KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (10.7.2020)
Srpen 2020
PO ÚT ST ČT SO NE
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Zach's pub Plzeň
Palackého náměstí 31/2, Jižní Předměstí, Plzeň
20h – Arafest: Feri + the Gipsies
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
20h - Duende (CZ/Peru) (jazz – pop & ethno) / Kapela Duende osciluje od latinsko-americké hudby a flamenca přes fusion až po jazz-popové skladby. Jejich tři studiová alba jsou důkazem velkého autorsko-interpretačního rozpětí a jsou opřena o výrazné osobnosti současné hudební scény / Veronika Diamantová – voc; Tomislav Zvardoň – g; Jaroslav Janek – b; Carlo Zeggara – perc; Vlado Ulrich – fl.
LÉTO S VELBLOUDEM – České Budějovice, U KD Slavie
Letní scéna u KD Slavie, Jirsíkova 243/2, České Budějovice
KOOL-AID, LEX BARKER /alternative rock, rap rock/
BEACH PARK MLÉKOJEDY
Pískovna Mlékojedy
COCOMAN, MessenJah, Boldrik / Emsa / Poeta
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
VLNY: djs - Biodan, Zissou, Slater, Identic, Ondrej K
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
WHO RUN THE WORLD? GIRLS! Dance Club: DJs - Reba (us), Battle Lady /hip hop, latino/ + Underground Club: DJs - Mad Arina (uk), Kristian /deep-tech house/
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
NIGHT SHIFT: Dash
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ TONER / breakbeat, house
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Oli_N (Little Beat Different Rec.)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - HOLIDAY CLUBBING: Djs - Subgate, Tømas Sinn, Joey White
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
20,30 - Anna
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
17h - Tajný agent, 20h - Bez zvláštních znamení
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
19h - Cold Meat Party, 21h - The Wild Roots
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
14h - Tvář,16,30 - Než skončí léto,19h - Tenkrát v Hollywoodu,22h - Jít krást koně
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15h - Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon, 15,30 - Vlastníci, 16h - Hurá na pohádky, 17,15 - Psí láska, 17,30 - Raoul Taburin, 18,45 - Pro Samu, 19,15 - Víkend na chatě, 20,45 - Tenkrát v Hollywoodu, 21,30 - Kouř /Digitálně restaurovaný rytmikál / + TADY VARY: 17h - Tajný agent, 20h - Bez zvláštních znamení
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
Tady Vary: 17h - Tajný agent, 20h - Bez zvláštních znamení
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Stanislav Sucharda 1866–1916: Tvůrčí proces / Výstava Stanislav Sucharda 1866–1916: Tvůrčí proces představuje osobnost významného českého sochaře přelomu 19. a 20. století, v jehož vrstevnaté tvorbě se prolínají interakce regionu a metropole, přechod od tradic 19. století směrem k moderně i postupná recepce progresivních evropských stylů domácím uměleckým prostředím.
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
JAZ - OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE / Slavné české bitvy - výstava nejen k výročí bitvy na Bílé hoře / Jazovy Opráski sčeskí historije jsou komiks oplývající vycizelovanou hrou s češtinou, která na první dojem působí jako brutální soustava překlepů a hrubých chyb. Tento pocit však záhy zmizí a vyloupne se detailně promyšlený koncept. Zdánlivě podivné příběhy jsou dílem autora, který zůstává v anonymitě, ale není amatér. Hravé a vtipné dílo je však postaveno na kvalitním odborném fundamentu, který vychází často z velmi vzácných originálů historického ústavu, kde Jaz působí (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ivana Lomová - Ve městě / Hyperrealistické malby Ivany Lomové jsou jakýmisi depešemi mizející Prahy - nachází ulice a domy, pasáže, parky, chodby úřadů a čekárny nemocnic, do kterých se otiskly osobní příběhy tehdejších Pražanů. (Út-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Julius Reichel & NAMOR YNROBYV - BRRRAIN FREEZE !! Nový Impresionismus / Během nedobrovolného globálního „blackoutu“ se na několik měsíců zastavil svět. V reflexi uměleckého soustředění může být takový výpadek vítaným tvůrčím impulsem. Dvojice malířů Julius Reichel a Roman Výborný dokáže rychle reagovat nejen na současné politicko-společenské dění, ale většinou je jejich malířské dílo navzdory aktualitám progresivní v neustálém střídání forem a stejně jako na sebe, klade vysoké nároky i na diváky.  Kurátor: Patrik Šimon (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila
Mickiewiczova 1, Praha 6
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
GALEGION - Utopie v architektuře / Architekt roku 2018 Petr Hájek spolu se svými studenty představuje několik projektů a vizí města budoucnosti.(Út-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
GÓÓÓL: Hrdinové české kopané / Zážitková výstava pro celou rodinu spojuje největší příběhy české kopané s velkým hřištěm, kde se děti učí především týmové spolupráci a férové hře. Prožijte příběh začínající na plácku za městem a končící na novodobém stadionu. GÓÓÓL je výstava, která baví holky i kluky
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Neviditelná výstava / Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaké výzvy nevidomí lidé každý den zvládají. Máte odvahu do toho jít a zjistit, jak si ve tmě povedete vy? Neviditelná výstava přináší jedinečný interaktivní koncept expozice. Pohybovat se budete ve speciálních zatemněných místnostech, kde se i vy na chvíli stanete nevidomým.
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
expozice historie Nového Města v bývalém bytě věžníka na ochozu věže Novoměstské radnice (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Lukáš Musil: K tomu se dostanem / Luboš Plný: Corpus Humanum /Jiří Kubový: Obrazy /Patrik Proško: Prorost / Petr Holeček: Zavři zvenku a vejdi znova (Po-zavřeno) Vstup zdarma.
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Rudolf Sikora, Vladimír Havlík: Sníh kámen hvězda strom / Společná výstava Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka se stane prostorem pro konfrontaci jed-noho světonázoru, ke kterému lze dojít dvěma různými cestami. Zatímco se Sikorova objekti-vizační strategie dotýká pozice jednotlivce v kosmu, Vladimír Havlík se oproti tomu obrací k pospolitým vztahům budovaným na základě nonspektakulárních gest. Oběma umělcům jsou společná témata vztahu člověka k přírodě, k sobě navzájem, k odpovědnosti a intimnímu vzta-hu ke světu a kosmu, stejně jako budování utopického přesahu ve snaze vymezit naše přemýš-lení o současnosti směrem ke kýžené budoucnosti. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Jan Kovářík: Colorbond /Kurátorka: Magdalena Juříková/ V rámci sochařských vizitek na zámku v Troji jsme tentokrát sáhli po umělci mladší střednígenerace, autorovi barevných soch s biologickým rodokmenem. Sám o nich mluví jako o „podhoubí“, narůstající buněčné hmotě. Používá všechny druhy moderních akrylátů a jejich derivací, aby jeho objekty co nejplynuleji expandovaly do prostoru. Jejich povrch však pokrývá zcela klasickou metodou – trpělivě tečkuje svá rozměrná díla štětečkem, aby iluze vibrujícího povrchu byla co nejdokonalejší. Jednou z výzev bude jako každoročně také vytvoření speciálního díla pro kašnu v průčelí zámku.  + Kamenné poklady pražských zahrad /Kurátorka Marie Foltýnová/ (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Historické interiéry v Colloredo-Mansfeldském paláci / Colloredo-Mansfeldský palác patří k vynikajícím ukázkám pražské palácové architektury s bohatým stavebním vývojem, propoju-jícím prvky vrcholného baroka s pozdějšími rokokovými a druhorokokovými úpravami. Pro-hlídková trasa je vystavěna na několika základních principech, jimž dominuje snaha přilákat pozornost především k uměleckohistorickým a architektonickým kvalitám objektu. Napomáhá tomu specifická atmosféra paláce, v některých částech dochovaná v autentickém stavu, jinde poznamenaná řadou stavebních úprav i stopami užívání v minulosti. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila
Mickiewiczova 1, Praha 6
Grafická dílna Františka Bílka / Komorní expozice představuje výběr z dřevorytových štočků a jejich grafických otisků z let 1902–1931 a linoryt Básník v přírodě z roku 1906. Doplňují je unikátní dochované kovové matrice k ilustracím Březinovy sbírky básní Ruce z roku 1901. Ty jsou jedinečným příkladem provázanosti jeho celoživotní tvorby s literaturou. (Po-zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Tomáš Polcar - Tvar je prázdnota, prázdnota je tvar / výstava bude opět zpřístupněna nejen v galerii, ale také v bývalém augustiniánském klášteře (Po-zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Spiritualities: Three Contemporary Portrayals of Transcendence and Beliefs / vystavující: Melanie Bonajo (NL), Jakub Jansa (CZ), Priscilla Telmont & Vincent Moon (FR) kurátorka: Tereza Jindrová / Téma spirituality nabízí nepochybně nespočetné množství interpretací, na výstavě však bude uchopeno prostřednictvím radikální redukce a schematizace: představena budou pouze tři díla, která pojímají víru a duchovní prožitek z odlišných a přesto propojených perspektiv. Vstup zdarma
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein - ULTRASUPERNATURAL / Výstava je vyústěním více než dvacet let trvajícího projektu umělecké dvojice Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem Yali Mek. Od roku 1997 uskutečnili celkem 11 výprav do vzdálených oblastí Západní Papuy a Papuy Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu (Po, Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
PETR HOLEČEK - Zavři zvenku a vejdi znova / Od abstraktního zobrazení se postupně přesunul k figurálnímu charakteru, který je pro něj typický dodnes. Jeho sochy se nachází často ve zlomovém momentu, ať již z pohledu lidského života, nebo z pohledu fyzického pohybu. Sochařský materiál a technologické postupy využívá ke zpracování svých osobitých představ, pocitů a myšlenek. Blízká je mu expresivní poloha, v níž často dominuje symbolický námět, a to aniž by autor tratil na hravosti a lehkosti své tvorby. kurátorka Barbora Ficková (Po-zavřeno) 
Arto.to galerie - Uhelný mlýn
Areál šroubáren 860, Libčice nad Vltavou, 252 66
Jitka a Květa Válovy - Z domácího archivu / Současný výběr z „domácího archivu“ tvoří živý příspěvek k jejich výtvarným úvahám a úsilí. Výstava v Uhelném mlýně sleduje soustředěné zkoumání svobodného života lidských a zvířecích bytostí, jehož vědomou součástí je ale i utrpení, hluboká empatie a smíření. V souboru zhruba třiceti děl od raných autoportrétů obou sester, skic a kreseb některých témat a kompozic, známých z jejich velkých pláten, přes studie květů orchidejí pro mozaiku, tvarově blízké skicám zvířecích těl na jatkách, až k jedné z posledních Jitčiných kreseb se potvrzuje zaujetí figurou, syrovostí, zranitelností a současně nezdolností existence, naprostá samozřejmost vlastního názoru a jeho celoživotního uskutečňování. Doprovodný program v červnu: 14h - středa, pátek, sobota a neděle  prohlídka výstavy, komentovaná prohlídka
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h - Obrázky osvobození – výstava / V květnu jsme si připomněli 75. výročí osvobození jihozápadních Čech americkou armádou od nacistické okupace a konce Druhé světové války. Připomeňte si s námi atmosféru květnových dní roku 1945 díky unikátním dobovým fotografiím zachycující situaci v různých městech jižních a západních Čech. Na stěnách Amerického centra budou viset až do 20. srpna
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h - Západní Čechy jako země smíření / Oblast na pomezí Čech a Německa byla v minulosti svědkem mnoha dramatických událostí. Po staletí tu žili Češi a Němci jako dobří sousedé. V devatenáctém století někteří z nich emigrovali do Spojených států, ale jejich potomci se stále hlásí ke svým kořenům. Ve dvacátém století se s nástupem nacismu staleté pouto přetrhlo. Nejprve vyhnali Němci Čechy a po konci Druhé světové války zase Češi odsunuli z daného prostoru Němce. V současnosti již oba národy opět našly k sobě cestu a řada německých občanů spolu s Čechy opravují a financují obnovu zchátralých památek nebo dokonce celých vesnic, jejichž obyvatelé museli odejít a vesnice zanikly. Na informačních panelech si budete moci prohlédnout, jak záběry Američanů, jejichž předkové žili v českoněmeckém pohraničí, tak také fotografie opravených památek a dalších projektů českoněmecké spolupráce. Jsou důkazem dodržování hodnot, které jsou společné na obou březích Atlantického oceánu – lidskost, morální integrita a mírová spolupráce mezi národy.
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Raumplan a současná architektura / Online výstava věnovaná odkazu Adolfa Loose. Koncept Raumplanu v tvorbě architekta, jenž se narodil před 150 lety, ale i na současné architektuře Sou Fujimota, Atelieru Bow-Wow, Campa de Baezy a Pezo von Ellrichshausen Architects. Na www.gjf.cz. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Praguescape - Současná krajinářská architektura ve veřejném prostoru Prahy / Online výstava, dostupná také v knižní podobě jako cz-en průvodce, představuje výrazné krajinářské projekty realizované na území Prahy v posledních zhruba třiceti letech. Nabízí dlouhý seznam míst, kde se lze za současné mimořádné situace spojené s pandemií bez obav odreagovat a načerpat síly. www.gjf.cz. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Pavla Melková, Miroslav Cikán - Architektura reciprocity / MCA atelier /„Neptejme se, jaká architektura je, ale především, co způsobuje.“ Každá nová architektura vstupující do stávajícího prostředí do něj něco přináší a zároveň si bere. Výstava je manifestem Architektury reciprocity a ukazuje přístup k tvorbě atelieru MCA, Miroslava Cikána a Pavly Melkové (Po-zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Monika Žáková - Ozvěny fragility (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Antonín Kratochvíl / Retrospektivní výstava českého fotografa Antonína Kratochvíla představuje průřez vysoce expresivní, sugestivní fotografickou tvorbou jednoho z nejvýraznějších a nejvýznamnějších světových fotografů sociálního dokumentu a fotožurnalismu o povaze současné lidské společnosti. Působí na emoce, zneklidňuje, transformuje s rafinovanými účinky a přesně dávkuje cílenou rezonanci labyrintu podob lidskosti i její odvrácené tváře. Kurátorka: Pavlína Vogelová (Po-zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
RE FORM - výstava16 sochařů, kde se potkávají dvě generace umělců - Eliáš Dolejší, Pavla Dundálková, Ondřej Filípek, Matouš Háša, Jan Hendrych, Anna Hulačová, Kryštof Kaplan, Pavlína Kvita, Miriam Kaminská, Martin Malý, Vojtěch Míča, Aleš Novák, Lukáš Rittstein, Jaroslav Róna, Martin Skalický a Jindřich Zeithamml. Výstava bude nejen v prostorách Haly 14, ale i v areálu tržnice (Po, Út - zavřeno)
Klub ÚJEZD
Újezd 18, Praha 1
Jan Turek - Rám z chaosu
Klub Swim
Štěpánská 36, Praha, 110 00
Galerie Ferdinanda Baumanna & Swim: Benjemin Tejero - Is real /Francouzský umělec Benjamin Tejero (1990) pozoruje svět okolo sebe a snaží se ho ve své práci zaznamenat pro diváka pochopitelným grafickým jazykem. Výstava Is real zachycuje pod dojmem osobních zkušeností umělce, jak funguje Izraelský stát vzhledem k lidem z LGBT+ komunity
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
Josef Sudek - Fešandy z Šuplíku. Sudek a sochy / Josef Sudek (1896–1976) zasvětil významnou část své profesionální kariéry fotografování uměleckých děl. Sudek s oblibou gotickým Madonám a světicím říkal „fešandy“ a rád sochy fotografoval i „pro sebe“. Vedle ikonických fotografií ze sv. Víta nebo ze „zahrádky paní sochařové“ vý-stava představí snímky fotografované pro sochaře, umělecké spolky a nakladatele, uložené doposud v kartotéčních „šuplících“ ve fototéce Ústavu dějin umění, ale i dobové reprodukce v knihách a časopisech. Kurátorky: Hana Buddeus, Katarína Mašterová (Po-zavřeno)
Galerie Muzea berounské keramiky
Zámečnická 14, Beroun – Centrum
Pavlína Pecko - Mozaiky
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
David Helán, Martin Vlček, Lucie Nováčková, Aleš Zapletal, Alexandra Naušová  - Potkali jsme Platóna, ale nečetli jsme ho / Výstava předkládá možné způsoby uchopení, interpretace, dezinterpretace i parodování filosofických tezí a uvažování. Ironický název výstavy odkazuje k nadměrnému užívání odkazů a citací teoretických textů, které využívají kurátoři i umělci ke kontextualizaci uměleckých děl. Kurátorka: Barbora Hájková /The White Room/ + Filip Dvořák, Martin Kolarov - Age of no heroes/  Autoři poučeni barokní estetikou, která vytváří iluzi pohybu a měkkosti pevných materiálů, znehybňují drapérii, jež zůstala jako jediný a zkamenělý atribut hrdinství. Projekt odkazuje k tématu Labutí písně – a stesku po mizející vznešenosti – hrdinů, ideálů /Pragovka Gallery Pop-Up/ + Valerie Habsburg, Anna Bochková – Erinnerungsinseln / Výstavní projekt dvou   vídeňských umělkyň pracuje s hmotou prostoru s cílem vytvořit hravou, divadelní atmosféru. Na výstavě bude možné sledovat jednotlivá díla, jak se prolínají a navzájem spolu komunikují, jak materiálově, tak obsahově /Pragovka Gallery Entry/ (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Nostalgie jako avantgarda: Adam Kašpar, Vilma Brzezinová, Alžběta Josefy, Julia Koudela Hansen Löve, Ondřej Maleček, Matěj Kolář/ Výstava představuje šest umělců mladé a nastupující střední generace, které spojuje jejich přístup k vyjadřování přirozeně vycházející z reflexe žité reality a jejich vnitřního prožívání. Kurátorka: Hana Šauerová /Pragovka Gallery Rear/ (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Max Vajt – Ep.3 // Up In The Sky – Make It Come Back
Arto.to galerie - Uhelný mlýn
Areál šroubáren 860, Libčice nad Vltavou, 252 66
Jitka a Květa Válovy - Z domácího archivu / Současný výběr z „domácího archivu“ tvoří živý příspěvek k jejich výtvarným úvahám a úsilí. Výstava v Uhelném mlýně sleduje soustředěné zkoumání svobodného života lidských a zvířecích bytostí, jehož vědomou součástí je ale i utrpení, hluboká empatie a smíření. V souboru zhruba třiceti děl od raných autoportrétů obou sester, skic a kreseb některých témat a kompozic, známých z jejich velkých pláten, přes studie květů orchidejí pro mozaiku, tvarově blízké skicám zvířecích těl na jatkách, až k jedné z posledních Jitčiných kreseb se potvrzuje zaujetí figurou, syrovostí, zranitelností a současně nezdolností existence, naprostá samozřejmost vlastního názoru a jeho celoživotního uskutečňování. (Po-čt zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
BLIK BLIK - Digitální hřiště / Posviťte si na festival světla a umění BLIK BLIK v novém kabátě. Digitální hřiště přináší to nejlepší ze současného audiovizuálního umění, které vám přiblíží hravou a zábavnou formou. Interaktivní světelné instalace si užijí děti i dospělí. (Otevřeno denně)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Filip Dvořák, Martin Kolarov - Age of no heroes / Autoři poučeni barokní estetikou, která vytváří iluzi pohybu a měkkosti pevných materiálů, znehybňují drapérii, jež zůstala jako jediný a zkamenělý atribut hrdinství. Projekt odkazuje k tématu Labutí písně – a stesku po mizející vznešenosti – hrdinů, ideálů (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Valerie Habsburg, Anna Bochková - Erinnerungsinseln / Výstavní projekt dvou   vídeňských umělkyň pracuje s hmotou prostoru s cílem vytvořit hravou, divadelní atmosféru. Na výstavě bude možné sledovat jednotlivá díla, jak se prolínají a navzájem spolu komunikují, jak materiálově, tak obsahově (Po-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
IVAN KLYMENKO - Mé vize / Barvy mé duše / Praha mýma očima / Výstava obrazů Ivana Klymenka se skládá ze tří cyklů. Každý představuje svébytnou sérii obrazů. Na výstavě umělec představuje veřejnosti vůbec poprvé svou tvorbu ve velkém rozsahu, divák si může prohlédnout jak realistické, tak abstraktní autorovy obrazy. Ivanovým cílem však není pouze vystavit co nejvíce obrazů, nýbrž ukázat divákovi šíři své duše, šíři své tvorby. (Po-zavřeno)
Galerie Miroslava Kubíka
Smetanovo nábřeží 71, Litomyšl
Antonín Střížek  -  Zdánlivá lehkost / Zdánlivá lehkost a elegance Střížkových pláten v sobě ve skutečnosti skrývá závažnost, s jakou k nám tyto obrazy promlouvají. Nevládne v nich někdejší romantické přesvědčení, že umění přetváří svět a mění životy lidí a smysl jejich existence. Jedná se post-romantickou malbu, která vychází ze schopnosti malíře sdílet s divákem individuální zkušenost materiálního světa předmětů a věcí, kterými jsme každý den obklopováni, ale jejichž obraz dokáže náhle rozkrýt hlubší pravdu této každodennosti.
Galerie AMU
Malostranské náměstí 12, Praha 1(vchod z průchodu do ulice Tržiště)
Effort - skupinová výstava / Phoebe Berglund (USA), Veronika Čechmánková (CZ), Agnieszka Mastalerz (PL) a Michal Szaranowicz (PL) / Kurátor: Viktor Čec. Druhá část projektu věnovaného roli tělesného pohybu, tance a choreografie v současném umění, směřuje k otázce fyzického úsilí a aktu práce. Vůle a energie k pohybu není na poli lidského těla spojena jen s řadou funkčních mechanismů a naplňováním ideálu efektivity, ale je také územím výsostně politickým, místem kontroly i vzepření se, fyzikálních důsledků i jejich symbolického vyznění. (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Vila Štvanice
Ostrov Štvanice, č.p. 858, Praha 7
20,30 - divadlo GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN: JEDEM S MEDEM! / Vaše ctnosti i neřesti na jednom voze. Tři příběhy o činech hrůzostrašných, děsivých i bohumilých a jedné spravedlnosti. Od neřesti k ctnosti a naopak. Píseň kramářská, baladický minimuzikál a lidová loutková hra. Potulní komedianti a divadlo s velkými dřevěnými marionetami na voze. Třídílná pouliční inscenace na motivy kukských soch (Ctností a Neřestí a dalších) od Matyáše Bernarda Brauna.
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Cirk La Putyka: Kaleidoscope/ Nové představení plné legrace a vzrušujících cirkusových kousků!
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
OPEN AIR Kochánky: ROZMARNÉ LÉTO + BONUS
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
Karlovarský filmový festival v kině Dlabačov: VŠECHNY FILMY A PROJEKCE NAJDETE V ZÁLOŽCE "TADY VARY" V PROGRAMU KINA NA www.dlabacov.cz
Festivaly rozšířený popis
výhled
Festival Letiště X0X0
na střeše domu Radost - nám. Winstona Churchilla 1800/2 a kino Přítomnost
Šest a půltý ročník kultovního festivalu jazzu a elektronické hudby Letiště nouzově přistává na střeše domu Radost již tento pátek a sobotu. Producenti, krabičkáři, DJs. Jazzové koncerty v kině Přítomnost, afterparty v klubu Screenshot. Interaktivní laser show a projekce
LANDSCAPE FESTIVAL
Landscape festival Žižkov 2020 / krajina, město, veřejný prostor / Již 8. ročník krajinářského festivalu opět obrací svou pozornost ke krajině pražského Žižkova. Jeho cílem bude navázat na předchozí aktivity, které se odehrály na Nákladovém nádraží, na Vítkově a v Dolním Žižkově. Letos se zaměří především na veřejná prostranství dopravního uzlu nad Florencí u nástupu na Vítkov, cyklostezku pod Vítkovem, Ohradu, Židovské pece, Vrch Svatého kříže a mnohá další místa Prahy 3
Festival m3/Umění v prostoru 2020
sídliště Vlasta, Vršovice, Praha 10
Umění v prostoru – festival, který je založen na kombinaci současného umění a zajímavého prostředí pražských ulic. Letos na téma vrstvy historie. Na místě je vidět 14 instalací, které reagují s veřejným prostorem sídliště. Více na festivalm3.cz
ZA DVEŘMI
Výstaviště Praha (blíže Stromovce)
12. ročník festivalu pouličního divadla - ryze český divadelní program, akrobacie, klauniáda, koncerty a workshopy pro děti. Chybět nebude ani průvodové představení se světelnými obřími loutkami, které se odehraje ve večerním srdci Prahy. Těšit se můžete například na V.O.S.A. Theatre, Bratři v tricku, Činoherní studio Ústí nad Labem, Západočeské divadlo v Chebu, Teatr Novogo Fronta, Blackout Paradox, Divadlo Víti Marčíka a více než desítka dalších souborů.  Program na www zadvermi. cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD Nonstop, 20h - High Fidelity, 22h - Reggae Club, 24h - Radio 1 Nights: CHUŤ ŽÍT
Ostatní
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
reklama