KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 25.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
19h - Petr Nekoranec & John Brancy / Koncert českého tenoristy a amerického barytonisty, kteří patří k nejvýraznějším osobnostem mladé pěvecké generace. Oba pěvce v Praze doprovodí na klavír renomovaný americký dirigent a klavírista William Kelley
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: Adam Ben Ezra (IL) (original music) / Izraelský kontrabasista Adam Ben Ezra byl inspirován velice různorodými hudebními génii, jako jsou J. S. Bach, Sting nebo Chick Corea, ale nakonec se vydal svou vlastní originální cestou, do které přidal vlivy jazzu, latina a středomořské hudby, 22h - Jakub Zomer & Ray Charles Tribute Band (R’n’B – blues – jazz) / Tento soubor vznikl pod vedením klavíristy a zpěváka Jakuba Zomera, který tak vzdává hold svému velkém vzoru. Vybral písně zejména z raného období tvorby Raye Charlese a prezentuje je v bohatém zvuku nonetu. Soubor se snaží zachovat autentický sound odpovídající době vzniku písniček, ale nejedná se o coverband
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
19,30 - EUROCONNECTIONS: ECHO COLLECTIVE plays AMNESIAC /BE
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
CD BARMAN NIGHT
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Liquid Lounge
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - FREE MONDAYS: djs - Leemac, Jean Luc, Future
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MONDAYS LIKE FRIDAYS!: Dance Club: DJs Rahul (sp), Erk (pt) /latin music/ + Chapeau Bar: MONDAY FUNDAY DJs Petr K. a přátelé /house/ + Underground Club: DJs MLF (pt), Tricky V(uk) /hip hop/
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Paralelní kino: Pod našim okýnkem / Projekt My Street Films, který se zaměřuje na podporu kritického myšlení v oblasti audiovize, funguje v českém prostředí od roku 2014. Jednou z jeho hlavních aktivit je podpora tvorby lokálně angažovaných filmů, které přispívají k emancipaci občanské společnosti. Ke strategii projektu patří spojování aspirujících tvůrců s profesionálními dokumentaristy. Motivace, očekávání a osobní zkušenosti představí ve speciálně vybraném pásmu pro Paralelní kino dokumentaristé Viola Ježková a Ivo Bystřičan, 20,30 - Třetí část noci
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - BIOGRAF: ISHORTS Krátké filmy 2019 nominované na cenu oscar animované (25.2.) / hrané (26.2.)Sezóna velkých filmových cen je tu a iShorts vám opět exkluzivně přináší možnost podívat se na velkém plátně na všechny animované a hrané krátké filmy, které se budou ucházet o zlatou sošku Oskara. Přijďte se podívat, jakými filmy zkrátka žije Hollywood a tipnout si, který zvítězí.
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Bohemian Rhapsody, 18,30 – BALKANFILM: Navždy, 21h - 3 dny v Quiberonu
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
20,30 - Climax
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
16,30 - Svátky klidu a míru, 18,15 - „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ Premiéra s debatou, 20,45 - Ztratili jsme Stalina, 21h - Jack staví dům, 21,20 - Složka 64
Galerie rozšířený popis
výhled
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Kristýna Šormová, Kateřina Štenclová, Jérome Boutterin, Jean-Marc Thommen - Pokaždé obraz
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Pavel Trnka a Richard Kočí: Skrz naskrz / Výstava představuje generační dialog dvou umělců- sochaře monumentálních objektů a plastik Richarda Kočího a Pavla Trnky, tvůrce zabývajícího se kresbou úhlem a tuší doplněnou pokusnými variacemi s popelem, sazemi, rzí a barevnými hlinkami + Kateřina Plamitzerová, Michaela Karásková, Lucie Králíková - Czechia no. 7  / Koncept Czechia je založen na společné lásce autorek k cestování a objevování genia loci Čech. Jedná se o dlouhodobý projekt sledující místní obyvatele, jejich zvyklosti a především styl oblékání, jenž si klade za cíl postupně zmapovat specifika jednotlivých českých krajů, měst i zapadlých vesniček + Pavel Tichoň - Nevědoucí nevědění / Instalace, která je umístěna do barokních lázní reaguje na starověkou věštírnu v Delfách, ale také na současnou potřebu člověka se ujišťovat a hledat se v každodenním horoskopu (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Ester Krumbachová / Jan Němec: O slavnosti a hostech (režie: Katharina Schmitt)
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - BERGMAN - TRMÍKOVÁ - NEBESKÝ: SOUKROMÉ ROZHOVORY | HOST
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Lidská tragikomedie
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
11 a 15h – Lipany + 10,10 - Jak se dělá výstava + 10 a 15h - Natiskni SiTo
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - DEKKADANCERS: Poslední večeře / Příběh velké zrady propletený drobnými historkami o gangsterech
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Besídka 2019 / Tradiční představení divadla Sklep v novém podání složené z mnoha humorných výstupů, skečů, gagů, písní a tanců, které polechtají bránici i tomu největšímu morousovi a kakabusovi. Účinkují: David Vávra, Milan Šteindler, Jiří Fero Burda, František Váša, Jana Hanáková, Tereza Kučerová, Marta Marinová, Hana Navarová, Lenka Vychodilová, Lenka Andelová, Roman Fojtíček, David Noll a Vladimír Vytiska
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - 11:55: Pravda o 17/11
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - Cloud / Inscenace o našich životech na sociálních sítích
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - MRZÁK INISHMAANSKÝ
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - EDITH A MARLENE, PALMOFF: 19,30 - MICKEY MOUSE
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Jan Burian ml., Jaroslav Hrdlička, Jana Svobodová a kol./Divadlo Archa - Rusáci?
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19,30 - Mediální pakáž aneb Dreamjob
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
9 a 11h - Mirka Eliášová a kol.: MOMO + v rámci festivalu Malá Inventura: 20h - VerTeDancePetra Tejnorová a kol.: POJĎME NA TANEC!
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
18h - Like Me If You Can - Malá inventura 2019 + FREESTYLE MONDAYS ( FM kapela + Dj Dug, Henry D, MC Dr. Kary, Dj Hlava )
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Taneční večery ve Švandově divadle: V rytmu smyslné rumby
Festivaly rozšířený popis
výhled
Malá inventura
Sedmnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura zve na to nejzajímavější z berlínské nezávislé divadelní scény. Koná se na různých místech: MEETFACTORY, Venuše ve Švehlovce, Alfred ve Dvoře aj. Více informací o festivalu najdete na malainventura.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Degustace designu, 18,10 - Vintage Cool (TeyJay Ivo), 19h - CD nonstop, 20h - Ešus, 21h - Hudba za dobrou práci, 22h - Vektor, 23h - Blue Train, 24h - Kardiostimulátor
Ostatní rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Pod čarou: Ze života virů / Viry představují jedno z největších tajemství přírody. Balancují na hranici mezi živým a neživým. Jak ale něco tak malého a jednoduchého může ohrozit něco tak složitého jako je lidské tělo? Přednášku o virech připravil Lukáš Pekárek a koná se v rámci cyklu Pod čarou, jehož cílem je popularizace vědy
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
16h - Fresh memory: Jogging pro svěží paměť / Pokračování oblíbeného cyklu procvičování dlouhodobé i krátkodobé paměti pod odborným vedením certifikované trenérky paměti III. stupně Mgr. Adriany Rohde Kabele
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
19h - Vrcholy a hlubiny - 3D show / Stereografická projekce. Nepál, Tibet a dvě osmitisícovky (Manáslu a Cho Oyu)trojrozměrně přes 3D brýle. Honza "Tráva" Trávníček společně se skvělým jeskyňářema fotografem Markem Audym, ten vás naopak zavede do světa hlubin.
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h – PUBQUIZ / Pivo a Quiz. 5 kol, 51 otázek, fajn ceny
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Měsíční kurz základů práce se dřevem / workshop
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama