KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 19.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Jan Spálený & A.S.P.M. (blues – songs) Zpěvák a pianista Jan Spálený je otcem jedné z živých podob českého blues. Se skupinou A.S.P.M. zahraje své nestárnoucí písničky v klasické sestavě: Radek Krampl – vibrafon; Michal Gera – trp; Filip Spálený – b, tuba a Filip Jeníček – dr., 22h - Alice Springs Blues Band (blues – soul) / Alice Springs – voc, p; Yarda Helešic – g, bg; Lukáš Martínek – g; Bharata Rajnošek – sax; Jiří Stivín jr. – dr.
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
21h - MEDUZIK NIGHT VOL.7 / JAM SESSION / Projekt talentovaných, ale neobjevených hudebníků, kteří se společně setkají jeden večer na pódiu domovské scény u nás vklubu. Každý z vystupujících má k dispozici 15-20 minut, ve kterých představí svoji tvorbu. Meduzik Night volně navazuje na pravidelné jazzové jamy pořádané sdružením “Jazz & Beyond”.
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19,30 - Gaia Mesiah – křest alba
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
Palaye Royale /US + support
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - FreeZone: Francesco The Beaver, The Ribs, Mala Ruckus
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
19h - TOMMY CASH (EE) & support
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
Hard Rock Tribute, ReGen /hard rock/ + after concert: TECHNICOLOR DJ MVLTIFIDVS /house, techno/ + Dance Club: PARTYLICIOUS: DJane LuMichell & DJ Bebe One /hip hop, rnb, funky/ + Chapeau Bar: DJ Danny Hell /worldbeat, house/
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
TH3 SOUND DJs /DRUM´N´BASS, JUNGLE/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Infuse Tuesday
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Denny Krygr & Kirill Astra
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
VOLUME PLUS INVITE ( Volume Plus a host ) + CHUŤ ŽÍT STAGE ( Telly Savalas, Skeledan, Smeghouse )
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - František Vláčil / Dým bramborové natě, 20,30 - Případ pro začínajícího kata
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Bohemian Rhapsody
Kino Lucerna
Vodičkova 36, Praha 1
Severská filmová zima 2019: 16,30 - Limbo, 18,30 - Jsem tvá, 20,30 - Co tomu řeknou lidi
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
20,15 - Don Quijote / přímý přenos baletního představení Královského baletu
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
19,45 - záznam muzikálové divadelní hry Aleluja!
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
Festival Spectaculare 2019: 18h - Ryuichi Sakamoto: CODA
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película / 18,30 - Slavnostní zahájení: Šampioni + předfilm
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
14h - Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10,30 - Bohemian Rhapsody, 14h - Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět, 16,45 - Zlatý podraz, 17,20 - Žena na válečné stezce, 18h - Nit z přízraků, 18,45 - Na střeše, 19,20 - Útěk, 20,40 - Pekně blbě, 20,45 - Blade Runner 2049, 21,20 - Climax
Galerie rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
19,30 - vernisáž skupinové výstavy Healing 2.0 + Galerie Kostka: 19h - vernisáž výstavy Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Black History Month / Výstava přibližuje významné postavy amerického boje za občanská práva ve Spojených státech amerických
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Katharina Grosse: Zázračný obraz / Katharina Grosse připravila pro Národní galerii v Praze velkorozměrnou malířskou instalaci, která radikálně předefinovává malbu jakožto performativní a architektonické médium a reaguje přímo na industriální prostor galerie postavené ve funkcionalistickém stylu pozdních dvacátých let. 
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
PAVEL HUMHAL - VŠICHNI SE DÍVAJÍ JEDNÍM SMĚREM / Výstava Všichni se dívají jedním směrem se věnuje tématu neviditelného překračování hranic mezi životem a smrtí, čistým a špinavým, přirozeným a umělým, světským a duchovním.
Výstaviště Praha - Holešovice / Křižíkův pavilon E
Pixar - 30 let animace: výstava představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.  Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing] kurátor František Fekete
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Healing 2.0 / Vystavují: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Jakub Jansa, Martin Kohout, Andrea Pekárková, Johana Střížková, Miroslava Večeřová, Pavel Příkaský (Kurátorka: Tereza Jindrová) / Výstava se soustřeďuje na téma zdraví a zdravého životního stylu v moderní společnosti, a to z perspektivy prolínání vědy a techniky s tradicemi a iracionálnem + Galerie Kostka: Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury / Ve snaze narušit heteronormativní vnímání současného společenského uspořádání zpracovává Marie Lukáčová ve svém multimediálním projektu téma polyamorických vztahů a jejich fungování v rámci rodiny a aktivistických kolektivů
Divadla rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Sudabeh Mohafez: Hoří
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - BERGMAN - TRMÍKOVÁ - NEBESKÝ: SOUKROMÉ ROZHOVORY | HOST
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Martha Issová: White Rabbit Red Rabbit #2 / Jedna osobnost, jedna obálka, kapka improvizace a vždy jiný průběh večera!
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Lázně / Atmosféricky - obrazotvorné představení beze slov z lázeňského světa.
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
17h - Divadlo Toy Machine: Šťastný kovboj / Neboj se kamaráde, řeknu ti příběh o Šťastném kovbojovi. Většího hrdinu Divoký západ nepoznal. Člověk se srdcem na pravém místě brázdí na své věrné kobylce nekonečné prérie a koná dobro. Největší postrach všech banditů, lupů, nepoctivců a jiných kakrholtů. Ochránce žen, přírody a práva. Až tenhle příběh skončí, přestaneš se bát a tahle noc přeletí jako sokol k lovu
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Sudabeh Mohafez: Hoří
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - RŮŽE PRO ALGERNON
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - SIROTCI
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - ZAMILOVANY SHAKESPEARE
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
19h - Chlieb s maslom - slovenská divadelní komedie
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - CIRKOPOLIS VOL. 6: BERLIN SPIRIT!, 22h - RAVElation / Ian.C & Katy /baseline, house, trap, rave/
OLDstars / H2O – bytové divadlo
Bytové divadlo v Košické 21
20h - Carlos Be: MARGARITĚ... / Jak bojovat s nepřízní osudu? Nejlépe s humorem, nevadí, že je občas drsný. A hlavně se nenechat v průšvihu utopit. Nadechnout se lze i jednou nosní dírkou
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Pohřeb až zítra + ve studiu: 19h - Scénické rozhovory Daria Klimentová
Festivaly rozšířený popis
výhled
Kino SVĚTOZOR
Vodičkova 41, Praha 1
La Película - Jedinečný vhled do španělské kultury prostřednictvím filmového plátna. Oblíbená filmová přehlídka nabídne divácky úspěšné filmy, odbornou kritikou opěvované snímky i zajímavé dokumenty. Těšit se můžete na unikátní sekci věnovanou peruánské kinematografii i filmovou poctu Pilar Miró. Kompletní informace na www.lapelicula.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD nonstop, 20h - Velká sedma, 22h – ON STAGE: Balthazar (2015), 24h - MEANINGLESS LEANING MESS
Ostatní rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Příběh civilizací: Proč civilizace umírají? / Pád civilizací je nejpozoruhodnějším a zároveň nejzáhadnějším fenoménem dějin. Od vydání epochálního díla Úpadek a pád Římské říše se množství autorů zabývá příčinami vzestupu a pádu říší i lokálních kultur. V přednášce budou představeny nejrůznější výklady příčin úpadku a rozkladu civilizací v dějinách. Přednáší prof. RNDr. Ivo Budil, Ph.D., DSc.
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19,30 - Open Fra sedmý díl / Kdo chce číst, čte
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
přednáška Zkušenosti / pořádá Spolek posluchačů architektury
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama