KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 13.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Vít Švec Trio (modern jazz) / Formace v klasickém obsazení klavír, kontrabas a bicí vznikla v roce 2000 v Praze s mexickým pianistou Markem Anderudem, 22h - Roman Pokorný Trio (modern jazz)Jeden z nejlepších českých kytaristů zahraje tentokrát se svým triem. Jeho energická hudba vychází zejména z jazzového mainstreamu s bluesovými kořeny
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
21h - TELLEMARKK (crossover, world music, jazz, electro)
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19,30 - Floex & Tom Hodge, Čáry života, Market
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
The Casualties / USA/, Dezinfekce / CZ/
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
21h - Busdriver (USA) + support: Idea & Inphy / 16,30 - Beseda: Poruchy přijmu potravy: na co jste se báli zeptat
Coma'r Absinthe Café
Kodaňská 81/4Praha 10 - Vršovice, 10100
19h - Pražská dixielandová společnost / Jakub Ševčík – trumpeta, Eliška Masáčková – pozoun, Jan Brabec – banjo/zpěv, Martin Masáček – suzafon, Neil Power – bicí
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
MIKRO, SLAM /DRUM´N´BASS, JUNGLE/
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Awacs
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
DJ Abu (R1, Lunchmeat) + guest
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - ANTI-VALENTINE: DJs: Peer van der N, Tricky V, Filipo Astelo
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
A51 x HYPNO808 STAGE ( Dryman VS. Freezer Beats VS. Tony P, mcs: Pain DOTS & Tubs ) + CROSS SLAM ( Moderuje: Anatol Svahilec, Vystoupí: Thea Sedmidubská aka. Thea, Johanka Ptáčková aka. Nána, Jáchym Tomášek aka. Pepík Kolíček, Patrik Říha aka. Pogo, Johana Kovářová aka. Liala Julia, Ondřej Mottl aka. Ten druhý Ondra, Václav Ponikelský aka. Vašek )
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MADNESSDAY: DJs - Mad Lad Crew, Re-Quest (latino, rnb, rap) + Chapeau Bar: DJane J. Kománková (eclectic) + WED BASS: DJs – Hlava, Speedy, Marmite (bass, dnb)
Filmy rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Zloději
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Georgij Danělija: Podzimní maratón, 20,30 - Posel
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Hovory s TGM, 18,30 - Na střeše, 21h - Tina a Vore
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15,15 - LEGO® příběh 2, 16h - Píseň moře, 17h - Kursk, 17,20 - Pasažéři, 18h - Gauguin, 19h - Na střeše, 19,20 - Složka 64, 20,30 - Wind River, 21h - Favoritka, 21,40 - Zjevení
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Filmový klub
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - klášter sv. Anežky České
U Milosrdných 17, Praha 1
18h - Italské vlivy ve středoevropské deskové malbě 14. století / Komentovaná prohlídka s Barborou Uchytilovou
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - NICOLAI LILIN: SIBIŘSKÁ VÝCHOVA
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Racek
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - To byl jen vtip!, 9,30 - Nebojsa
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Dejvické divadlo: Vzkříšení / Dramatizace povídek neznámého autora
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - JAN STRÝČEK & KOL.: Sedm kostek cukru
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Vlny / Autorské monodrama o mnoha polohách ženy a vztazích - k sobě samé i k mužům
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
18h - MACBETH - VEŘEJNÁ ZKOUŠKA
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - SEDMÉ NEBE
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Divadlo Vizita: Návnada / Nespoutané improvizace Jaroslava Duška, Pjéra la Še’ze, Zdeňka Konopáska a Viktora Zborníka
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Pavol Seriš: Pri kase
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
18h - CIRKOPOLIS: LUKAS BLAHA, EVA STARÁ - DÓ, 22h - Ian.C & Guests /hip hop, trap, future bass/
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Mime Prague: Radim Vizváry: Sólo + ve studiu: 19h - Herecké studio ŠD: Kytice
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - SNACK, 19h - CD nonstop, 20h - Estereo, 21h - Zátiší, 22h – Soundbomb
Ostatní rozšířený popis
výhled
FRANCOUZSKÝ INSTITUT
Štěpánská 35, Praha 1
16h - Mediatéka: Hodina pohádek
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
17h - Proč a jak chránit klíčová odvětví ekonomiky před rizikovými investicemi? | Kulatý stůl
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
18,30 - Contemporary dance - lekce pro veřejnost
Point Gallery
Betlémské nám. 169/5a,110 00 Praha-Staré Město
18-21h - POKE BOWLS VOL. IVTaky jste si oblíbili poke bowls jako my? Přijďte za námi do Pointu, bude tu na vás čekatpoke s tuňákem, lososem nebo vegan verze (s tofu nebo bez).Vše ve variantě na místě čiTake away!
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama