R1 Goat
Právě hraje:
AM 180
00:00 - 06:00
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (18.8.2019)
Červenec 2019
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - Michal Gera Band (blues – jazz – fusion) / Přední český trumpetista Michal Gera patří ke stálicím naší jazzové scény. Po studiích na Berklee College of Music v USA hrával ve skupinách Impuls, Pražský Bigband, Jazz sanatorium a mnoha dalších. Již od osmdesátých let se zaměřuje také na vlastní tvorbu. Charakteristický zvuk jeho kvarteta vzešel ze spojení moderní varianty post-bebop a mainstream jazzu s prvky bluesu, rocku a latinsko-amerických rytmů.
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
18,30 - CROSS SQUARE: Švihadlo & Pohřební kapela + REGGAE & JUNGLE STAGE: Boldrik & Messenjah a hosté + ELECTRO SWING: James Wing a hosté
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
HEADLESS DEATH (aus), NEEDFUL THINGS (cz), INSISTENT (cz)/ Grind Core / HC / Death Metal/
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
hangover chill
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - SUNDANCE: DJs - CJ Fox, Tommaso / happy house/
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
Dance Club: BREAKPOINT DJ Yannick /club techno, house/
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
14,30 - Becassine! Premiéra, 16,30 - Bouřlivé výšiny, "18,45 - Začít znovu", 20,30 - Neon Demon
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10h - Toy Story 4: Příběh hraček, 10,15 - Čertí brko, 10,30 - Lví král, 12h - Letní hokej, 12,30 - Bohemian Rhapsody, 12,45 - Zatoulaný, 13,30 - Hodinářův učeň, 14,45 - Toy Story 4: Příběh hraček, 15h - Na střeše, 15,30 - Diego Maradona, 16,45 - Devadesátky, 17h - Toman, 18h - Tenkrát v Hollywoodu, 18,30 - Mrtví neumírají, 20h - Pátrání po Sugar Manovi, 20,30, 21h - Tenkrát v Hollywoodu
Galerie rozšířený popis
výhled
Činoherní kavárna
Ve Smečkách 26, Praha 1
Roman Mareš / Nestřílet. Mohl by to být dobrý milovník.Promlouvat obrazy. Slovy malovat
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Viktória Černegová a Olga Sosnowska - Regulace blízkosti / Multimediální výstava sledující ambivalentní vztah matky a dcery. Umělkyně otevírají otázky, které překračují komfortní zónu  (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
MUD* pro Šetlíka (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JIŘÍ HANKE -  FOTOGRAFIE 1973-2018 / Dokumentarista Jiří Hanke (1944) se věnuje dlouhodobým, sociálně zaměřeným projektům. Jeho fotografie nezřídka inspirovalo rodné Kladno. Nejdéle uzavřeným souborem jsou Lidé z Podprůhonu 1974–1989 (knižně 1995). Historická hodnota dokladů o doznívajícím životním stylu dělnické kolonie byla zřejmá i bez nynějšího časového odstupu. Dobově zakotvená svě-dectví o lidské existenci zároveň přesahují zobecněním výpovědi regionální východiska (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
ALEŠ HNÍZDIL / JIŘÍ KAČER (Hnízdil a Kačer si pro své sochařské realizace vybrali zcela rozdílné cesty i materiály a jejich práce se budou právě odlišnými přístupy k formě i výrazu zajímavě doplňovat. Zatímco první pracuje s vertikálně orientovanou efemérní formou abstraktních drátěných konstrukcí s kinetickými detaily, druhý naopak preferuje kámen v komorním i monumentálním formátu s graficky formulovanou strukturou na povrchu ležících bloků) Po-zavřeno
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Renáta Fučíková -  STORIES / magický a pestrý pohled na fakta i mýty našich dějin i vhledy do každodennosti. Příběhy v podání autorky, proslulé u nás i v zahraničí zejména dětskými autorskými knihami, se budou v komplexních celcích i drobných detailech snažit odpovědět na otázky, které si pod dotekem fantazie někdy pokládá každý z nás (Po-zavřeno)
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Michaela Vélová Maupicová (1982–2018) / Dílo předčasně zesnulé umělkyně představuje ve výběru výstava připravená kolektivem kolegů z GHMP a kurátora Petra Vaňouse. Tato „kreslířka a malířka s přesahem k objektu, instalaci a novým médiím, si za dobu svého působení vypracovala osobitý výtvarný projev ‚dějové abstrakce‘, kterou bychom mohli označit za svého druhu existenciální. (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Ladislav Jezbera: Co chvíli nový vesmír /Objekty a instalace Ladislava Jezbery jsou způsobem vizualizace objevů fyziky, matematiky, filozofických teorií, a především osobitým příspěvkem k dnešnímu sochařství/, Šperkařské studio Zorya: Rituál /Avantgardní klenotnictví designérského tademu Zdeňka Vacka a Daniela Pošty se zabývá ve své galerijní instalaci rituální proměnou, která změní své nositele pomocí nošení šperků Zorya/, Jan Harant: Pusť se a věř /Jan Harant představí nejnovější sérii expresivních obrazů s výraznou barevností, které reflektují autorův vnitřní boj s minulostí a realitou/, Eugenio Percossi: Death is cool /Konceptuální malba italského umělce žijící na zámku v nedalekých Třebešicích/ (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Karel Nepraš: Egypt . Giacometti - Nepraš /  Jaroslav Sůra: Hudba z plakátu / Jan Špaček: Obrazy 2018 (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Lukáš Machalický: Intervence / Pro tvorbu Lukáše Machalického je příznačná formální, instalační i architektonická čistota, která zdánlivě vylučuje jakoukoliv živelnost nebo nahodilost. Přesto právě odchylky, balancování, dvojakost a systémy, které selhávají, sehrávají v práci tohoto autora klíčovou roli. Není nutné uvádět konkrétní situace, podstatná je šíře – od banality po závažnost.  (Po-zavřeno)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
JANA KUPČÁKOVÁ - VIA ITALIA
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
Karafiáty a Samet / Umění a revoluce v Portugalsku a Československu /1968–1974–1989Kurátorky: Sandra Baborovská, Adelaide Ginga
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Zvuky / Kódy / Obrazy - Akustický experiment ve vizuálním umění (Spolupráce: Milan Guštar, Miloš Vojtěchovský, Agosto Foundation, kurátoka: Jitka Hlaváčková) Doprovodný program SONIC CIRCUITS rozšiřuje výstavu o sérii představení a akcí, které se konají buď v přednáškovém sále expozice v Domě U Kamenného zvonu, v baletním sále paláce Colloredo-Mansfeld nebo ve veřejném prostoru. (Po-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Sculpture Line 2019: Stefan Milkov - Strážce / Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 5. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice. Otevřeno denně 8 - 24 hod. Prohlídka zdarma.
Galerie Miroslava Kubíka
Smetanovo nábřeží 71, Litomyšl
Zorka Ságlová / Dílo autorky se vyznačuje neobyčejnou rozmanitostí formálních projevů na jedné straně a mimořádnou kontinuitou a vnitřní provázaností, která vychází ze systematického opětovného zpracování a aktualizování jednou nalezených témat, na straně druhé. Představeny jsou přitom především dva tematické okruhy: tvorba vycházející z autorčina textilního školení v ateliéru Antonína Kybala na VŠUP a tvorba inspirovaná prací s fotografiemi i vlastní fotografické práce, jejichž inspiraci můžeme mimo jiné jistě hledat také v celoživotním soužití s fotografem Janem Ságlem. Kurátorka výstavy Lenka Šimková(Otevřeno- Pá, So, Ne)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Lukáš Machalický – Intervence (Kurátorka: Hana Larvová) Pro tvorbu Lukáše Machalického je příznačná formální, instalační i architektonická čistota, která zdánlivě vylučuje jakoukoliv živelnost nebo nahodilost. Přesto právě odchylky, balancování, dvojakost a systémy, které selhávají, sehrávají v práci tohoto autora klíčovou roli + Ondřej Filípek - Start Up (Kurátor: Jakub Král) V centru práce Ondřeje Filípka se objevuje lidská figura, která stojí na ruinách naší současnosti, kterou se pomocí jejích již dávno pohřbených reliktů snaží obnovit. Autor na Akademii výtvarných umění prošel sochařskými ateliéry Jaroslava Róny a později Lukáše Rittsteina a v roce 2018 absolvoval školu figurálního sochařství a medaile Vojtěcha Míči (Po- zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Tváře expresionismu (1905–1925) Slovinsko – Čechy – Německo / Česká veřejnost má poprvé možnost seznámit se s tvorbou slovinských umělců, z nichž někteří studovali v Praze, ale současně je ovlivnilo i německé prostředí. Současně bude představena tvorba českých a německých autorů (Filla, Čapek, Špála, Nolde, Kirchner, Schmidt-Rottluff ad.) (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
GASK TEENS Odhodlání / Lhostejnost / Výsledky celoročního projektu středoškolských studentů představuji novou dvojici stavů mysli, která dočasně rozšíří stálou expozici Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence.(Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
SCREENING – Současná serigrafie (Přesahy grafiky) / Výběr děl z posledních několika ročníků Mezinárodního serigrafického sympozia Ostrava (ISSO), které programově podporuje současné projevy grafické techniky serigrafie čili sítotisku (anglicky „screenprint“) / Po-zavřeno
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Benedikt Tolar - Autopark / umělecká instalace / Sochař zde svým typickým svérázným humorem kriticky reaguje na současnost. Propojení zdánlivě neslučitelných věcí tvoří nečekaně překvapivé kontexty. Příroda prorůstající postupně chátrajícími autovraky nutí diváka k zamyšlení nad ekologií a recyklací. 
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Stavy mysli / Za obrazem – Obměny a intervence / Jedinečně koncipována sbírková prezentace, v níž vedle řady sbírkových jsou vystaveny nové dlouhodobé zápůjčky a vybrané aforismy k jednotlivým okruhům. Jde o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které reflektují konkrétní tematické okruhy jinak než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu (Po-zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
The Trouble Is Staying / umělci: Vivian Caccuri, Patricia Dominguez, Ane Graff, Ingela Ihrman, Pedro Neves Marques, Rachel Pimm, André Romão /kurátorka: Inês Geraldes Cardoso
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
ART-BRUT-ALL: Empirická zkouška možné soudržnosti přístupů, se kterými operuje metalová subkultura, principů či strategií v současném výtvarném umění a aktuálních tendencí ve společnosti (Út-zavřeno).
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Jaroslav Vožniak - Naděje zanech, kdo mnou ubírá se! / Výstava českého malíře a tvůrce asambláží Jaroslava Vožniaka (1933–2005), v jehož dílech se obsedantně objevuje téma rozkladu, kolážovitého až klipovitého vnímání reality a především téma paralelního světa bizarní rozkoše médií a reklamy. Ze sbírek GASK. (Po-zavřeno)
Galerie Artwall
Nábřeží kapitána Jaroše
Artur Żmijewski - Úplní (na fotografiích se proplétají nahá těla v nezvyklých pózách. Při bližším pohledu rozeznáme chybějící údy, nebo naopak končetiny zdánlivě přebývající, postavy s rukama na místo nohou vytvářející zvláštní bytosti. Fotografie mezinárodně známého polského umělce Artura Żmijewského otevírají otázku po tom, jaké tělo je považované za dokonalé. Výstava je organizovaná u příležitosti 25. výročí Centra Paraple, které od svého založení pomáhá lidem s poraněním míchy. Výstava symbolizuje pomoc a podporu spoluobčanům s tělesným postižením)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Alej světců / Představuje díla současných sochařů, která na zdech vstupní přízemní chodby galerie vytváří podnětný dialog mezi velkorysými barokními prostory a plastickým projevem dneška. Dlouhodobá expozice přízemí GASK (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Sadofsky & Trantina - Omezená viditelnost obyčejných věcí /Pro uměleckou dvojici Sadofsky & Trantina, jejichž tvorba často čerpá podněty z banality každodenního života, politických a dějinných událostí či mediální reality, neexistuje téma, které by se nedalo umělecky uchopit.(Út-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Alžběta Skálová – Chůze v šeru / Na výstavě s názvem Chůze v šeru představí v dosud největším rozsahu zejména svoji volnou tvorbu, rozbíhající se mnoha směry. Ta je základem i pro její imaginativní a ceněnou tvorbu ilustrační, která v expozici bude ukázána v celém tvůrčím procesu od skicáků po originály ilustrací a přípravných kreseb(Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
New Aliens Agency
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Jiřina Šmídová - Jediné co pomáhá je láska/výstava fotografií věnovaná Rettově syndromu (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
PRAGOVKA GALLERY POP-UP: Katharína Mercedes Marszewski - Kosmos Open Hours / Umělkyně se v galerii setkává s elektrikářem, aby se naučila pracovat s elektřinou. Při této příležitosti vytvoří svůj nový oděv (kurátorka: Veronika Čechová) Ne,Po-zavřeno
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
PRAGOVKA GALLERY ENTRY: Tomáš Bryscejn, Tania Nikulina - Burn down my tent, till the rent / Performativní instalace navazující na dřívější tvorbu obou autorů, která vychází z jejich společného zájmu o zkoumání možností uměleckého objektu a scénografie. V galerii vyroste fantaskní architektura, jenž si podrobí návštěvníka a předurčí jeho pohyb prostorem (Kurátorka: Kristýna Péčová) Ne,Po-zavřeno
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Jan Tichý, host Faheem Majeed - Modrá oranžerie / Blue Orangery / Kurátorka: Tereza Severová (Po, Út, St - zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
Juraj Starovecký - Opuštěné hnízdo / Abandoned Nest / Mizející domov. Místo, kde člověk vyrůstal a prožil většinu svého života. Nyní zde nezbylo nic než prázdné stěny plné vzpomínek. Juraj Starovecký se na takové místo ve svém fotografickém souboru naposledy vrací a za pomoci velkoformátových projekcí rodinných diapozitivů se zamýšlí, co pojem domov vlastně znamená, jaké pouto si k němu budujeme a co všechno ho dokáže udržet na jednom bodě v prostoru (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
#DATAMAZE / Datové bludiště (Vítejte v datovém světě! Projekt #DATAMAZE – Datové bludiště představuje formát tzv. rozšířené výstavy: Kombinuje koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) s pracovištěm s knihovnou, určeným pro aktivity a rozvíjení spolupráce napříč oblastmi a tématy týkajícími se kritické reflexe naší existence v digitálním prostředí, a s přednáškovým prostorem.) Út-zavřeno
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Nejkrásnější české knihy roku 2018 / Výstava všech nominovaných v prestižní soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2018 pořádané Ministerstvem kultury České republiky a Památníkem národního písemnictví. Soutěž již zná své vítěze. V 54. ročníku soutěže ocenila mezinárodní odborná porota celkem 33 publikací. V kategorii Odborná literatura zvítězila publikace Co je designér: věci, místa, sdělení, nejkrásnějším katalogem stala Pocta suknu: Textil v kontextu umění. Kategorii knih pro děti opět ovládlo nakladatelství Baobab. Své ceny také udělily Spolek českých bibliofilů, SČUG Hollar, Svaz polygrafických podnikatelů a Památník národního písemnictví společně s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
THE WHITE ROOM: Tomáš Ruller - PERFORMANCE DÉJA VU / Post-internetová post-performativní projektivní prezent-a(k)ce (Kurátor: Kateřina Lenzová) Ne,Po-zavřeno
Divadla rozšířený popis
výhled
Letní shakespearovské slavnosti
Královská zahrada Pražského hradu
20,30 - DOBRÝ KONEC VŠECIHNO SPRAVÍ / Že zázraky se už nedějí? A co když chudá dcera věhlasného lékaře uvěří, že s recepty svého otce uzdraví francouzského krále a získá za manžela nedosažitelného Bertrama? Vše se ale podivně zauzlí. Záletný manžel svedený vlastní ženou, chvástavý voják, apokalyptický šašek … a dobrý konec pro všechny vdané i nevdané! Hrají: Anna Fialová, Martin Siničák, Martin Dejdar, Ondřej Pavelka a další.
Festivaly rozšířený popis
výhled
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
3 státy – 15 měst – 16 umělců a přes tři desítky soch. Mezinárodní sochařský festival Sculpture line již po páté proměňuje ulice, náměstí a veřejná prostranství v živé galerie. www.sculptureline.cz
Živá ulice Plzeň
DEPO 2015, Anděl Music Club, Zach's Pub , Divadlo Pod Lampou, Měšťanská beseda, Mlýnská strouha
8. ročník festivalu Živá ulice Plzeň - Koncerty a večírky plné plzeňských kapel i zahraničních interpretů. Kapitán DEMO, Khoiba, Lenka Dusilová – Sólo, Houpací koně, The Atavists, Kalle, Bratři a další. Divadlo pod širým nebem, český design a autorská móda. Food festival, se kterým procestujete celý svět. Výstava, workshopy, letní kino… Osmý ročník Živé ulice opět promění centrum západočeské metropole. Vstup na všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma. Program na www.zivaulice.eu
FRANCOUZSKÝ INSTITUT
Štěpánská 35, Praha 1
Praha – Letenské sady / Letní Letná: Cirkus 
FRANCOUZSKÝ INSTITUT
Štěpánská 35, Praha 1
Mariánské Lázně - Festival Fryderyka Chopina / Festival Frédéric Chopin 
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 18h - Breakbeat Conference, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
10h - Komentovaná procházka po usedlosti Cibulka, sraz před sochou sv. Jana Nepomuckého (ul. Nad Hliníkem; nejblíže je stanice tramvaje Poštovka)
Národní galerie - klášter sv. Anežky České
U Milosrdných 17, Praha 1
16-19h - ANEŽKA LIVE!: Je to v hlavě (a v těle) / "Svoboda projevu začíná v hlavě a nezřídka vychází z improvizace. Přijďte se pobavit a vyzkoušet si celou škálu improvizačních workshopů a interakcí, improvizujeme v divadle, pohybu, hudbě i tvorbě. Vytvořte společný komiks na téma 30 let svobody, vyrobte si klíčenky jako odkaz k roku 89, vymýšlejte undergroundové básně s Petrem Vášou. Součástí akce je i workshop žonglování.Cena: zdarma / Místo: Severní zahrada"
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Letní výtvarné dílny v eko-ateliéru v oranžérii Trojského zámku pro všechny věkové kategorie / otevřeno: 1. 7. – 31. 8. 2019, út-ne 10:00–18:00, pá 13:00–18:00, po zavřeno. Vstupenky lze zakoupit na pokladně Trojského zámku, více informací na webu