KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 27.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20,30 - Ceny Apollo 2018 / Ceny české hudební kritiky
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
20h - JAZZBIT (Mladí Ladí Jazz) (jazz) / Koncertní série JAZZBIT je sesterským projektem Mladí Ladí Jazz. Mimo období samotného festivalu již 7 let pravidelně představuje mladé talenty české i zahraniční jazzové scény
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
SUN ARAW (usa) / Experimental Indie/
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - The Denver Broncos U.K. (USA), Stinka / Za podivuhodným a jemným mixem alternativního country, indie-folku a gospelu se skrývají členové i u nás oblíbených Slim Cessna´s Auto Club. V rámci svého vůbec prvního evropského turné DBUK přijedou do Prahy představit zbrusu nové dvojalbum Songs One Through Sixteen, vydané v listopadu na značce Glitterhouse
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
21h - BLACK TAR JESUS & FOTBAL / Tom Kopáček se po několika letech vrací ke svému nejúspěšnějšímu špinavému indie rockovému projektu Black Tar Jesus a zastaví se i v Plzni! Společně s nimi se poprvé ukáží i Fotbal, kapela složená z členů kapel Sýček a Kidney Trauma, takže dávka shoegazu a krautu bude k vidění a poslechu též!
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19,30 - N.O.H.A. Noise of Human Art
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
19h - MODESELEKTOR LIVE TOUR (Berlin) + support: Catnapp (Berlin/Buenos Aires)
Fuchs2
Štvanice, 17000, Praha
20h - Jaakko Eino Kalevi (FINLAND) + Dukla
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJane JACKII /MORE DEEP THAN ANYTHING ELSE/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Spotlight Karaoke
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Edsky
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
Bandazi DJs
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
22h - Ian.C & Guests /hip hop, trap, future bass/
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
HOUSE FLOWERS ( Dan Cooley & Pavel Bidlo ) + INSECT ELEKTRIKA INVITES ( Insect Elektrika a hosté )
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MADNESSDAY: DJs - Mad Lad Crew, La Tino Brothers /latino, rnb, rap/ + Underground Club: WED BASS DJs Hlava, Yne66683, Marmite /bass, dnb/ + Chapeau Bar: WEDNESDAY GOT SOUL: DJs – Kohl, Ben /funk, soul, hip hop/
Filmy rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Máme na víc / Promítání dokumentu Máme na víc. Po projekci následuje debata s autory filmu Robinem Kvapilem a Radimem Procházkou. Dokument zachycuje dění ze zákulisí prezidentské kampaně Michala Horáčka z pozice osobního poradce.
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Mene Tekel 2019: Kolektivizace zemědělství / Ve spolupráci s NFA budou prezentovány dokumenty vztahující se k dramatické poválečné historii – likvidaci soukromého zemědělství. Tzv. socializace vesnice postihla kolem čtvrt milionu rolníků a nelítostnou perzekucí nevratně zasáhla do jejich životů. Součástí večera bude diskuse s odborníky a historiky, 20,30 - Postava k podpírání
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18h - PŘEDNÁŠKA - Radim Uzel: Ekonomie sexu, 20,30 - SERIÁLOVÝ MARATON: Zkáza Dejvického divadla - premiéra nového seriálu ČT v “jednom kuse” (4 hodiny)
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Filmový klub
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15h - LEGO® příběh 2, 15,30 - Psí domov, 17h - Cesta za štěstím, 17,15 - King Skate, 19h - Zkáza Dejvického divadla
Galerie rozšířený popis
výhled
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
17h - vernisáž výstavy Jiří Doležal: Stopy paměti
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950 / Výstava mapuje přítomnost českých umělců v Bretani v letech 1850–1950 a hodnotí, jakým způsobem zachycovali její drsnou krajinu či tradiční bretonské motivy, vliv pontavenské školy na jejich tvorbu či naopak její jedinečnost.
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
18h – vernisáže výstav: Veronika Bromová – Skenyreality, Jaroslav Vančát – Interakce, Viktória Černegová a Olga Sosnowská - Regulace blízkosti
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Kristýna Šormová, Kateřina Štenclová, Jérome Boutterin, Jean-Marc Thommen - Pokaždé obraz
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Pavel Trnka a Richard Kočí: Skrz naskrz / Výstava představuje generační dialog dvou umělců- sochaře monumentálních objektů a plastik Richarda Kočího a Pavla Trnky, tvůrce zabývajícího se kresbou úhlem a tuší doplněnou pokusnými variacemi s popelem, sazemi, rzí a barevnými hlinkami + Kateřina Plamitzerová, Michaela Karásková, Lucie Králíková - Czechia no. 7  / Koncept Czechia je založen na společné lásce autorek k cestování a objevování genia loci Čech. Jedná se o dlouhodobý projekt sledující místní obyvatele, jejich zvyklosti a především styl oblékání, jenž si klade za cíl postupně zmapovat specifika jednotlivých českých krajů, měst i zapadlých vesniček + Pavel Tichoň - Nevědoucí nevědění / Instalace, která je umístěna do barokních lázní reaguje na starověkou věštírnu v Delfách, ale také na současnou potřebu člověka se ujišťovat a hledat se v každodenním horoskopu (Po-zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Václav Cigler, Michal Motyčka: Světelné pole / Instalace v podobě prostorově rozloženého pulzujícího světla, tichého levitujícího objektu, se bude zjevovat a oslňovat prostor galerie – místo společného setkání – a uvádět diváka do širšího prostorového kontextu. Návštěvník bude moct vnímat symboliku světelné instalace nejen svým zrakem, ale i svou fyzickou přítomností možným pohybem skrze instalaci /Kurátor: Magdalena Deverová a Jana Šindelová/ Po-zavřeno
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Dávid Brna: Poznámka k přístupnosti č. 4 / Čtvrtá ze série výstav, zabyvajících se sociálně angažovanym uměním a institucionální kritikou. Kdo koho pozoruje? Jsi si jistý, že jsi normální? A co když mému zdraví škodí přesně ta společnost, která po mě chce, abych se do ní začlenil(a)? To jsou některé z otázek, ke kterým míří čtvrtá Poznámka.  Součástí výstavy budou pravidelné kreativní workshopy. kurátorka: Magdalena J. Härtelova
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Studentský design 2019 / 29. ročník celostátní přehlídky soutěžních prací studentů středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Sjón / Kamila Polívková / Tereza Hofová: Skugga Baldur (režie: Kamila Polívková)
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
18h - v rámci festivalu Malá inventura:ONDŘEJ NOVOTNÝ: TERITORIUM
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Romeo, Julie a tma + setkání s tvůrci (v 18.15 h)
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 – Lipany, 9,30 - To byl jen vtip!
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Heaven’s Gate: Amerikánka / Inscenace o dívce z pasťáku na motivy skutečných událostí
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Výběr z Besídek / Sklizeň nejlepších plodů posledních let. Sestavu aktuální Besídky doplňují Tomáš Hanák, Václav Marhoul, Robert Nebřenský a další
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
16 a 20h - Hopi-land / Hopi-land je mozaikou záhadných vesmírných jevů a důkazů o existenci mimozemských kultur
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Babičky / Hra upletená ze vzpomínek jako cop
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - Svatojánská noc / Utéct před časem. Opustit čas. Následovat znamení. Autorská inscenace (iniciace) o hledání rajského místa na Zemi na motivy rumunského filosofa Mircei Eliada
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - HELVEROVA NOC
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
18h - Festival Malá inventura: Jan Mocek – Fatherland
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Srdce patří za mříže
Festivaly rozšířený popis
výhled
Kino Lucerna
Vodičkova 36, Praha 1
Šestý ročník festivalu science fiction filmů Future Gate. Festival uvádí filmové novinky i legendy žánru: Gattaca, Godzilla, Cowboy Bebop, Prospektor nebo třeba maraton první série Červeného trpaslíka. Vedle filmů vás čekají výstavy, workshopy, koncerty a mnohem víc. Info na www.futuregate.cz 
Malá inventura
Sedmnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura zve na to nejzajímavější z berlínské nezávislé divadelní scény. Koná se na různých místech: MEETFACTORY, Venuše ve Švehlovce, Alfred ve Dvoře aj. Více informací o festivalu najdete na malainventura.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - SNACK, 19h - CD nonstop, 20h - Estereo, 21h - Zátiší, 22h – Soundbomb
Ostatní rozšířený popis
výhled
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
9-17h - Řemesla živě / Dny plné řemeslných workshopů, řemesla tradiční i nová - kameník, obalový technik, kovář, kadeřnice, keramik, truhlář, instalatér, oděvní návrhář, automechanik a další řemesla. Festival je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
20h - SLAM PÁRTY - TEAM BATTLE / Unikátní slam poetry večer. Tři týmy - jeden vítěz. Afterpárty se slamery akytarou. Vystupují: Dr. Filipitch, Švéd, Lef L'Leviathin, Kroony, Kňour a další
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18h - Setkání s autorkou Delphine de Vigan na téma jejího románu: Pouta
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20,30 - The Great CZ/SK Slam: Anatol Svahilec (mistr ČR 2014), Rimmer (mistr ČR 2015 a 2016), Samčo (mistr SK 2018), Bohdan Bláhovec, Mišo Krakovský (SK), Straka (SK), Petra z nádraží, support: Siegfried a Fogl, moderuje Martin Vasquez
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
18,30 - Contemporary dance - lekce pro veřejnost
CAMP - Centrum architektury a městského plánování
Vyšehradská 51, Praha 2, Areál Emauzského kláštera
19h - Budoucnost designu: diskuze / Panelová diskuze na téma Budoucnost designu se členy Akademie Cen Czech Grand Design (Moderují: Jana Zielinski a Jiří Macek) Odhalení finalistů Cen Czech Grand Design 2018 + Křest publikace Designblok Book 2018
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
18,30 - S(t)isk doby / kulatý stůl novinářů nad událostmi posledního měsíce
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Měsíční kurz základů práce se dřevem / workshop
reklama