KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 28.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Ponk – Křest CD (post – folklor), 22h - Michal Gera Band (blues – jazz – fusion)
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
UNPLUGGED: djs - Face, Nitrous, Filip Dee
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Přetlak věku, Janota 1935 / Veselá i zachmuřená tvář tuzemského alternativního rocku
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
20h - Balthazar / BE, support: Faces on TV
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20,30 - Sto zvířat
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
19h - FESTIVAL SPECTACULARE: ERASED TAPES SHOWCASE VOL.3: DANIEL BRANDT & ETERNAL SOMETHING /DE + DAVID ALLRED /US
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Free Quartet /fusion/ + DJs - Drumy i Nedrumy: Honey T + guests
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
Prague Student Festival - Semester Kick Off: LIVE CONCERT - Oli Alchemy (sp/fr)/electro pop/ + after concert: DJ Baptista (pt), Secret Crew (mainstream party hits) + Dance Club: DJ Nacho (es), OhMyPrague! DJ Crew /latino, salsa, merengue/ + Chapeau Bar: DJ Martiño /house/
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ ICHBIN + MEOW /NOIR DISCO, MINIMAL WAVE, ELECTRO, EBM/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Toxic Hypnotic
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Milan Kroutil
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
FUTURE ARTEFACTS: DJ Touchwood + guest
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - SEMESTER OPENING PARTY / Erasmus & international students semester opening party!: DJs - Peer van der N, Tricky V, Filipo Astelo
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
CULTURE MOVE ( Soundokan a hosté ) + FREESTYLE SESSION 11 ( Admirál Kolíbal, Junior Smile, Yanman Jány, Cocoman LIVE )
Music Club Jilská 22
Jilská 452/22, Staré Město, 110 00 Praha
Dream and Chill out: live set WANA /Electronic music live /
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Mene Tekel 2019: Cesty úniku, 20,30 Godard / Kniha obrazu
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
19h - PŘEDNÁŠKA - Ivo Toman: Jak se prosadit, 21,30 - Colette: Příběh vášně
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Bohemian Rhapsody
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
19,45 – Hamlet / Kromě projekce populární inscenace s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli se můžete těšit i na tematický doprovodný program
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15,45 - Jak vycvičit draka 3, 16,30 - V Mosulu, 17h - Svátky klidu a míru, 17,45 - Yomeddine, 18,30 - Nit z přízraků, 19,30 - Naprostí cizinci, 21h - Zabití posvátného jelena, 21,15 - „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
19h - GRAND OPENING / Zveme na slavnostní zahájení nové výstavní sezóny Národní galerie Praha ve Veletržním paláci!
Ukradená galerie
21h - na stanici č. 167 – Na Knížecí / 428. výstava v Praze: Šárka Zahálková - ČEKÁNÍ NA AUTOBUS (Cestovat prostorem i časem. Na Knížecí. Záchytný bod. Neměnná jistota.Pozastavit se, zevlovat, potkávat, interagovat, čekat.Až to pojede.Nebo už jel?)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
10 a 15h - KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NE/JEN PRO SENIORY S KURÁTORKOU VERONIKOU MAREŠOVOU / Kurátorka návštěvníky provede výstavou Skrz naskrz Pavla Trnky a Richarda Kočí ve výstavním prostoru Projectroom. Vstup zdarma.
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Jaroslav Vančát – Interakce (Autor považuje interakci za vůdčí princip dneška nejen v dotyku člověka s obrazovkou. Ve svých obrazech studuje v duchu Cézannových principů skladbu vzájemného působení jednotlivých obrazových částic při jejich velkém počtu) a Veronika Bromová -  Skenyreality (Realita se posouvá, trhá, tříští, deformuje a komprimuje. Panoramatické fotografie Bromová nevnímá jako fotku, ale jako svébytný otisk doby skrz objektiv, čip a software iPhonu. Technika nám poskytuje možnosti, my sebe. Realita je nashromážděna v našich externích digitálních srdcích mobilů. Paměť lidská versus paměť digitální. Zploštění, potrhanost. zmatenost, křehkost, rychlost) /Jiří Voves: Vrstvy Zapomnění II (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Viktória Černegová a Olga Sosnowska - Regulace blízkosti / Multimediální výstava sledující ambivalentní vztah matky a dcery. Umělkyně otevírají otázky, které překračují komfortní zónu  (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Kristýna Šormová, Kateřina Štenclová, Jérome Boutterin, Jean-Marc Thommen - Pokaždé obraz
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Pavel Trnka a Richard Kočí: Skrz naskrz / Výstava představuje generační dialog dvou umělců- sochaře monumentálních objektů a plastik Richarda Kočího a Pavla Trnky, tvůrce zabývajícího se kresbou úhlem a tuší doplněnou pokusnými variacemi s popelem, sazemi, rzí a barevnými hlinkami + Kateřina Plamitzerová, Michaela Karásková, Lucie Králíková - Czechia no. 7  / Koncept Czechia je založen na společné lásce autorek k cestování a objevování genia loci Čech. Jedná se o dlouhodobý projekt sledující místní obyvatele, jejich zvyklosti a především styl oblékání, jenž si klade za cíl postupně zmapovat specifika jednotlivých českých krajů, měst i zapadlých vesniček + Pavel Tichoň - Nevědoucí nevědění / Instalace, která je umístěna do barokních lázní reaguje na starověkou věštírnu v Delfách, ale také na současnou potřebu člověka se ujišťovat a hledat se v každodenním horoskopu (Po-zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Václav Cigler, Michal Motyčka: Světelné pole / Instalace v podobě prostorově rozloženého pulzujícího světla, tichého levitujícího objektu, se bude zjevovat a oslňovat prostor galerie – místo společného setkání – a uvádět diváka do širšího prostorového kontextu. Návštěvník bude moct vnímat symboliku světelné instalace nejen svým zrakem, ale i svou fyzickou přítomností možným pohybem skrze instalaci /Kurátor: Magdalena Deverová a Jana Šindelová/ Po-zavřeno
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Dávid Brna: Poznámka k přístupnosti č. 4 / Čtvrtá ze série výstav, zabyvajících se sociálně angažovanym uměním a institucionální kritikou. Kdo koho pozoruje? Jsi si jistý, že jsi normální? A co když mému zdraví škodí přesně ta společnost, která po mě chce, abych se do ní začlenil(a)? To jsou některé z otázek, ke kterým míří čtvrtá Poznámka.  Součástí výstavy budou pravidelné kreativní workshopy. kurátorka: Magdalena J. Härtelova
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Studentský design 2019 / 29. ročník celostátní přehlídky soutěžních prací studentů středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - David Zábranský: Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny (režie: Kamila Polívková)
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
18h - v rámci festivalu Malá inventura:PETER HANDKE: STOPY ZBLOUDILÝCH
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Mnoho povyku pro nic
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Lipany + Na okamžik husitou, 9,30 - To byl jen vtip!
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Heaven’s Gate: Amerikánka / Inscenace o dívce z pasťáku na motivy skutečných událostí
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 – Mlýny / Kultovní představení a nejúspěšnější drama divadla Sklep všech dob. Mlýny jsou jediným celistvým dramatickým celkem a současně nejdéle uváděným představením na repertoáru. Účinkují: Jiří Fero Burda, Jan Slovák, David Vávra/Robert Nebřenský, Tomáš Hanák, Ondřej Trojan/Milan Šteindler, František Váša, Milan Šteindler, Zdeněk Marek, Petr Koutecký, Monika Načeva/Hana Pafková
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - JANEK LESÁK & KOL.: Měsíční sonáta č. 11
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Anna Karenina / Vášnivý příběh o niterné podstatě lásky. Dramatizace a režie Iveta Dušková
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - Válka s mloky / Temný kabaret, který žádného diváka nenechá na suchu, je dalším návratem Divadla D21 k neustále aktuálnímu odkazu Karla Čapka
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - Iluze
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Festival Malá inventura: Petr Nikl – Žlutá tma
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
20h - VerTeDanceJiří Havelka, Beata Hlavenková: Flow
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Next Picture: Lordi
Festivaly rozšířený popis
výhled
Malá inventura
Sedmnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura zve na to nejzajímavější z berlínské nezávislé divadelní scény. Koná se na různých místech: MEETFACTORY, Venuše ve Švehlovce, Alfred ve Dvoře aj. Více informací o festivalu najdete na malainventura.cz
Kino Lucerna
Vodičkova 36, Praha 1
Šestý ročník festivalu science fiction filmů Future Gate. Festival uvádí filmové novinky i legendy žánru: Gattaca, Godzilla, Cowboy Bebop, Prospektor nebo třeba maraton první série Červeného trpaslíka. Vedle filmů vás čekají výstavy, workshopy, koncerty a mnohem víc. Info na www.futuregate.cz 
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Odvážné palce, 19h - CD nonstop, 20h - Hitparáda, 22h - Inclubator, 23h - Acidelika, 24h - Radio 1 Nights: TEMNO
Ostatní rozšířený popis
výhled
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
9-17h - Řemesla živě / Dny plné řemeslných workshopů, řemesla tradiční i nová - kameník, obalový technik, kovář, kadeřnice, keramik, truhlář, instalatér, oděvní návrhář, automechanik a další řemesla. Festival je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
15-18h - Výtvarná dílna s Danou: Vidím a nevidím aneb OP-ART / Jak oklamat oko, vytvořit iluzi prostoru? Jak vypadají dva, a přece jeden obraz dohromady? Na naší výtvarné dílně zabrousíme mezi techniky umělce, kteří se zabývali op-artem. Budeme prolínat obrazy, barvy, tvary, a vytvářet iluze. Pro malé i větší tvořivce
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
19h - Pop UP konopná večeře v Papírně / Pop up konopná večeře. Spojení talk and eat. Společenský gastro zážitek. Bezstolů, bez předsudků. S kuchařem v jedné místnosti. Výdej přímo před Vámi.Každý chod bude něčím zajímavý a je jasné, že konopí je fenomén.Každý si bude moci svůj chod nechat připravit kdykoliv během večera. Navázatkontakt u bistro stolků či na baru.
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
17h - Czech English Out! | Conversation Club for Teenagers
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
19h - Don't Call Me Kotě - Stand up: Dj P.NO, Alena Doláková, Míša Žemlová, Lukáš Venclík, Michal Füle, Tomáš Hnědý, Nela Berg a další
Akce Cihla
kluziště Na Františku, Kozí 847/25, Praha 1
17-21h - BRUSLÍME V TOM SPOLEČNĚ: benefice pro Akci cihla, bruslení s programem a zápas hokeje Sklepovští sršáni vs. Čeští lvi
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Měsíční kurz základů práce se dřevem / workshop
reklama