KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 6.5.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19h - Benjamin Francis Leftwich (UK) + support: Rosie Carney (IE)
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
16h - Fresh Senior: Kytarové vystoupení Alexandra Glize / Vynikající francouzský kytarista, který studoval klasickou kytaru ve Francii i ve Velké Británii, a který ve své hře využívá systém looper k vrstvení zvuků, rytmů a melodií. Těšit se můžete na živelnou, temperamentní a virtuózní kytarovou hru v rytmu flamenca, jazzových fúzí, ale i rockových melodií
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Dorota Barová – Iluzja (alternative music) , 22 h - Martin Brunner Quartet (fusion)
BAR/ÁK
Za Poříčskou bránou 7, Praha 8 - Karlín
19,30 - My sister Grenadine & kaine anung na Bar/áku / Berlin
Klub Vagon
Národní 25, Palác Metro, Praha 1
21h - Avant-gardní jazz rockové trio NTS(Nejtek,Tichý,Smetáček) / Tato pražská formace, která vydává a produkuje své nahrávky i v Londýně, a jejich skladby hrají v rádiu BBC v prestižních shows, vystoupí v rámci svého desetiletého výročí od založení kapely 6.května v Praze na Národní třídě v klubu Vagon. Od NTS můžou návštěvníci očekávat energické vystoupení s přesahy od free groovy jazzu, symfonicky laděnými pasážemi k swingujíci jazzové hře rytmiky, nad níž slyšíme klávesy, někdy ve varhanních rejstřících hrající spíše koncertní part, jindy zase spíše alternativní jazz rock, někdy soudobou hudbu okořeněnou analogovou elektronikou. Trio doplní jako specialní host zpěvák Michael Skořepa v jeho originální improvizaci.
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
CROSS KONCERT : Walter Glasshouse (USA) a hosté + LOS TEKKENOS : NSK a hosté
Tančírny rozšířený popis
výhled
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MONDAYS LIKE FRIDAYS!: DJs - Tricky V (uk), Erk (pt) /latin music/ + Underground Club: DJs - Nela, MAD PRG (us) /hip hop/ + Chapeau Bar: MONDAY FUNDAY DJs Petr K. a přátelé /house/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Liquid lounge
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - FREE MONDAYS: DJ Triple J
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
CD BARMAN NIGHT
Filmy rozšířený popis
výhled
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Biograf CSPK: Eastie Boys / Centrum pro studium populární kultury
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
20,30 - Moviezone.cz: Jáchyme, hoď ho do stroje
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15h - UglyDolls, 17h - Šťastný Lazzaro, 16,50 - Trabantem tam a zase zpátky, 19,10 - Thelma, 19,30 - Bufo Alvarius/ s debatou/, 19h - Láska na druhý pohled, 21,20 - High Life, 21,30 - Komorná
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Skleněný pokoj, 18,30 - Na shledanou tam nahoře, 21h - The Beach Bum
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Kapitoly z dějin (filmu) Laterna magika: Umění jako stroj / přednášejí Lucie Česálková a Marta Mentzlová Kucharová
KINOLOĎ
V Přístavu 789/22, Praha 7, 170 00
18h - The Beach bum , 20,30 - Ostrým nožom
Galerie rozšířený popis
výhled
13h - Petra Švecová: Jestli spíš, tohle se ti taky zdá
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Václav Bláha: Podivné perly pochybnosti / Spektrum autentických vkladů do českého výtvarného dění posledních čtyřiceti let si nelze představit bez tvorby Václava Bláhy (1949). Různorodé podoby jeho umělecké výpovědi, ať už v malbě, kresbě, grafice či prostorových realizacích, nás stále a nově oslovují svou naléhavou přítomností (Po-zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Jaroslav Vančát – Interakce (Autor považuje interakci za vůdčí princip dneška nejen v dotyku člověka s obrazovkou. Ve svých obrazech studuje v duchu Cézannových principů skladbu vzájemného působení jednotlivých obrazových částic při jejich velkém počtu) a Veronika Bromová -  Skenyreality (Realita se posouvá, trhá, tříští, deformuje a komprimuje. Panoramatické fotografie Bromová nevnímá jako fotku, ale jako svébytný otisk doby skrz objektiv, čip a software iPhonu. Technika nám poskytuje možnosti, my sebe. Realita je nashromážděna v našich externích digitálních srdcích mobilů. Paměť lidská versus paměť digitální. Zploštění, potrhanost. zmatenost, křehkost, rychlost) /Jiří Voves: Vrstvy Zapomnění II (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Viktória Černegová a Olga Sosnowska - Regulace blízkosti / Multimediální výstava sledující ambivalentní vztah matky a dcery. Umělkyně otevírají otázky, které překračují komfortní zónu  (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
MUD* pro Šetlíka (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JIŘÍ HANKE -  FOTOGRAFIE 1973-2018 / Dokumentarista Jiří Hanke (1944) se věnuje dlouhodobým, sociálně zaměřeným projektům. Jeho fotografie nezřídka inspirovalo rodné Kladno. Nejdéle uzavřeným souborem jsou Lidé z Podprůhonu 1974–1989 (knižně 1995). Historická hodnota dokladů o doznívajícím životním stylu dělnické kolonie byla zřejmá i bez nynějšího časového odstupu. Dobově zakotvená svě-dectví o lidské existenci zároveň přesahují zobecněním výpovědi regionální východiska (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
ALEŠ HNÍZDIL / JIŘÍ KAČER (Hnízdil a Kačer si pro své sochařské realizace vybrali zcela rozdílné cesty i materiály a jejich práce se budou právě odlišnými přístupy k formě i výrazu zajímavě doplňovat. Zatímco první pracuje s vertikálně orientovanou efemérní formou abstraktních drátěných konstrukcí s kinetickými detaily, druhý naopak preferuje kámen v komorním i monumentálním formátu s graficky formulovanou strukturou na povrchu ležících bloků) Po-zavřeno
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Jiřičná / U příležitosti životního jubilea Evy Jiřičné proběhne v Centru DOX retrospektivní výstava této světoznámé české architektky, která představí její tvorbu od profesních začátků až po současnost /zavřeno v út/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Michal Škapa - KLIKYHÁKY / výstava jednoho z nejvýraznějších autorů české graffiti scény Michala Škapy aka TRONa. Výstava naváže na jeho světelnou instalaci v exteriéru DEPO2015, kdy typické Škapovo "kaligrafické" písmo doplní technologie neonu i další vizuální projevy, kterými se v poslední době zabývá.
Uměleckoprůmyslové museum v Praze
ulice 17. listopadu 2, Praha 1, 110 00
Ascher Challenge (s UMPRUM) / V návaznosti na velkou výstavu věnovanou textilní tvorbě rodiny Ascherových Šílený hedvábník. Zika&Lída Ascher: textil a móda v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze dostal Ateliér módní tvorby UMPRUM jedinečnou příležitost navrhnout vlastní kolekci z látek slavné textilní firmy Ascher. Studenti tak dali původním látkám a dezénům nové formy zpracování i pohled současných mladých lidí (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Ondřej Vicena: 4D Kočár (Kurátor: Jakub Král) / Jeho instalace se obracejí k hledání ztracené kategorie krásy v archivech vizuálního odpadu nedávné minulosti – odpadu jak virtuálního, tak reálného. Podobně jako už kdysi naznačil Clement Greenberg, i dnes na průniku kulturního zázemí a paralelních projevů vysokého a nízkého umění, jejichž vztah se mezitím obrátil, restaurujeme pluralitní podobu klasických uměleckých kategorií (Po-zvřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
GREGOR SAILER – POTĚMKINOVY VESNICE / THE POTEMKIN VILLAGE  / Koncept „Potěmkinových vesnic“ lze vysledovat až k princi Grigoriji Alexandrovičovi Potěmkinovi, ruskému polnímu maršálovi a oblíbenci Kateřiny Veliké. Tento fascinující architektonický fenomén zobrazuje také nejnovější projekt Gregora Sailera, který se zaměřuje na jeho současné politické, vojenské a ekonomické rysy: terénní cvičební centra v USA a Evropě, půvab evropských městských replik v Číně či testovací dráhy městských vozítek ve Švédsku. (Po-zavřeno)
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Robert Bárta: Do Holes Fall? / host Brad Downey, kurátorka Tereza Velíková (Po, Út, St - zavřeno)
Galerie Miroslava Kubíka
Smetanovo nábřeží 71, Litomyšl
Michal Śkoda - Tam někde daleko něčeho úplně (Galerie Miroslava Kubíka začíná letošní sezónu jarní výstavou Michala Škody, který se během svých uměleckých aktivit postupně věnuje sochařství, malbě, instalacím a v poslední době především kresbě, fotografii a autorským knihám, jež sám považuje za nejdůležitější část své tvorby. Výraznou součástí jeho práce jsou příležitostně se vynořující místně specifické intervence. Má za sebou nespočet výstav doma i v zahraničí a jeho díla jsou zastoupena v řadě tuzemských a zahraničních sbírek. Vedle své autorské tvorby Michal Škoda působí od roku 1998 jako hlavní kurátor Galerie současného umění a architektury - Domu umění města České Budějovice, která se za dobu jeho působení stala prestižní institucí s výrazným mezinárodním přesahem) /zavřeno v po-čt/
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Renáta Fučíková -  STORIES / magický a pestrý pohled na fakta i mýty našich dějin i vhledy do každodennosti. Příběhy v podání autorky, proslulé u nás i v zahraničí zejména dětskými autorskými knihami, se budou v komplexních celcích i drobných detailech snažit odpovědět na otázky, které si pod dotekem fantazie někdy pokládá každý z nás (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Kryštof Kaplan - TENZE / Napětí mezi stabilitou a dynamikou, klidem a nebezpečím, mezi organickou a anorganickou podstatou hmoty, mezi jejími kvalitami jako je tíha a lehkost, tvrdost a měkkost, pružnost či pevnost, stejně jako mezi ustálenou funkcí objektů a jejím popřením - to jsou témata, kterými se sochař Kryštof Kaplan systematicky zabývá (Út-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Flying Inn – skupinová výstava / Kurátor: Karel Srp  + Daniel Hanzlík a Jaroslav  Prokeš  - Výstava Stín bodu / exkurz do krajiny časoprostorových anomálií a paradoxů, vyplývajících ze vztahu objektu a jeho stínu, prostoru a jeho numerické reprezentace, časové osy a naší momentální situace na ní. Část vybraných prací obou autorů rozvíjí některé jejich starší realizace, ale část expozice také reaguje na specifickou dispozici galerijního prostoru
Galerie Arcimboldo
Lázeňská 4, Praha 1, 118 00
ORIENTace: Díla devíti českých umělců v dialogu s uměním a starožitnostmi z východní Asie (Ne-Po zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Liou Siao-po žije!  / U příležitosti 30. výročí protestů na náměstí Nebeského klidu je v Centru DOX odhalena bronzová busta držitele Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa (Út-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Martina Staňková
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Milena Dopitová - Příště u vás + Galerie KOSTKA: Michal Baror & Amalia Vargas - Bite the Bullet
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jan Gemrot a Veronika Landa: Spolu jinak (Po-zavřeno)
Klášter františkánů
Jungmannovo náměstí 18, Praha 1
AMBIT ART 2019:  Sedm umělců, sedm různých materiálů a technik . Vystavující umělci: Milan Brothánek (dřevo), Veronika Hejhalová (keramika), Marcela Levinská (obrazy), Karel Malivánek (sklo), Zdeněk Mittner (kov), Martin Skala (kámen), Jaroslav Svoboda (sklo), kteří se společně domluvili, že darují některé z vystavených děl na dobročinné účely. Vystaveno bude více než 100 uměleckých děl. Výstava je spojena s beneficí pro Život dětem o.p.s., jejíž výtěžek půjde na pomoc vážně nemocným dětem. (Otevřeno denně - vstupné zdarma)
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
RADEK BROUSIL: STANDING, HOLDING A WATERLILY / Téma výstavy Standing, Holding a Waterlily se zabývá problematikou produkce textilních společností, environmentálním dopadem výroby, lineárními produktovými cykly plastových obalů a s tím souvisejícím smutkem doby, ve které žijeme. V prostoru se rozprostírá nostalgie po melancholii emo kytarovek 90. let, kdy jsme si mysleli, že apokalypsa je ještě příliš daleko.
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
Výstava fotografií: Člověk v tísni – Voda a lidé / Voda je základ života. Sucho, znečištění, plýtvání, nedostatečná hygiena ohrožují naši budoucnost. Výstava Voda a lidé zachycuje životy obyčejných lidí, pro které je nedostatek pitné vody každodenní realitou, a možná řešení problémy. Svými fotografiemi na výstavu přispěli: Lenka Klicperová, Stanislav Krupař, Tereza Hronová, Markéta Nešlehová, Jiří Pasz, Alžběta Jungrová, Jakub Plíhal a další.
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
BENTHEM CROUWEL ARCHITECTS: Infrastructure, Public Buildings and Workshops / Přední holandští architekti představují na fotografiích, kresbách, modelech a videu svá známá díla: velké, ale přesto přehledné a funkční dopravní stavby v Amsterdamu, Utrechtu, Delftu či Den Haagu (centrální nádraží, linky metra, letiště atd.), akademické, kancelářské či galerijní budovy včetně Muzea Stedelijk, nové ústředí ING nebo Charity Lotteries, která je nejudržitelnější renovovanou kancelářskou budovou v Nizozemí.  (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - 11:55: O KRÁSÁCH BEZPILOTNÍHO BOMBARDOVÁNÍ
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Ivana Uhlířová / Vojtěch Mašek: Mimo zápis (režie: Ivana Uhlířová)
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Největší příběh všech dob / Velcí komediografové našeho věku Norbert a Robert se vracejí
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Lidská tragikomedie
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Chemické divadlo: Do tmy
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
20h - TOMÁŠ DIANIŠKA: DŮM UMĚLECKÉHO POLTERGEISTA
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19.30 - WHITE RABIT RED RABBIT #5: JIŘÍ BARTOŠKA
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - Sekáč dědeček / Rodinná sešlost za hranicemi života na motivy knihy Těžké melodično od Terryho Pratchetta
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19,30 - MICKEY MOUSE
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - POLITIKA SPRÁVCOVNY - PREMIÉRA
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Archa.lab / Anna Klimešová a kolektiv : Proměním se v zajíce se zármutkem a obrovskou opatrností / Autorská inscenace studentek KALD je pojmenovaná podle části věty, kterou vyslovila Isobel Gowdie ve svém doznání uprostřed tribunálu v roce 1662. Tuto větu můžeme nazývat magickou formulí, avšak nestává se takovou formulí zejména jakékoliv přání, které vyslovíme?
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - SPITFIRE COMPANY & MCKENZIE TOMSKI: MISS AMERIKA
OLDstars / H2O – bytové divadlo
Bytové divadlo v Košické 21
20h - POZEMŠŤAN – inscenované čtení / Jak tenká je hranice mezi pravdou a fikcí? Kde končí realita a začíná fantazie? A je skutečně „něco mezi nebem a zemí"?
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Kurz negativního myšlení + Ve studiu: 19h - Poslechový večer J. Černého: Jacques Brel, nepřekonaný šansoniér
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Degustace designu, 18,10 - Vintage Cool (TeyJay Ivo), 19h - CD nonstop, 20h - Ešus, 21h - Hudba za dobrou práci, 22h - Vektor, 23h - Blue Train, 24h - Kardiostimulátor
Ostatní rozšířený popis
výhled
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19h - Fra Book ClubJ: akub Szántó, Za oponou války (Moderují Jitka Hanušová a Ondřej Lipár)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
18-21h - Vítání změn ve světě dětí / seminář / Přemýšleli jste někdy o tom, jak reagují naše děti na změnu a jak jim v tomto procesu můžeme my rodiče pomoci? Chcete se dozvědět, jak děti na změnu nejlépe připravit a jak je důležité děti v procesu změny podporovat a empatizovat s nimi? Pojďme se, rodiče, potkat a probrat to! Na setkání s vámi se těší Monika Just!
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h - PUBQUIZ / Pivo a Quiz. 5 kol, 51 otázek, fajn ceny
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
18-20h – přednáška a vernisáž: Měsíc jako předmět soupeření ve vesmíru / Přednáška se bude věnovat novému zájmu světových velmocí o Měsíc a aktuálním tendencím při výzkumu vesmíru. Zatímco v prvních letech současné dekády byla jasnou prioritou většiny velmocí planeta Mars, nyní se zájem obrací opět k Měsíci. Co zůstává stejné, je obrovská finanční náročnost výzkumu vesmíru a potřeba mezinárodní spolupráce. Přednášku pronese a vaše dotazy zodpoví Jan Kolář, ředitel České kosmické kanceláře. Doc. Ing. Jan Kolář, CSc. přednáší na Českém vysokém učení technickém v Praze a v letech 2012 až 2014 byl viceprezidentem Mezinárodní astronautické organizace. Přednáška probíhá v rámci kurzu, který je součástí magisterského kurzu společně zajišťovaného Pražským institutem bezpečnostních studií (PSSI) a Univerzitou Karlovou. Po skončení diskuse bude následovat slavnostní zahájení výstavy „Muži na Měsíci“.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Umělecké kovářství / Naučte se tvarovat rozžhavený kov. Jako budoucí kovář zjistíte, jak správně udeřit kladivem, jak pracovat s kleštěmi i další triky tohoto černého řemesla. Kurz probíhá čtyři květnové čtvrky.
reklama