KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 21.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
20h - Megaton Fashion Show 2018
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - EUROCONNECTIONS: LUBOMYR MELNYK /UA
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
COLECTIVNÍ MEJDAN ( Papet J (FR), Live: Colectiv, Patrick Dorsey, Dj´s Forward March Posse, Boldrik ) + JUNGLIST CALL ( TBA )
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Už jsme doma, Schrödingerova kočka /progressive-alternative/ + DJs - iOb and fellaz
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
BAR LIVE CONCERT: Los del Barrio /reggaeton, bachata/ + Underground Club: DJs Lazer (kenya), Teddy Ziggy(nigeria), Buldog /rnb, hip hop/ + Dance Club: DJs Komandante (guatemala), Durane (bolivia), Selecto (bolivia) /latino, mash-ups/
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
ALL NIGHT LONG: dj Identic
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
PENGUINS PROJECT – PUBLIC, FOSE /DEEP-TECH-HOUSE/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Prague Open Mic
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Nespavost night
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
12h - MUSIC BAR – vstup zdarma!
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
VINYL SESSION: DJs Saku, Irit, guests
Music Club Jilská 22
Jilská 452/22, Staré Město, 110 00 Praha
Michánek vol.36 narozeninova party s hudbou od A do Z
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h – Jehla, 20,30 - Albert Sackl uvádí své filmy: Vom Innen; von Aussen, Im Freien, Steifheit I + II + III
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18,30 - Ženy v Běhu, 21h - Alita: Bojový Anděl
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
11h - Nechte holky hrát
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
20,30 - animované kraťasy nominované na Oscara
Kino Lucerna
Vodičkova 36, Praha 1
Galerie Lucerna: 16,30 – debata v rámci přehlídky filmů Arabské noci s režisérem filmu Yomeddine A. S. Shawkym, producentkou filmu Dinou Emam, ředitelem Film Europe Ivanem Hroncem a dalšími hosty + 18,30 - Arabské noci: Yomeddine /premiéra/
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película / 18h - Pozdě umřít mladý, 20,30 - Roma
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
14h - Harry Potter a Princ dvojí krve, 17h - Harry Potter a Relikvie smrti I
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
14,45 - LEGO® příběh 2, 16h - Já, padouch 3, 16,45 - Žena na válečné stezce, 17h - Jak vycvičit draka 3, 18,15 - S Láskou Vincent, 18,45 - Všichni to vědí, 19h - Na střeše, 20,30 - Studená válka, 21h - Favoritka, 21,20 - Kafarnaum
Galerie rozšířený popis
výhled
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Jiří Doležal - Stopy paměti
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950 / Výstava mapuje přítomnost českých umělců v Bretani v letech 1850–1950 a hodnotí, jakým způsobem zachycovali její drsnou krajinu či tradiční bretonské motivy, vliv pontavenské školy na jejich tvorbu či naopak její jedinečnost.
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Kristýna Šormová, Kateřina Štenclová, Jérome Boutterin, Jean-Marc Thommen - Pokaždé obraz
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
PAVEL HUMHAL - VŠICHNI SE DÍVAJÍ JEDNÍM SMĚREM / Výstava Všichni se dívají jedním směrem se věnuje tématu neviditelného překračování hranic mezi životem a smrtí, čistým a špinavým, přirozeným a umělým, světským a duchovním.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Divadla rozšířený popis
výhled
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Ivana Uhlířová / Vojtěch Mašek: Mimo zápis (režie: Ivana Uhlířová)
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Élektra
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Demokracie + Já volím!
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Everywhen - v rámci festivalu Malá inventura / Mezinárodní kolektiv uvádí autorskou hudbu, pohyb a originální 3D animace v intermediální performanci o neustálé rotaci dějin.
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Edith Piaf: Dnes nechci spát sama / „Měla život tak smutný, že se zdá příliš krásný na to, aby byl pravdivý.“Divadelní představení inspirované knihou Simone Berteaut Edith Piaf.
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - Audience / Pivní exkurze do doby "dávno minulé"
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - JONÁŠ A TINGL-TANGL
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - Kytice
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - LASKAVÉ BOHYNĚ
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Tanzwerke Vaněk Preuss – Redlines Aurora / Taneční představení pro společnost v panice
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
v rámci festivalu Malá inventura: Constellations II. (Time for Sharing)Spitfire Company
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Kdo je tady ředitel?
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
20h - Farma v jeskyni: Útočiště (představení)
Festivaly rozšířený popis
výhled
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Treffpunkt Regensburg / Bavorská část společného festivalu Treffpunkt se uskuteční poslední únorový víkend v hornofalcké metropoli Regensburg. Česká i bavorská, tradiční i moderní kultura ožije na klubové scéně, plátnech kinosálů, improvizovaném divadelním jevišti i v kostele.
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película - Jedinečný vhled do španělské kultury prostřednictvím filmového plátna. Oblíbená filmová přehlídka nabídne divácky úspěšné filmy, odbornou kritikou opěvované snímky i zajímavé dokumenty. Těšit se můžete na unikátní sekci věnovanou peruánské kinematografii i filmovou poctu Pilar Miró. Kompletní informace na www.lapelicula.cz
Malá inventura
Sedmnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura zve na to nejzajímavější z berlínské nezávislé divadelní scény. Koná se na různých místech: MEETFACTORY, Venuše ve Švehlovce, Alfred ve Dvoře aj. Více informací o festivalu najdete na malainventura.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Odvážné palce, 19h - CD nonstop, 20h - Hitparáda, 22h - SALAD DAZE, 23h - Bass Trap
Ostatní rozšířený popis
výhled
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
16-19h - Klub deskových her – pro děti s doprovodem a dospělé / Klub deskových her, ve kterém se pravidelně setkáváme u stolních her, je pro děti i dospělé. Hrajeme pod vedením zkušených lektorů, kteří pomáhají s pravidly a učí nás ty nejlepší herní fígle
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
FESTIVAL SPECTACULARE 2019: 18h - Gordon Gieseking – Album Release: Physical and digital distribution (workshop)
Point Gallery
Betlémské nám. 169/5a,110 00 Praha-Staré Město
19h - RIP-HOP DELAROCK / 7. ledna nás opustil skvělý ilustrátor, autentic/polemic aka debatér a kamarád Petr Martinovsky, kteréhovšichni známe jako papa DELAROCK. Kromě skvělých DJs vás čeká promítání fotek. Součástí večerabude i aukce obrazů, jejíž výtěžek půjde na podporu Delarockovy nemocné mámy. (Akce od Drawetc.)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama