KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 11.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
21h - Charlie Winston / UK (Charlie Winston odstartoval svou hudební kariéru v roce 2009 vydáním prvního oficiálního alba Hobo. Právě z tohoto alba se vyšvihl na špičku evropských hitparád megahitem „Like a Hobo“. 10 let poté vydal koncem září své čtvrté album s názvem Squere 1. Na tomto albu se Charlie Winston jemně přesouvá do další hudební polohy. Jeho hudba je přirozená, vychází přímo ze srdce, je plná jemnosti a emocí)
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Futur Swing (modern swing) / Tvorba Futur Swingu je silně inspirována hudbou Django Reinhardta, duchovního otce gypsy-jazzu. Kapela se snaží asimilovat tento tradiční styl 30. let, posunout ho novým směrem a zasadit jej do dnešních souvislostí. Ondřej Komárek – b; Michal Wroblewski – sax; Milan Jakeš – housle; Martin Hrubec – g a Tomáš Mika – g., 22h - Kristina Barta Quartet (modern jazz) / Pianistka Kristina Barta je držitelkou několika ocenění. V roce 2017 vydala u rakouského vydavatelství debutové album Ema 29, na kterém spolupracovala také s americkým vibrafonistou Davidem Friedmanem. Kristina Barta Quartet hraje originální a kreativní hudbu vycházející z moderního jazzu, v němž se odráží dřívější studium klasické hudby
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
16h - Fresh Senior: Známá píseň zahřeje i v zimě / Přijďte si zazpívat lidové písně, populární hity Karla Hašlera i známé melodie z filmů pro pamětníky s členem legendární skupiny Patrola Šlapeto, Vladimírem Pecháčkem
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
20h - Charlie Winston / UK
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
Vök / ISL
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19,30 - Ondřej Ruml – One Man Show NaHubu + Ve studiu:19h - Divadlo Spektákl: Hodina lásky
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
CD BARMAN NIGHT
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Liquid Lounge
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - FREE MONDAYS: DJs - Andy Road, Rider, John Baker
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
12h - 17h - MUSIC BAR – vstup zdarma!
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
TEK STAGE ( C3b (UK), MikkiM, Fredy Pnd, Erikk Tranzit, Rudegust ) + 2nd DNB STAGE ( Caloosh, Rich, Houbass, Skacko )
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MONDAYS LIKE FRIDAYS!: DJs Rahul (sp), Erk (pt) (latin music) + Chapeau Bar: MONDAY FUNDAY DJs Petr K. a přátelé (house) + Underground Club: DJs Stili, MLF (pt) (hip hop)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Paralelní kino: Ceny Magnesia / uvádí: Johana Ožvold
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Bohemian Rhapsody, 18,30 - BALKANFILM - Noční život, 21h - Zloději
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - S láskou Vincent
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15,10 - LEGO® příběh 2, 16h - Coco, 17,15 - Svátky klidu a míru, 17,30 - Máme na víc, 18h - V Mosulu, 19h - Bohemian Rhapsody, 19,15 - Na střeše, 20,45 - Studená válka, 21,15 - Jack staví dům, 21,30 - Goliáš
Galerie rozšířený popis
výhled
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Black History Month / Výstava přibližuje významné postavy amerického boje za občanská práva ve Spojených státech amerických
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Viktor Dedek, Jan Boháč: Napadení kancem – první z dílů eurostředověké ságy/ autorský projekt / (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
10. ročník Festivalu 13+ / 10h - Romeo, Julie a tma / Divadlo v Dlouhé
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Juli Zeh: Temná energie
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - IVAN MARTIN JIROUS: ČLOVĚKU NAD TÍM ROZUM I ČURÁK ZŮSTÁVÁ STÁT, 21h - KULT HANBY: HLUPÁCI, PROBERTE SE
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Jak jsem se ztratil
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
10h - Trpasličí pohádka, 15h – Nebojsa + 10,10 - Sen o snu
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Vosto5: Probuzení / Mytologická nonverbální klaunérie o Blanických rytířích
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - KRYL – Zmrdtvýchvstání zažít / Myslete si, že je Karel Kryl totem. Když k totemu přijdete, jste menší. Když od totemu odstoupíte, jste větší. Ale nikdy nejde stát tak, abyste byli stejní
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Juli Zeh: Temná energie
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
18h - MACBETH - VEŘEJNÁ ZKOUŠKA
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - FUK!
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - BodyVoiceBand: Milovnice
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
v rámci festivalu CIRKOPOLIS: 20h - PSiCR – Acrometria (Cat)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
17h - CIRKOPOLIS: CIE STOPTOÏ /FR - LOOP
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Nepřijatelní: Velká šperková loupež
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Degustace designu, 18,10 - Vintage Cool (TeyJay Ivo), 19h - CD nonstop, 20h - Ešus, 21h - Hudba za dobrou práci, 22h - Vektor, 23h - Blue Train, 24h - Kardiostimulátor
Ostatní rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
20h - Talkshow Lukáše Pavláska / Ve své nové talkshow si Lukáš Pavlásek zábavně pohrává se svými hosty. Přijďte se pobavit a společně s Lukášem poznejte zajímavé osobnosti v novém světle. Z představení je pořizován záznam
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Podoby (subsaharské) Afriky: Kolonialismus / Ve druhé z cyklu přednášek o Africe se budeme zajímat o kolonizaci afrického kontinentu západními velmocemi. Přiblížíme jednotlivé koloniální politiky aplikované v různých částech Afriky (subsaharské i severní). Představíme jednotlivé taktiky kolonizátorů, územní rozdělení, aplikování zákonů, vědomá destrukce místních tradic a zvyků. Zaměříme se také na různé boje za dekolonizaci afrického kontinentu: jednotlivé ozbrojené vzpoury (Kamerunce Rubena Um Nyobeho, např.), ale také africké rodící se politické strany (Mouvement national congolais-Lumumba, Rassemblement démocratique africain a další) či koncepce jako panafrikanismus, ale i umělecká hnutí, např. americká harlemská renezance či frankofonní négritude. Vše bude ilustrováno dobovými fotografiemi či plakáty. Přednáší Vojtěch Šarše z FF UK.
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h – PUBQUIZ / Pivo a Quiz. 5 kol, 51 otázek, fajn ceny
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama