KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 24.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: Revival Swing Band (dixieland) / Revival Swing Band byl založen roku 1979. „RSB“ si hraje s tradičním jazzem, se zvukem swing bandu i s evergreenovými melodiemi, 21h - Skety (a capella music)
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
OTEP / US + PSYCHO VILLAGE / AT
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
20h - TATA BOJS a kamakamakamarádi (koncert TB a spřátelených kapel)
Tančírny rozšířený popis
výhled
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
Let it Roll Winter afterparty: Mustaffa & Sheriff, Mazzon, VoidSec (drum and bass)
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Hangover Chill
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
Dance Club: SUNDAY RHYTHM: DJ Tráva /tech-house/
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
15h - Ponrepo dětem: Jestřábí moudrost, 18h - Okno do nebe
Kino Lucerna
Vodičkova 36, Praha 1
19h - Arabské noci: Kafarnaum /Kafarnaum nominován na festivalu v Cannes 2018 na Zlatou palmu si kromě vynikajících ohlasů odnesl i Cenu poroty. Kafarnaum byl také čerstvě nominován na Oscara v kategorii Zahraniční film/
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película / 18h - Tři ženy - tři osudy, 20,30 - Roma
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
15h - Doba ledová: Mamutí drcnutí
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10h - Jak vycvičit draka 3, 10,20 - LEGO® příběh 2, 10,45 - Můj život Cuketky, 12,10 - Láska mezi regály, 12,30 - Kursk, 14,30 - Zrodila se hvězda, 14,45 - Jak vycvičit draka 3, 16h - Čtverec, 16,45 - Ztratili jsme Stalina, 17h - Kafarnaum, 18h - Pátrání po Sugar Manovi, 18,45 - Favoritka, 19,20 - Na střeše, 20,45 - Tři billboardy kousek za Ebbingem, 21h - Žena na válečné stezce, 21,15 - Bohemian Rhapsody
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
1918–1938: První republika / Nová sbírková expozice ve 3. patře Veletržního paláce představuje ikony světového umění.
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
16h - Komentovaná prohlídka výstavy Vítejte v těžkých časech
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Pavel Trnka a Richard Kočí: Skrz naskrz / Výstava představuje generační dialog dvou umělců- sochaře monumentálních objektů a plastik Richarda Kočího a Pavla Trnky, tvůrce zabývajícího se kresbou úhlem a tuší doplněnou pokusnými variacemi s popelem, sazemi, rzí a barevnými hlinkami + Kateřina Plamitzerová, Michaela Karásková, Lucie Králíková - Czechia no. 7  / Koncept Czechia je založen na společné lásce autorek k cestování a objevování genia loci Čech. Jedná se o dlouhodobý projekt sledující místní obyvatele, jejich zvyklosti a především styl oblékání, jenž si klade za cíl postupně zmapovat specifika jednotlivých českých krajů, měst i zapadlých vesniček + Pavel Tichoň - Nevědoucí nevědění / Instalace, která je umístěna do barokních lázní reaguje na starověkou věštírnu v Delfách, ale také na současnou potřebu člověka se ujišťovat a hledat se v každodenním horoskopu (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
PAVEL HUMHAL - VŠICHNI SE DÍVAJÍ JEDNÍM SMĚREM / Výstava Všichni se dívají jedním směrem se věnuje tématu neviditelného překračování hranic mezi životem a smrtí, čistým a špinavým, přirozeným a umělým, světským a duchovním.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Kristýna Šormová, Kateřina Štenclová, Jérome Boutterin, Jean-Marc Thommen - Pokaždé obraz
Divadla rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Judith Hermann: Počátek veškeré lásky
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
V RÁMCI FESTIVALU MALÁ INVENTURA: 20h - Franz Kafka: Zpráva pro Akademii (režie: Katharina Schmitt)
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Divadlo Komediograf: Zkurvení havlisti
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
15 a 18h – Libozvuky + 13,45 - Žhavící dílna
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - DEKKADANCERS: Poslední večeře / Příběh velké zrady propletený drobnými historkami o gangsterech
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - 20 000 ŽIDŮ POD MOŘEM & DIVADLO NOD: 12 úkolů pro židy
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
15h - Dírkované kino - dobrodružství v zahradě / Řinčivě blyštivý příběh jednoho léta, který prosvítá babiččinou zahrádkou a rachotí z dědovy kůlny +
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
16h - Dědeček Oge / Magický příběh o šamanském zasvěcení a dobrodružném putování malého chlapce Ogeho sibiřskou tajgou a tělem hada. Vhodné pro děti od 7 let a dospělé diváky, 19,30 - Duše K - tentokrát o očistě a vodě s Dianou Siswartonovou / poutavé vyprávění Jaroslava Duška a jeho hostů s besedou s diváky
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
16h - Karneval s Malou mořskou vílou / Po pohádce Malá mořská víla děti čeká masopustní karneval plný her a zábavy. Chybět nebude ani hudba a sladká odměna
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Judith Hermann: Počátek veškeré lásky
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
15h - MIKULÁŠOVY PATÁLIE
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - CHANSON? ŠANSON!
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
14h - Kejklíř Vojta Vrtek: Velká cirkusová pohádka
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19h - Divadlo Procity – Vařený hlavy aneb „Děvče, tobě na kozách tančí smrt“
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
16h - Mirka Eliášová a kol.: MOMO
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
14h - Restaurant uprostřed vesmíru (divadlo) + ZLOMENÁ NEDĚLE ( Kamcza a hosté )
OLDstars / H2O – bytové divadlo
Bytové divadlo v Košické 21
Divadlo Semafor: 19h - D. Macmillan: VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI / Hlavní a jedinou postavou hry Duncana Macmillana je chlapec, který má za 80 minut jeden jediný úkol – přesvědčit nejen svou matku, že na světě existuje milion věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet… V monodramatu vyniká talentovaný Daniel Krejčík, který v působivém intimním textu testuje hranice mezi jevištěm a hledištěm. Osobní zpověď je umocňována nezbytnou blízkostí diváků, kteří se stávají aktivním spoluhráčem vyprávěného příběhu
Festivaly rozšířený popis
výhled
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película - Jedinečný vhled do španělské kultury prostřednictvím filmového plátna. Oblíbená filmová přehlídka nabídne divácky úspěšné filmy, odbornou kritikou opěvované snímky i zajímavé dokumenty. Těšit se můžete na unikátní sekci věnovanou peruánské kinematografii i filmovou poctu Pilar Miró. Kompletní informace na www.lapelicula.cz
Malá inventura
Sedmnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura zve na to nejzajímavější z berlínské nezávislé divadelní scény. Koná se na různých místech: MEETFACTORY, Venuše ve Švehlovce, Alfred ve Dvoře aj. Více informací o festivalu najdete na malainventura.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 18h - SHADOWBOX, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
15h - Masopust na Dobešce / Tradiční masopustní program - rojení masek v divadle a průvod po okolí. Program Masopustu v divadle bude jako vždy v režii dramatického kroužku Ljuby Fuchs a poté bude následovat průvod Dobeškou v maskách za doprovodu muzikantů, který zakončíme na vyhlídce na branické skále. Také vás čeká tradiční malé občerstvení. Těšíme se na vás!
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
11-18h - Masopustní veselice (Přijďte na první Masopust do DEPO2015. Po lednovém Zabijačkovém festivalu se tentokrát podíváme na tradiční folklórní událost. Jak bude vypadat Masopust v industriálním areálu, to zjistíte poslední únorovu neděli.), 10-19h - SWAP: Přines, vyměň, odnes, recykluj / měnírna oblečení + Treffpunkt Regensburg / Bavorská část společného festivalu Treffpunkt se uskuteční poslední únorový víkend v hornofalcké metropoli Regensburg. Česká i bavorská, tradiční i moderní kultura ožije na klubové scéně, plátnech kinosálů, improvizovaném divadelním jevišti i v kostele.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama