KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 12.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
18,30 - While She Sleeps (UK) + Stray From The Path (US) + Landmarks (FR)
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19 h - Vladimír Merta & Emil Viklický – Spolu po 37 letech! (folk & jazz), 22h - Emil Viklický Trio (modern jazz)
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Andrei Senkevich (BY), Emozpěv / Křehký běloruský písničkář zahraje na svém turné i v Česku, a spolu s ním zahraje neméně něžná formace z Prahy
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19h - Jeremy Loops / JAR
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
Escape the Fate, Slaves, The World Over
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - FreeZone: The Valentines, Iggy Mayerov, Sergeant Jammer + 9h - Konference a panelová diskuze: PARTNERSTVÍ a MANŽELSTVÍ aneb Je manželství stále atraktivní?
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
BAR LIVE CONCERT: Lozt Mezcal (cumbia) + PARTYLICIOUS: DJane LuMichell, Fefe (n.o.h.a), Alik drummer (hip hop, rnb) + TECHNICOLOR: DJs - Audiot, One Ac (minimal techno)
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Pete International Airport (USA)
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ DAFX /ECLECTIC BREAKS & STRAIGHTS/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Infuse Tuesday
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Advance Martin
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
JUMP-UP STAGE ( Next:Gen DJs ) + TECH-HOUSE STAGE ( Tráva & Risto, Popíječka Moetu )
Filmy rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Svátky klidu a míru
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - František Vláčil / Holubice, 20,30 - John Cassavetes: Manželé
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18,30 – Favoritka, 21h - Na střeše
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Zjevení
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10,30 - Oni a Silvio, 13,15 - Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět, 15,30 - Raubíř Ralf a internet, 17,40 - Cena za štěstí, 17,45 - Žena na válečné stezce, 18,45 - Tísňové volání, 19,30 - Favoritka, 19,45 - Na střeše, 21h - Naprostí cizinci, 21,30 - Ticho před bouří, 21,45 - Tina a Vore
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Katharina Grosse: Zázračný obraz / Katharina Grosse připravila pro Národní galerii v Praze velkorozměrnou malířskou instalaci, která radikálně předefinovává malbu jakožto performativní a architektonické médium a reaguje přímo na industriální prostor galerie postavené ve funkcionalistickém stylu pozdních dvacátých let. 
BAR/ÁK
Za Poříčskou bránou 7, Praha 8 - Karlín
19h - vernisáž malířky Kláry Sedlo / Hrady v horách
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Viktor Dedek, Jan Boháč: Napadení kancem – první z dílů eurostředověké ságy/ autorský projekt / (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - NICOLAI LILIN: SIBIŘSKÁ VÝCHOVA
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Sen v červeném domě
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Anežka chce tančit
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Dejvické divadlo: Vzkříšení / Dramatizace povídek neznámého autora
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - JANEK LESÁK & KOL.: OSAMĚLOST KOMIKSOVÝCH HRDINŮ
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - VERNISÁŽ
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - Indigo: DOKONALÁ SVATBA, PALMOFF: 19,30 - JAK SBALIT ŽENU 2.0
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Anička a letadýlko: Ocasem tygra
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
v rámci festivalu CIRKOPOLIS: 20h - PSiCR – Acrometria (Cat)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
18h - CIRKOPOLIS: CIRKOPOLÍ CIRKSESSION
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Bratr spánku + Ve studiu: 19h - Trollové mezi námi
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD nonstop, 20h - Velká sedma, 22h - Black Tracks, 23h - Electronic Tuesday, 24h - 13 SYROVÝCH
Ostatní rozšířený popis
výhled
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
19h - Vege! večeře / Veganské večeře u nás určitě znáte. Ty vegetariánské startují 12. února.3-chodové menu, bez masa
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19,30 - autorské čtení Josef Moník: Povodeň
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
17h - Coffee with American English | Konverzační klub, 18h - Porgy and Bess (1959) | Filmový klub
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama