KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (15.8.2018)
Září 2018
PO ÚT ST ČT SO NE
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
22h - Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band (UK) (blues – folk – soul)
Národní galerie - klášter sv. Anežky České
U Milosrdných 17, Praha 1
19,30 - MHF Praha, klasika..Ke 100 letům výročí republiky Bedřich Smetana – Má vlast. Academia filarmonica Bohemia, dirigent Jiří Havlík.
Zach's pub Plzeň
Palackého náměstí 31/2, Jižní Předměstí, Plzeň
20h -Špinaví lůzři / bluesrock
Živá ulice Plzeň
Anděl Café Stage: 20,30 - Ventolin
Živá ulice Plzeň
náměstí Republiky: 21,15 - The Chancers
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
La Loca KARAOKE Championship
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Lillou
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
FROM HOUSE 2 DNB: DJs - Eddie Mur, Furious Freaks, Parallel Activity, Rich FD (live sax) (house, d’n’b) + WED BASS: DJs - Hlava & JimmyX (bass music) + Chapeau Bar: DJs - Craig Hampson (uk), Si Brown (uk) (funky house)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - AVENUE 33: Djs - Michael C, Leemac
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
DnB Wednight: Undead Army crew (drum & bass)
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ ICHBIN +guest (EBM, COLD WAVE, NOIR DISCO)
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
LETNÍ KINO: Já, Tonya + TROPICO: MikkiM live, Boom Situation (FR), Carton Pate (BE) a host + HOUSE, DEEP HOUSE: TropicalSound Traveller (US), Jon Kennedy (UK) & DJ Fred D
Filmy rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
21,30 - letní kino: The Dark Knight
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
20,30 - Das Sommerkino: Odnikud
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Letní kino ZEĎ: 20,30 - Komorná
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
20,30 - v rámci cyklu Legendy v Aeru: Dobyvatelé ztracené archy
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
21,30 – Letní kino: The Dark Knight
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
21h - Miss Hanoi
Altenburg 1964
Urban River Point, Partyzánská 18/23, Praha 7
21h - Projekce krátkých dokumentů My Street Films a FAMU + DJ Party
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15,10 - Velká nádhera, 16h - Úžasňákovi 2, 17,20 - Mamma Mia! Here We Go Again, 17,40 - Whitney, 19,40 - Sweet Country, 20h - Chata na prodej, 21,30 - Mission: Impossible – Fallout, 21,50 - Temné síly
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
DVOREK: 21,30 - Letní Biograf: BJÖRK - Biophilia Live (Dokumentární / Hudební // Velká Británie, 2014, 97 min)
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
20,30 - Das Sommerkino: Odnikud
Galerie rozšířený popis
výhled
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h - Sonya Darrow: Stezky/Pathways
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Jen způsob jak neříct, co doopravdy chci
Komunikační prostor Školská 28
Praha 1
Tibetské děti v exilu - výstava fotografií   Tseringa Topgyala / Tsering se narodil v Tibetu, ale již ve věku 8 let byl nucen ze své vlasti uprchnout. Při útěku musel pak pěšky překročit Himaláje. Vyrůstal v Dharamsale v severní Indii v tzv. tibetské dětské vesničce, kde bylo pečováno o výchovu a vzdělávání opuštěných tibetských dětí. Tam se na internátní škole spolu s ostatními vzdělával i Tsering. V rozhovoru pro časopis New York Times Tsering uvedl: "Tragédií mého života není trvalé odloučení od mé rodiny, ale to, že si už ani nedokážu vzpomenout, jaké to je postrádat ji." V současné době žije v exilu asi 200 000 Tibeťanů, a to v mnoha zemích po celém světě, včetně Indie, Nepálu, Bhutánu, USA, Kanady, Švýcarska a dalších evropských zemí.
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Jean-Jacques Sempé – Malý Mikuláš a jiné... První výstava světoznámého francouzského kreslíře a ilustrátora v Česku představí nejen ilustrace Malého Mikuláše, ale i autorův svébytný novinový humor a titulní strany světových magazínů, jako je New Yorker a Paris Match / kurátor Klára Voskovcová ( Po - zavřeno) + Stálá součást výstavy / půda Villy Pellé. Redakce občasníku Patálie v Pellé | Jak složit dohromady obrázky a slova a vytvořit tak novinovou maketu? Vyzkoušejte si práci redaktora, sestavte si vlastní novinovou stránku, nebo popište svůj Největší průšvih. Nejlepší příspěvek bude oceněn! 
Moravská galerie v Brně: 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno
Moravská galerie v Brně, Husova 18, 662 26 Brno
28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno, které je již od roku 1963 významnou mezinárodní přehlídkou vizuální kultury, vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Všestranný pohled by měl představit současný obor v mnoha jeho podobách, vytvořit inspirační mozaiku odlišných názorů a přístupů a otevřít v celé své šíři diskuzi napříč odbornou i laickou veřejností. Důraz bude kladen také na edukaci. Novinkou bude i větší zapojení města Brna, které chce bienále propagovat jako prestižní akci s dlouhodobou tradicí. (PO-ÚT - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JOSEF SUDEK -  TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 / Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Su-dka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstá-ním, spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SANTIAGO CALATRAVA -  ART AND ARCHITECTURE /Ve švýcarském Curychu působící mezinárodně respektovaný architekt, sochař a malíř Santiago Calatrava se v Praze představí jak svou volnou tvorbou, tak také pro-střednictvím architektonických modelů, které nám přiblíží jeho nejvýznamnější reali-zace roztroušené po celém světě. (Po- zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Podivnější než ráj / Stranger Than Paradise - skupinová výstava Pavel Brăila, Jasmina Cibic, Lana Čmajčanin, Tomislav Gotovac, Vlado Martek, Alban Muja, Tanja Ostojić, Mark Požlep (Kurátoři: Tevž Logar, Eva Riebová)
Galerie European Arts
Senovážné náměstí 8, Praha 1
OBNAŽENA - Žena - smyslná, půvabná, tajemná, křehká nebo odvážná, žena jako klasický námět. Pozorovat lze nejrůznější přístupy ke ztvárnění ženského aktu, od idealizace ženských křivek, přes precizní naturalistické zobrazení až po zpodobení expresivní malířskou formou. (So, Ne - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
8-24h - Sculpture Line / Kurt Gebauer (Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 4. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice, kde je od června do konce září instalováno dílo českého sochaře Kurta Gebauera - Jedna z velkých hlaviček)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
JUDr. Hana Klímová - Za krásami Evropy / Cestování a poznávání po Evropě je krásné v každou roční dobu. Na výstavě fotografií JUDr. Hany Klímové si prohlédnete evropská města a přírodní krásy (PO – zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Veronika Hulíková - Národ sobě / z cyklu: Genius Loci. V roce 2018 uplyne 150 let od položení základních kamenů Národního divadla. Jeho stavba se stala nejvýraznějším projektem obrozeneckého hnutí, který zasáhl všechny vrstvy obyvatelstva (kurátorka výstavy Alena Potůčková) /PO-zavřeno/
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Oh, to je lehké být chytrý, když někdo všecky tyhle otázky nezná / Na výstavě Oh, to je lehké / Oh, it is easy, jejímiž kurátory jsou Pavel Büchler a Mariana Serranová, jsou představena díla jedenácti mladých umělců z Prahy a Manchesteru. Výstava tak konfrontuje dvojí pohled nevyhnutelně ovlivněný zvláštnostmi života, kultury a uměleckých tradic těchto dvou měst. (ÚT - zavřeno)
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
Jiří Kolář - Úšklebek století /zavřeno v po/
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Koudelka - De-creazione + Katharina Grosse - Zázračný obraz + Introducing Patricia Dauder - Povrch + Moving Image Department #8 - Maria Lassnig, Lukáš Karbus + Poetry Passage #6 - Radek Brousil, Johan Grimonprez /zavřeno v po/
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Vize a realita v české a slovenské architektuře 1918–2018 / Putovní výstava, která bilancuje rozpětí mezi odvážnými architektonickými vizemi a těmi realizovanými stavbami, ve kterých se tyto vize promítly. Základními artefakty budou modely vytvořené studenty pražské FA ČVUT a bratislavské FA STU konfrontované s projekcemi nerealizovaných projektů a vizí. (PO- zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
MARKÉTA HLINOVSKÁ - SRST VE MĚSTĚ / Práce Markéty Hlinovské jsou svéráznými „reportážně metaforickými“ příběhy mapu-jícími s bezprostředností, s nadhledem a sebeironií vlastní mikrosvět, který je ostatně součástí celku. (PO-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Kristian Kodet 70 / Malíř Kristian Kodet oslavuje výstavou své 70té narozeniny. V jeho imaginativní malbě s projevem poetismu je odkaz nejen rodinné tradice, ale i vlivu klasické české malby (Po – zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
SILKE KOCH  - AFTER GRAVITY'S RAINBOW / Silke Koch, ovlivněná dětstvím ve Východním Německu v 70. letech, vytváří fantastické vize vesmírných objektů skládajících se z charakteristických předmětů té doby. Slánky, kalíšky na vejce, termosky, různé vázy, i běžné kuchyňské nádobí tak dostávají novou podobu i význam ve formě absurdních objektů. (PO - zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Petr Gruber - Průzor k parkovišti
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
Radka H. Větrovcová - Město v městě
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
GALERIE KOSTKA: Viktor Dedek - Rychlost chůze, výška stolu / Sny už nejsou příběhy. Jsou to prostory, kterými je možné opakověně procházet, jsou to předměty, které je možné vyrobit. Podlaha se stala stolem, jeho plocha byla zduplikována a obrácena čelem k nám. Měřítko je otázkou volby: úhel pohledu, délka skoku, rychlost chůze a výška stolu, u kterého se děje vše.Kurátorka: Eva Riebová
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
TOMÁŠ SPEVÁK - S MĚSTEM V ZÁDECH (PO-zavřeno)
White Pearl Gallery
Dittrichova 5, Praha 2, 120 00
Aline Schwibbe -  Neohrožené Květiny: Fearless Flowers (I Move Through Chicago Like Honey) Během výstavy, ve které se umělkyně dotýká témat jako prezentace ženského těla, „whitewashingu“, či spřízněnosti, budou představena díla vytvořená během rezidence Schwibbe v New Yorku vedle kreseb vzniklých před třemi lety v Praze. Kurátorka výstavy Magdalena J. Härtelova /PO, ÚT - zavřeno/
Divadla rozšířený popis
výhled
Holešovická Šachta
Bubenská 14, Praha 7, 170 00
"20h - Ivan Martin Jirous: ""Člověku nad tím rozum i čurák zůstává stát”Inscenace Divadla X10"
Divadlo X10 ve Strašnickém divadle
Solidarity 1986, Praha 10
20h - Jirous, Havlíková, Pokorný, Hauskrechtová, Hrabák: Člověku nad tím rozum i čurák zůstává stát / Je mi k smrti smutno | Hrajeme v Holešovické šachtě
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
20h - BEST OF VELVET COMEDY: Summer Edition (English Friendly)
Festivaly rozšířený popis
výhled
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
Festival Sculpture Line opět ozdobil města sochami. V pražských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích můžete až do konce září potkávat sochy od renomovaných českých i zahraničních umělců. Sochy a plastiky budou k vidění i v pražské galerii Mánes, kde probíhá doprovodná výstava festivalu.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - SNACK, 19h - CD nonstop, 20h - Estereo, 21h - Zátiší, 22h – Vektor, 23h - Soundbomb
Ostatní rozšířený popis
výhled
TISKÁRNA NA VZDUCHU
areál Výstaviště 67 (Stromovka), Praha 7
19h - Pub Quiz na Vzduchu / Lumbersexuálové opět vrací úder! pivo, vousy, otázky, flanelky, sekyrky, putovní pohár… však to znáte…