R1 Goat
Právě hraje:
CD NONSTOP
19:00 - 20:00
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 8.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - Katarzia (SK) (alternative music) / Katarzia oslaví 30. narozeniny koncertem v Jazz Docku!Katarzia je slovenská alternativní písničkářka žijící v Praze. Její skladby jsou charakteristické otevřeně pojmenovanými momenty a příběhy z dnešních životů i vztahů. Nedávno vydala ve slovenském vydavatelství Slnko records třetí album Antigona
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
SKLAD NA ROCK (cz),FAST FARRAGOS (cz), F.B.H.C. (cz) / Alternative Rock/
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Black Holes, Collectors / Zatímco pražské rockové duo staví na kontrastu masivního kytarového zvuku a popového zpěvu, dívčí čtveřice kombinuje indie rock s melodickými vokály a libozvučnými tóny houslí
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
20h - MUCHA, 22,30 - dj LECLERC
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - Mandrage V KLUBU + Lety mimo – show 2
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVE CONCERT: Abbie Falls, Inception Of Fall, Vrihead, Rumcajs (deathcore) + after concert: DJs Biodan, Sam Gitis (us) (deep-tech house) + Dance Club: DJs Nela, Tricky V (uk) (hip hop) + Chapeau Bar: DJ Gadjo.cz (worldbeat)
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Schrödingerova kočka, Vítrholc /alternative/ + DJs - Skony and friends
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
VLNY: djs - Omek, Slater, Tazz, Zissou, Ondrej K
Klubovna 2.PATRO
Dlouhá 37, Praha 1
22h - PLAY!: DJs - Petr K, Lillou, Adlet & Lucas Hulan
Žižkovšiška
Bořivojova 67, Praha 3
Bob Marley B-day Celebration – DJ Kaya & Swamp Safari Sound System
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
Neurofunk Will Never Die presents State of Mind (NZ), A-Cray, N:Force, Mustaffa & Sheriff, Snookey, Dexide, VoidSec & Tower (drum & bass)
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
PAULS.B, PETR-IK + guest /BREAKBEAT, HOUSE/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Smash Crash
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - VINYL FRIDAY NIGHT: djs CONNAIRE & PAUL
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
21h - 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Da Moon & Sta
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - CLAPTONE presents THE MASQUERADE: Claptone (GER) & special guest Format:B (GER) + support: Biodan, Mathiass O´Zana + 2nd stage: Yannick, Junior Jan
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
FAITH IN SOUND DJs + guest DJ Bica
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
TECHNO STAGE: Skliba & Zí, Himalayan dalai lama live, Citty live, UVB live (FR/DE), Loktibrada + FUNKY HOUSE STAGE: M&gors a hosté
Fuchs2
Štvanice, 17000, Praha
20h - BOBR - Pride Queer Femme Party II - winter edition / Dj's a art exhibition
Music Club Jilská 22
Jilská 452/22, Staré Město, 110 00 Praha
Sejf & friends w/Josef Sedloň: DJs - Josef Sedloň, Neighbour, Ziggy, Demisz / Electronic dance beats/
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Georgij Danělija: Muž jak se patří
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Vdovy, 18,30 - Na střeše, 21h - Marie, královna skotská
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
21h - Climax
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
19,30 - The Nagano Tapes
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15h - Beautiful Boy, 15,10 - Psí domov, 16h - Já, Daniel Blake, 17h - LEGO® příběh 2, 17,20 - Marie, královna skotská, 19h - S láskou Vincent, 19,20 - Ticho před bouří, 19,45 - Na střeše, 21h - Tři billboardy kousek za Ebbingem, 21,30 - Oni a Silvio, 21,45 - Složka 64
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
1918–1938: První republika / Nová sbírková expozice ve 3. patře Veletržního paláce představuje ikony světového umění.
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Mikuláš Medek - Osobnosti / Výstava v roudnické galerii chce připomenout význam Medkova díla a jeho inspirativní kořeny. Neklade si nárok na rozsáhlou prezentaci, chce pouze připomenout, že Medkovo dílo patří době, ve které vznikalo, že si však stále udržuje zvláštní osobitost a suverénnost, která zůstává neopakovatelná. Proto bude Medkova výstava koncipována jako analýza několika uzlových bodů, které utvářely charakter Medkovavýtvarného jazyka. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Tomáš Bárta – Cvičení se stuhou / kurátoři Pavel Švec & Jaromír Novotný
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Viktor Dedek, Jan Boháč: Napadení kancem – první z dílů eurostředověké ságy/ autorský projekt / (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
10. ročník Festivalu 13+ / 10h - Bez keců a bez autorit / Divadlo rozmanitostí, Most + 19h - Vnitřní nepřítel / Divadlo Polárka, Brno
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Sněhová královna, 18h - Koukej, svět!
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Divadlo 6-16: Untitled / Autorské představení herečky Mileny Steinmasslové pro dva herce
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - TRAKTÁT O LÁSCE (MARIANNA)
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
10h - Archa.školám: Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Studio Damúza – Fidlovačka aneb Kdo je My?
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
20h - Viktor Černický: PLI
OLDstars / H2O – bytové divadlo
Bytové divadlo v Košické 21
20h - Jaroslava Pulinovič/Marcela Magdová: NATAŠIN SEN /Monodrama o zdánlivých maličkostech... Příběh dospívající Nataši, která netouží po ničem jiném než po lásce. Zoufalý výkřik duše neschopné smířit se se světem, v němž neexistují stejné možnosti pro všechny. Hlas osamělého člověka vracejícího Bohu vstupenku. "mojí mamce to nevyšlo, protože ji nikdo kromě mě nepotřeboval. Mě teď někdo potřebuje..."
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Kauza pražské kavárny
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
19h - CD Nonstop, 20h - High Fidelity, 22h - Reggae Club, 24h - Radio 1 Nights: CHUŤ ŽÍT
Ostatní rozšířený popis
výhled
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama