KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 26.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Petra Ernyei Quartet (swing) / Zpěvačka Petra Ernyei se svým akustickým kvartetem, ve kterém ji doprovází pouze dvě kytary (J. Šindler a M. Rejhon) a kontrabas (P. Pospíšil), zazpívá většinou úpravy standardů ze své poslední desky So Many Stars, 22h - Milan Svoboda Quartet (modern jazz)Hudba Milana Svobody v sobě spojuje tradici moderního jazzu, fusion i dalších vlivů a dává vzpomenout na největší umělce světového jazzu, jako jsou Chick Corea, Herbie Hancock či Gill Evans (p; sax; b; dr)
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Jan Burian / Kdo se kulturně otužuje, toho ani bulvár, ani buranství nezdolá
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
20h - Houpací koně
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - FreeZone: The MayRevolution, Rescue, Johni
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Transgas /synth fusion/
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVE CONCERT: Shizzle Orchestra, Band 4 Students /alternative hip hop, rock/ + after concert: TECHNICOLOR - DJ Frankov (mex) /minimal, deep, techno/ + BAR LIVE CONCERT: Atares (int) /latino/ + Dance Club: PARTYLICIOUS: DJane LuMichell & DJ Maztah /hip hop, rnb, funky/
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
20h - ZABELOV GROUP / KŘEST ALBA EG
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
TH3 SOUND DJs /DRUM´N´BASS, JUNGLE/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Desperate Comedians show
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Culture Pizza
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
TUESDAY SESSION ( Cherw, Mike Crush, Hektor, Shup-X, Stanjah, Gloom ) + DUB STAGE ( Dasha Fyah a hosté )
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Mene Tekel 2019 / Večer pro Slovensko: Vězení bez mříží, 20,30 - Hra o jablko
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - BIOGRAF: ISHORTS Krátké filmy 2019 nominované na cenu oscar animované (25.2.) / hrané (26.2.)Sezóna velkých filmových cen je tu a iShorts vám opět exkluzivně přináší možnost podívat se na velkém plátně na všechny animované a hrané krátké filmy, které se budou ucházet o zlatou sošku Oskara. Přijďte se podívat, jakými filmy zkrátka žije Hollywood a tipnout si, který zvítězí.
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18,30 - Úhoři mají nabito, 21h - Mrazivá pomsta
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
19h - Repríza opery z Aix-en-Provence: Ondřej Adámek: Seven Stones
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
18h - Sémantická válka | Promítání a diskuse / Sémantická válka (2018, 90 minut) je dokument o propagandě ruské vlády a jejím vlivu na tzv. západní společnost
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
16,30 - Ingmar Bergman: Mlčení
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
14,15 - Jak vycvičit draka 3, 16,15 - Toman, 17,15 - Paterson, 17,30 - Svátky klidu a míru, 19h - Kafarnaum, 19,30 - Na střeše, 20,45 - The Florida Project, 21,20 - Žena na válečné stezce, 21,30 - Mrazivá pomsta
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Salm Modern #1: Možnosti dialogu / Výstava spojuje výběr děl ze Schenkung Sammlung Hoffmann ze Staatliche Kunstsammlungen Dresden s vybranými objekty současných českých umělkyň a umělců ze sbírek Národní galerie Praha a ze soukromých sbírek.
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Václav Cigler, Michal Motyčka: Světelné pole / Instalace v podobě prostorově rozloženého pulzujícího světla, tichého levitujícího objektu, se bude zjevovat a oslňovat prostor galerie – místo společného setkání – a uvádět diváka do širšího prostorového kontextu. Návštěvník bude moct vnímat symboliku světelné instalace nejen svým zrakem, ale i svou fyzickou přítomností možným pohybem skrze instalaci /Kurátor: Magdalena Deverová a Jana Šindelová/ Po-zavřeno
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Dávid Brna: Poznámka k přístupnosti č. 4 / Čtvrtá ze série výstav, zabyvajících se sociálně angažovanym uměním a institucionální kritikou. Kdo koho pozoruje? Jsi si jistý, že jsi normální? A co když mému zdraví škodí přesně ta společnost, která po mě chce, abych se do ní začlenil(a)? To jsou některé z otázek, ke kterým míří čtvrtá Poznámka.  Součástí výstavy budou pravidelné kreativní workshopy. kurátorka: Magdalena J. Härtelova
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Studentský design 2019 / 29. ročník celostátní přehlídky soutěžních prací studentů středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Kristýna Šormová, Kateřina Štenclová, Jérome Boutterin, Jean-Marc Thommen - Pokaždé obraz
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Pavel Trnka a Richard Kočí: Skrz naskrz / Výstava představuje generační dialog dvou umělců- sochaře monumentálních objektů a plastik Richarda Kočího a Pavla Trnky, tvůrce zabývajícího se kresbou úhlem a tuší doplněnou pokusnými variacemi s popelem, sazemi, rzí a barevnými hlinkami + Kateřina Plamitzerová, Michaela Karásková, Lucie Králíková - Czechia no. 7  / Koncept Czechia je založen na společné lásce autorek k cestování a objevování genia loci Čech. Jedná se o dlouhodobý projekt sledující místní obyvatele, jejich zvyklosti a především styl oblékání, jenž si klade za cíl postupně zmapovat specifika jednotlivých českých krajů, měst i zapadlých vesniček + Pavel Tichoň - Nevědoucí nevědění / Instalace, která je umístěna do barokních lázní reaguje na starověkou věštírnu v Delfách, ale také na současnou potřebu člověka se ujišťovat a hledat se v každodenním horoskopu (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Petra Hůlová: Strážci občanského dobra 2 | MALÁ INVENTURA
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Sjón / Kamila Polívková / Tereza Hofová: Skugga Baldur (režie: Kamila Polívková)
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
10h - Jan Burian ml., Jaroslav Hrdlička, Jana Svobodová a kol./ Divadlo Archa: Rusáci?
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Hovory na útěku
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Trygve Wakenshaw: Cabaret Bears Costume
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Besídka 2019 / Tradiční představení divadla Sklep v novém podání složené z mnoha humorných výstupů, skečů, gagů, písní a tanců, které polechtají bránici i tomu největšímu morousovi a kakabusovi. Účinkují: David Vávra, Milan Šteindler, Jiří Fero Burda, František Váša, Jana Hanáková, Tereza Kučerová, Marta Marinová, Hana Navarová, Lenka Vychodilová, Lenka Andelová, Roman Fojtíček, David Noll a Vladimír Vytiska
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Hopi-land / Hopi-land je mozaikou záhadných vesmírných jevů a důkazů o existenci mimozemských kultur
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Neskonalá / Šibeniční humor Michela Fabera spolu s poetickou melancholií Jiřího Bulise. Kabaret o tom, jak tragické je najít životní lásku, protože ji dřív nebo později ztrácíme. "Kéž bych se dožil sta let, s Evou po boku, a nikdy nic takového nenapsal." Jenže co když všechno mění jediný její úsměv?
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
17h - Divadlo Rózy Blechové: O Pejskovi a kočičce / Co se skrývá ve starém kufru na půdě? Vzpomínky, pár plyšounů a příběhy, které nikdy neomrzí. Na motivy knihy Josefa Čapka
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Petra Hůlová: Strážci občanského dobra 2 – v rámci festivalu Malá inventura
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - MRZÁK INISHMAANSKÝ
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - ČERVENEC
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - PUSŤTE DONNU K MATURITÉ
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
v rámci festivalu Malá Inventura: 10h - VerTeDancePetra Tejnorová a kol.: POJĎME NA TANEC! + 16h - Hanka Strejčková / FysioART: Poutníci po hvězdách
OLDstars / H2O – bytové divadlo
Bytové divadlo v Košické 21
20h - Ivan Vyrypajev, Tereza Krčálová: ILUZE / Dva manželské páry prožily krásný život. Padesát dva let! Životy naplněné láskou, oporou a vzájemnou důvěrou. Žili spolu šťastně až… do chvíle, kdy musejí všichni postupně odejít. Poděkovat za možnost přijímat i darovat lásku a odejít. Ale, která láska byla skutečně vzájemná a která jednostranná? Kdo žil život v pravdě a kdo v iluzi?
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Herecké studio ŠD: Kafkárium
La Fabrika
Komunardů 30, Praha 7
FESTIVAL SPECTACULARE 2019: 19,30 - Catching Flies / Poté
Festivaly rozšířený popis
výhled
Malá inventura
Sedmnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura zve na to nejzajímavější z berlínské nezávislé divadelní scény. Koná se na různých místech: MEETFACTORY, Venuše ve Švehlovce, Alfred ve Dvoře aj. Více informací o festivalu najdete na malainventura.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD nonstop, 20h - Velká sedma, 22h - Black Tracks, 23h - Electronic Tuesday, 24h - 13 SYROVÝCH
Ostatní rozšířený popis
výhled
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
18,30 - Večer u příležitosti nového vydání knihy Daisy Mrázkové Byla jedna moucha / Posted in vzpomínkový večer
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Měsíční kurz základů práce se dřevem / workshop
reklama