R1 Goat
Právě hraje:
REGGAE KLUB
22:00 - 23:59
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 14.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - Xavier Baumaxa & Jazz-punk Trio (folk – punk – jazz) / Xavier Baumaxa tentokrát vystoupí obklopen skvělou jazzovou kapelou, kterou tvoří pianista Matěj Benko, kontrabasista Rasťo Uhrík a bubeník Ondřej Pomajsl
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Thalia Zedek Band (USA) / Kultovní kytaristka a písničkářka z Bostonu přiveze aktuální album Fighting Season (hostují na něm Chris Brokaw, a také J Mascis, frontman Dinosaur jr.), plné skladeb, které „drásají syrovou otevřeností, otevřeně popisují emocionální propady i krátké záblesky naděje.“
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
20h - Polemic / SK, special guest: Dr. Ring Ding / DE
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - PUNK FOR LOVE: Saints & Sinners, Louty, Reckless, Eliška Buociková + 20h - Underground Comedy Night Show
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Show Stacy /rock/ + DJs - Abu and guests
Fuchs2
Štvanice, 17000, Praha
21h - Rosa Vertov /PL/ & Vegetable Kingdom /PL/ & Vellocet Roll
Coma'r Absinthe Café
Kodaňská 81/4Praha 10 - Vršovice, 10100
21h - Valentine Edition: Tereza Janoušková a Njegoš Stanjevič
Nacafe
Šmeralova 390/15, Praha 7 – Letná, 170 00
19h - 20minutes / 20 Minutes je art-popový projekt dvojčat Simony a Denisy Katzer. Za 8 let na scéně propojily síly s řadou klubových i populárních jmen např. Adrian T. Bell, LUNO, Mandrage či The Drain a s nabitými zkušenostmi se pouští do druhého EP s názvem "Sister, Sister". Hrají jak s vlastní kapelou, tak samy jako akustické duo osekané na kytaru a dva hlasy
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
MEETING: djs - Ufi DaMan, Millo Smith, DJ Cuba
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ ICHBIN + MEOW /NOIR DISCO, MINIMAL WAVE, ELECTRO, EBM/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Valentine’s Day - Party with Live music Alex and Caolan
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Motch (Kosmospiel crew)
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
LOUNGIN´: DJs Mist + guest
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
22h - MOTIF: BENJAMIN DAMAGE live (R&S, 50Weapons /UK) & support
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
DRUM AND BOUNCE ( Volume Plus, Houbass, R-Flyer, Skáčko, Chombo a hosté )
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
V is for V̶a̶l̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶ Vodka: DJs - Nacho (es), Belize (latino, salsa, merengue) + Chapeau Bar: DJ Pavel Bidlo (funk disco edits) + Underground Club: DJs Baptista (pt), Filippo Astello (it) (mainstream party hits)
Music Club Jilská 22
Jilská 452/22, Staré Město, 110 00 Praha
Get 2 Party Special Lovers Edition from lounge to tech-house dj jam: DJs - Spejbl, Greg XTA, Bass a hosté
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Daleko od hlučícího davu, 21h - Démanty noci
Kino Lucerna
Vodičkova 36, Praha 1
18h - Slavnostní zahájení festivalu Severská filmová zima 2019 projekcí Heavy Trip, 20,30 - Mihkel
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15h - Psí domov, 15,20 - Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět, 16h - Můj život Cuketky, 17h - Hastrman, 17,20 - Svátky klidu a míru, 18h - Cukrář, 19h - Favoritka, 19,15 - Na střeše, 20,45 - Ztratili jsme Stalina, 21,15 - Záhada Silver Lake, 21,30 - Láska mezi regály
Galerie rozšířený popis
výhled
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
19h - zahájení výstavy Šimon Kadlčák – [indistinct chatter / distant siren wailing]
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950 / Výstava mapuje přítomnost českých umělců v Bretani v letech 1850–1950 a hodnotí, jakým způsobem zachycovali její drsnou krajinu či tradiční bretonské motivy, vliv pontavenské školy na jejich tvorbu či naopak její jedinečnost.
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Galerie Kostka: 19h - vernisáž výstavy Marie Lukáčová - Magie v době konjunktury + 19,30 - vernisáž výstavy Healing 2.0
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Komentovaná prohlídka výstavy Robert Šalanda - Extrémní realismus a křest knihy Robert Šalanda Nespolehlivý vypravěč
Ukradená galerie
426. výstava v Praze /U Studánky 30/349, Praha (na rohu ulice Sochařské a U Studánky)/ Andrea Sobotková - Tvý brouky / “Tvý brouky” je revival projektu “Nandej mi do hlavy” z roku 2016. Stejně jako před lety Andrea reaguje na pouliční vyznání lásky autorskou intervencí. Do hlavy a bez hlavy, vzkazy a výkřiky vedle reklam a výkladních skříní - navzdory otupělosti vůči informačním šumům je vsakujeme a nutně zpracováváme. Abstraktní sdělení uložená hluboko v paměti se zosobňují, stávají se součástí příběhů a vlastních interpretací.
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
PAVEL HUMHAL - VŠICHNI SE DÍVAJÍ JEDNÍM SMĚREM / Výstava Všichni se dívají jedním směrem se věnuje tématu neviditelného překračování hranic mezi životem a smrtí, čistým a špinavým, přirozeným a umělým, světským a duchovním.
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Lucerna
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Nebojsa
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Dejvické divadlo: Ucpanej systém / Hra inspirovaná dílem Irvina Welshe Acid House
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - 8mm/16mm (Večer pro milovníky opravdového filmu!)
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - VERNISÁŽ
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Divadlo Vizita: Past / Nespoutané improvizace Jaroslava Duška, Pjéra la Še’ze, Zdeňka Konopáska a Viktora Zborníka
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
19h - Příbuzné si nevybíráme
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Depresivní děti touží po penězích: Milostný dopis ženě, kterou nemilujeme
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
v rámci festivalu CIRKOPOLIS: Lonely Circus – Masse Critique (FR)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
18h - CIRKOPOLIS: ZINZI & EVERTJAN /NL/BE – MEMO, 22h - 4x4 / ANDREW ZIDON & GUEST /house/
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Krysař + ve studiu: 19h - Mime Prague: Radim Vizváry: VIP
Divadlo KOMEDIE
Jungmannova 1, Praha 1
FESTIVAL SPECTACULARE 2019: 20h - Benjamin Bentrand: Rafales (tanec)
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
21h - Eliška Brtnická: Opticon
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Odvážné palce, 19h - CD nonstop, 20h - Hitparáda, 22h - Inclubator, 23h - Acidelika, 24h - Radio 1 Nights: TEMNO
Ostatní rozšířený popis
výhled
FRANCOUZSKÝ INSTITUT
Štěpánská 35, Praha 1
18h - Přednáška - Anna Pravdová: Čeští umělci v Bretani
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
16h - Představení doktorského studijního programu na AVU, 18h - Aula AVU: Borut Vogelnik - úvodní veřejná přednáška a výzva k účasti ke studiu v AHU
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama