h - Harry Potter a Fénixův řád
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
14,50 - LEGO® příběh 2, 15,10 - Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, 16h - Já, Padouch 3, 17h - Goliáš, 18h - Čtverec, 19h - Zer, 19,30 - Favoritka, 20,30 - T2 Trainspotting, 21,30 - Bohemian Rhapsody, 21,45 - Tina a Vore
Galerie rozšířený popis
výhled
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18h - Vernisáž výstavy Pokaždé obraz (umělci Kristýna Šormová, Kateřina Štenclová, Jérome Boutterin, Jean-Marc Thommen), uvede filozof Miroslav Petříček
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Black History Month / Výstava přibližuje významné postavy amerického boje za občanská práva ve Spojených státech amerických
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
18h - Přednáška k expozici První republika: 1918-1938 / Přednáška s historičkou umění a kurátorkou Ladou Hubatovou-Vackovou.
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství) / Sandra Majerová - Slovo jako obraz /Výstava se věnuje pozorování textu a obrazu, mapuje jejich rozdílnost a vztah / výstava prodloužena do 20.2. (Po - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
PAVEL HUMHAL - VŠICHNI SE DÍVAJÍ JEDNÍM SMĚREM / Výstava Všichni se dívají jedním směrem se věnuje tématu neviditelného překračování hranic mezi životem a smrtí, čistým a špinavým, přirozeným a umělým, světským a duchovním.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Dopisy Olze
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Demokracie + Já volím!
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Divadlo 6-16: Untitled / Autorské představení herečky Mileny Steinmasslové pro dva herce
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Lázně / Atmosféricky - obrazotvorné představení beze slov z lázeňského světa.
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Brutál / Davey. Alan. Paul. Žijí. Sní. Umírají. Tři muži a jedna počítačová hra, která obrátila jejich životy naruby
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
18h - Malá inventura uvádí: Jana
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - NĚŽNÁ JE NOC
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - Kytice
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - ROK NA VSI
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - FEKETE SERETLEK: RAT, 22h - Ian.C & Guests /hip hop, trap, future bass/
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Zabít Johnnyho Glendenninga + ve studiu: 19h - Just! Impro Show
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
FESTIVAL SPECTACULARE 2019 / 19,30 - Project: Mooncircle showcase: Long Arm / TakeLeave / KRTS + DJ Anna Gieseking
Festivaly rozšířený popis
výhled
Malá inventura
Sedmnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura zve na to nejzajímavější z berlínské nezávislé divadelní scény. Koná se na různých místech: MEETFACTORY, Venuše ve Švehlovce, Alfred ve Dvoře aj. Více informací o festivalu najdete na malainventura.cz
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película - Jedinečný vhled do španělské kultury prostřednictvím filmového plátna. Oblíbená filmová přehlídka nabídne divácky úspěšné filmy, odbornou kritikou opěvované snímky i zajímavé dokumenty. Těšit se můžete na unikátní sekci věnovanou peruánské kinematografii i filmovou poctu Pilar Miró. Kompletní informace na www.lapelicula.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - SNACK, 19h - CD nonstop, 20h - Estereo, 21h - Zátiší, 22h – ADDICT, 23h - Radio51
Ostatní rozšířený popis
výhled
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
20h - The Only Slam Duo / Jediná slamová akce svého druhu v Plzni – soutěž nejlepších slamových dvojic vČR. V prvním kole uvidíte od všech klasické sólo výstupy na čas. limit, druhé a třetíkolo se soutěží ve dvojicích. Vy rozhodujete!DR. FILIPITCH (mistr ČR 2017) a TUKAN (vicemistr ČR 2017)ANATOL SVAHILEC (mistr ČR 2014) a LEF L´LEVIATHAN (finalista MČR)PAN FENEK (3. místo MČR 2018) a JIRKA JURÁŇ (vicemistr ČR 2015)+ 2 x support slam
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Turnový háj 7 – Eva Turnová a Katarzia / Křest dalšího dílu knihy sloupků Evy Turnové Turnový háj 7. Součástí programu bude autorské čtení a vystoupení skupiny Eturnity: Eva Turnová, Michal Nejtek, Jan Horváth. Ctěným zahraničním hostem bude Katarzia, slovenská písničkářka žijící v Praze, která po dlouhé době vystoupí sama s kytarou. Knihu pokřtí Jitka Vodňanská a Ladislav Snopko
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19,30 - Cestovatelský stand-up Beer With Travel – Transsibiřská magistrála / Vážně nevážné povídání o tom, jak dva kluci v kšiltovkách vyrazili na pivo do Ruska. S lahváčem v ruce ujeli vlakem od Finského zálivu k Japonskému moři přes 10 000 kilometrů, cestou navštívili mnoho zajímavých míst a nechali se okouzlit krásou Bajkalu. Vyslechli řadu neobyčejných příběhů od obyčejných lidí a po celou dobu poctivě ochutnávali lokální pivo i gastronomické dobroty + 21h - ISC InteGREAT party: DJ Durane
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
18,30 - Contemporary dance - lekce pro veřejnost
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
18-20h - Science Café / Již popáté přivedeme do příjemného prostředí kavárny DEPO CAFÉ zajímavého vědce, abychom se společně podívali na zoubek dalšího výzkumu. Ptejte se a bádejte po detailech, které se běžně nedozvíte.
Point Gallery
Betlémské nám. 169/5a,110 00 Praha-Staré Město
21h - Point Wine tasting / Budeme degustovat jak víno, tak i to, co k němu neodmyslitelně patří – italské a francouzskédelikatesy. Součástí programu bude samozřejmě i přednáška.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.