R1 Goat
Právě hraje:
REGGAE KLUB
22:00 - 23:59
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 20.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
19,30 - Celebration 60 let Kühnova smíšeného sboru / Kühnův smíšený sbor slaví v roce 2019 60 let od založení. Na Novoměstské radnici představí díla Jakuba Dvořáčka, Miloše Orsona Štědroně a Jana Ryanta Dřízala
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Marco Čaňo & Cover Paradise – Křest CD (jazz – pop), 22h - Prague Jazz Collective (modern jazz)
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Kontroll, Or / Sportovci nebo neandrtálci? Alternativa nebo hardcore? Holubí letka nebo Albiniho riffy?
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
21h - MI MARTEF / Jeruzalém se vrací do Plzně. Bude se hrát klezmer!
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19,30 - Gaia Mesiah – křest alba
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
Project:Mooncircle_Long Arm, TakeLeave, KRTS | Spectaculare 2019
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
20h - RIVAL SONS (USA) + support: The Sheepdogs
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
CROSS WAVE NIGHT ( Saudade, Tribal Force, AcT of MooD, Francesco Afrikana, Djs : Delikt, Estewes a hosté ) + PSYTRANCE ( Hermetic live, Kryzka live, Ondrej Psyla, Mr Gorby, Minis, Decos by Lycrea )
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
OLLGOY ( Tawatt DJs) + guest /FUNKY BREAKS, DEEPHOUSE, ACIDJAZZ/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Spotlight Karaoke
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Edvard
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
INSIDE KRU DJs: Bica + guest
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MADNESSDAY: Dance Club: DJs Mad Lad Crew, Mates do solids /latino, rnb, rap/ + Chapeau Bar: DJ Ba2s /hip hop, funky/ + Underground Club: WED BASS: DJs – Hlava, Akki, SlimaQ /bass, dnb/
Filmy rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Složka 64
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Jeskyně zapomenutých snů / Kino Městské knihovny v Praze dnes promítá ve 3D film Jeskyně zapomenutých snů. Prehistorické malby v Chauvetově jeskyni zachytil klasik kinematografie Werner Herzog. Projekci doprovodí úvodem a diskusí PhDr. Barbora Půtová, Ph.D.
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Film před sto lety: 3x Ernst Lubitsch (Blůzičkový král, Muž beze jména, Carmen), 20,30 - Léto
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Zlatý podraz, 18,30 - Léto s gentlemanem, 20,30 - TOP.DOC DVOJPROGRAM - Máme na víc + Dobrý život Sokola Bendy - české dokumentární novinky
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
20,30 - hrané krátké filmy nominované na Oscara
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Filmový klub
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película / 20,30 - Všichni to vědí
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
14h - Harry Potter a Ohnivý pohár, 17h - Harry Potter a Fénixův řád
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
14,50 - LEGO® příběh 2, 15,10 - Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, 16h - Já, Padouch 3, 17h - Goliáš, 18h - Čtverec, 19h - Zer, 19,30 - Favoritka, 20,30 - T2 Trainspotting, 21,30 - Bohemian Rhapsody, 21,45 - Tina a Vore
Galerie rozšířený popis
výhled
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18h - Vernisáž výstavy Pokaždé obraz (umělci Kristýna Šormová, Kateřina Štenclová, Jérome Boutterin, Jean-Marc Thommen), uvede filozof Miroslav Petříček
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Black History Month / Výstava přibližuje významné postavy amerického boje za občanská práva ve Spojených státech amerických
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
18h - Přednáška k expozici První republika: 1918-1938 / Přednáška s historičkou umění a kurátorkou Ladou Hubatovou-Vackovou.
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
PAVEL HUMHAL - VŠICHNI SE DÍVAJÍ JEDNÍM SMĚREM / Výstava Všichni se dívají jedním směrem se věnuje tématu neviditelného překračování hranic mezi životem a smrtí, čistým a špinavým, přirozeným a umělým, světským a duchovním.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Dopisy Olze
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Demokracie + Já volím!
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Divadlo 6-16: Untitled / Autorské představení herečky Mileny Steinmasslové pro dva herce
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Lázně / Atmosféricky - obrazotvorné představení beze slov z lázeňského světa.
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Brutál / Davey. Alan. Paul. Žijí. Sní. Umírají. Tři muži a jedna počítačová hra, která obrátila jejich životy naruby
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
18h - Malá inventura uvádí: Jana
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - NĚŽNÁ JE NOC
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - Kytice
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - ROK NA VSI
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - FEKETE SERETLEK: RAT, 22h - Ian.C & Guests /hip hop, trap, future bass/
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Zabít Johnnyho Glendenninga + ve studiu: 19h - Just! Impro Show
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
FESTIVAL SPECTACULARE 2019 / 19,30 - Project: Mooncircle showcase: Long Arm / TakeLeave / KRTS + DJ Anna Gieseking
Festivaly rozšířený popis
výhled
Malá inventura
Sedmnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura zve na to nejzajímavější z berlínské nezávislé divadelní scény. Koná se na různých místech: MEETFACTORY, Venuše ve Švehlovce, Alfred ve Dvoře aj. Více informací o festivalu najdete na malainventura.cz
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película - Jedinečný vhled do španělské kultury prostřednictvím filmového plátna. Oblíbená filmová přehlídka nabídne divácky úspěšné filmy, odbornou kritikou opěvované snímky i zajímavé dokumenty. Těšit se můžete na unikátní sekci věnovanou peruánské kinematografii i filmovou poctu Pilar Miró. Kompletní informace na www.lapelicula.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - SNACK, 19h - CD nonstop, 20h - Estereo, 21h - Zátiší, 22h – ADDICT, 23h - Radio51
Ostatní rozšířený popis
výhled
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
20h - The Only Slam Duo / Jediná slamová akce svého druhu v Plzni – soutěž nejlepších slamových dvojic vČR. V prvním kole uvidíte od všech klasické sólo výstupy na čas. limit, druhé a třetíkolo se soutěží ve dvojicích. Vy rozhodujete!DR. FILIPITCH (mistr ČR 2017) a TUKAN (vicemistr ČR 2017)ANATOL SVAHILEC (mistr ČR 2014) a LEF L´LEVIATHAN (finalista MČR)PAN FENEK (3. místo MČR 2018) a JIRKA JURÁŇ (vicemistr ČR 2015)+ 2 x support slam
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Turnový háj 7 – Eva Turnová a Katarzia / Křest dalšího dílu knihy sloupků Evy Turnové Turnový háj 7. Součástí programu bude autorské čtení a vystoupení skupiny Eturnity: Eva Turnová, Michal Nejtek, Jan Horváth. Ctěným zahraničním hostem bude Katarzia, slovenská písničkářka žijící v Praze, která po dlouhé době vystoupí sama s kytarou. Knihu pokřtí Jitka Vodňanská a Ladislav Snopko
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19,30 - Cestovatelský stand-up Beer With Travel – Transsibiřská magistrála / Vážně nevážné povídání o tom, jak dva kluci v kšiltovkách vyrazili na pivo do Ruska. S lahváčem v ruce ujeli vlakem od Finského zálivu k Japonskému moři přes 10 000 kilometrů, cestou navštívili mnoho zajímavých míst a nechali se okouzlit krásou Bajkalu. Vyslechli řadu neobyčejných příběhů od obyčejných lidí a po celou dobu poctivě ochutnávali lokální pivo i gastronomické dobroty + 21h - ISC InteGREAT party: DJ Durane
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
18,30 - Contemporary dance - lekce pro veřejnost
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
18-20h - Science Café / Již popáté přivedeme do příjemného prostředí kavárny DEPO CAFÉ zajímavého vědce, abychom se společně podívali na zoubek dalšího výzkumu. Ptejte se a bádejte po detailech, které se běžně nedozvíte.
Point Gallery
Betlémské nám. 169/5a,110 00 Praha-Staré Město
21h - Point Wine tasting / Budeme degustovat jak víno, tak i to, co k němu neodmyslitelně patří – italské a francouzskédelikatesy. Součástí programu bude samozřejmě i přednáška.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama